transformacja cyfrowa

Transformacja cyfrowa jest w równym stopniu transformacją kulturową i biznesową, co technologiczną. Wiąże się to z fundamentalną analizą doświadczeń klientów, modeli biznesowych i procesów operacyjnych. Chodzi o znalezienie nowych sposobów tworzenia wartości biznesowej, zwiększania wydajności i generowania przychodów.

Co niesie za sobą transformacja cyfrowa?

Inteligentne technologie cyfrowe, takie jak sztuczna inteligencja, internet rzeczy, zaawansowana analityka i robotyka są w stanie na nowo odkryć sposób, w jaki pracujemy oraz procesy biznesowe, a także na nowo zdefiniować sposób interakcji firm z klientami i światem.

Nowoczesna Transformacja cyfrowa wykorzystuje istniejące procesy i systemy biznesowe. Integruje cyfrowe technologie, które są dostosowane do indywidualnych wymagań i celów każdej firmy.

Transformacja cyfrowa to zmiana procesów biznesowych z jasnymi celami, silnym przywództwem i solidnymi strategiami zarządzania zmianą.

Ewolucja cyfrowej transformacji

Kiedyś dokumenty i obrazy na papierze były tworzone ręcznie. Wraz z nadejściem poczty elektronicznej i możliwości przetwarzania tekstu, a także z pojawieniem się sieci WWW, ilość danych gwałtownie wzrosła. Cyfryzacja postępowała, a w odpowiedzi branża technologiczna wyprodukowała więcej pamięci, szybsze przetwarzanie oraz coraz bardziej przydatne i odpowiednie rozwiązania sprzętowe i programowe. Tak rozpoczął się rozwój nowoczesnego przedsiębiorstwa cyfrowego.

Obecnie inteligentne technologie korporacyjne ewoluowały, aby nie tylko automatyzować wszystkie procesy i urządzenia w organizacji, ale także zapewniać zaawansowane analizy i wgląd w czasie rzeczywistym.

Podstawowe technologie dla transformacji cyfrowej

Inteligentne technologie są opracowywane z myślą o integracji ze sobą oraz z istniejącymi procesami. Nowe urządzenia, moduły lub aplikacje mogą być stopniowo integrowane ze stosem technologicznym i stać się częścią sieci międzyfirmowej.

Jeśli model biznesowy ulegnie zmianie lub pojawi się nieoczekiwane ryzyko lub okazja, inteligentna sieć może automatycznie dostosować się w czasie rzeczywistym. Może też korzystać z analiz predykcyjnych, aby przewidywać takie zdarzenia.

Nowoczesne technologie ERP i bazy danych

Najlepsze rozwiązania ERP wykorzystują technologię baz danych w pamięci, co czyni je wysoce skalowalnymi i konfigurowalnymi. Jest to ważne, ponieważ są one zasadniczo „mózgiem” cyfrowej transformacji biznesu.

ERP wykorzystuje wszystkie podstawowe procesy, które są niezbędne do prowadzenia firmy (np. finanse, zasoby ludzkie, łańcuch produkcyjny i logistyczny) i integruje je w jeden system. A jeśli nowoczesny ERP jest oparty na technologiach, może nie tylko zarządzać i przetwarzać bazy danych, ale także je analizować i wyciągać wnioski.

[Głosów:0    Średnia:0/5]