Wybierasz się na stok? Najpierw zadbaj o…

0
Wybierasz się na stok? Najpierw zadbaj o...

Sezon narciarski trwa w najlepsze. Na stoki wybierają się początkujący narciarze i snowboardziści, wieloletni pasjonaci i zawodowi sportowcy, a także grupy przyjaciół o mieszanych umiejętnościach i rodziny z dziećmi. Krótko mówiąc: na stoku spotkasz każdego! Jak zatem zapewnić sobie ochronę, by ani samemu nie doznać urazu, ani nie wyrządzić szkody innym? Sprawdź!

Czy warto iść na studia? Jakie kierunki zwiększają szanse na rynku pracy?

0
Czy warto iść na studia

W momencie, gdy większość osób z tzw. pokoleń X i Y zdobyło lub jest w trakcie zdobywania wyższego wykształcenia, ich młodsi koledzy mogą zastanawiać się, czy w ogóle jest sens podejmowania nauki na studiach. Tytuł licencjata czy magistra uległ przecież znacznej dewaluacji. Odpowiedź jest prosta – nie mogąc legitymować się wyższym wykształceniem pozostaje się daleko za konkurencją.

Czy warto jeszcze studiować?

Czy podejmowanie nauki na uczelni wyższej jest jeszcze opłacalne? Po pierwsze – pracodawcy niemal zawsze zwracają uwagę na to, czy kandydat ukończył studia lub przynajmniej jest w ich trakcie. Wykształcenie średnie dyskwalifikuje w większości przypadków, zwłaszcza jeśli kandydat jest w wieku, w którym powinien już zakończyć edukację na szczeblu akademickim. Dodatkowo warto pamiętać, że w czasach, gdy wykształcenie wyższe jest właściwie standardem, brak odpowiedniego tytułu może znacząco skomplikować życie. Warto postawić w takim razie zupełnie inne pytanie – ukończenie jakich kierunków znacząco zwiększa szanse na rynku pracy?

Jakie kierunki warto studiować?

Co w takim razie warto studiować? Do wyboru jest kilka opcji. Pierwszą z nich są kierunki ekonomiczne i biznesowe; w takich branżach jak podatki, sprawy związane z prowadzeniem przedsiębiorstwa i handlem zagranicznym, a także ekonomia, rachunkowość czy ekonometria zawsze będzie zapotrzebowanie na wysokiej klasy specjalistów. Na studia ekonomiczne lub biznesowe warto pójść na uczelnię, której profil jest bezpośrednio związany z tymi kierunkami; przykładem może być Wyższa Szkoła Bankowa. Bez wątpienia warto również studiować kierunki inżynierskie, zwłaszcza te, których absolwenci będą mogli znaleźć zatrudnienie w branży IT. Dobrym pomysłem może być wybór kierunku niszowego i unikatowego w skali całego kraju – istnieje większe prawdopodobieństwo, że absolwent takich studiów nie tylko szybko znajdzie zatrudnienie, ale także na warunkach, które mu odpowiadają. Interesującą listę studiów inżynierskich można znaleźć np. na stronie https://www.wsb.pl/studia-i-szkolenia/studia-i-stopnia/kierunki-i-specjalnosci; na tej samej stronie można również znaleźć listę pozostałych kierunków studiów I stopnia (i jednolitych magisterskich) prowadzonych przez WSB.

Artykuł sponsorowany.

Jak urządzić biuro, aby zwiększyć efektywność pracy?

0
Jak urządzić biuro, aby zwiększyć efektywność pracy?

Biuro to przestrzeń, w której pracownicy spędzają aż 1/3 doby. To miejsce powinno więc sprzyjać kreatywnemu myśleniu i jednocześnie zapewniać wygodę. Istotna jest zatem jego dokładnie przemyślana aranżacja. Nie można zapominać także o nowoczesnych trendach w projektowaniu wnętrz, dzięki temu damy sygnał naszym kontrahentom, że chętnie podążamy za nowościami. O jakich elementach należy pamiętać przy urządzaniu biura?

Ja ograniczyć koszty w firmie?

0
Ja ograniczyć koszty w firmie?

Ograniczenie kosztów w firmie przemysłowej na pewno będzie trudnym zadaniem, jednak nie ma rzeczy niemożliwych, o ile rozsądnie podejdzie się do tematu i na wstępie wykona analizę, która pokaże, gdzie niepotrzebnie marnowane są pieniądze. Optymalizacja kosztów zarówno transportu jak i samej produkcji na pewno szybko przyniesie oczekiwany rezultat.

Jaką składkę leasingową wybrać dla swojego przedsiębiorstwa?

0
Jaką składkę leasingową wybrać dla swojego przedsiębiorstwa?

Leasing bez wykupu to propozycja, która cieszy się coraz większą popularnością na rynku. Umożliwia klientowi użytkowanie pojazdu bez konieczności dokonywania zakupu.

Programy rozwojowe, czyli biznes zaczyna się od ludzi

0
Programy rozwojowe, czyli biznes zaczyna się od ludzi

W dzisiejszych czasach firmy muszą nieustannie stawiać czoła nowym wyzwaniom.. Dlatego stawianie na rozwój pracowników staje się wręcz niezbędne w przypadku przedsiębiorstw, które walczą o zachowanie wysokiej pozycji na rynku. Utrzymanie najzdolniejszych pracowników i rozwijanie talentów to jednak prawdziwe wyzwanie, a rośnie ono wraz ze wzrostem złożoności organizacji. Skutecznym rozwiązaniem może okazać się jasno określona kultura organizacyjna, a przede wszystkim stworzenie odpowiedniego programu rozwojowego.

SMS czy Push – co wybrać?

0
SMS czy Push – co wybrać?

Rozwój firmy wymaga skutecznych działań marketingowych. Oprócz standardowych już narzędzi takich jak social media, Google Ads, czy pozycjonowania pojawiają się także nowe, których zastosowanie staje się coraz popularniejsze.

Powiadomienia SMS

Pokaźna grupa firm zaczęła zbierać od swoich klientów nie tylko adresy e-mail, ale także numery telefonów. Po co? Aby być w ciągłym kontakcie. Użytkownicy telefonów komórkowych odbierają każdą wiadomość, która pojawi się na ekranie smartphone. Mamy więc pewność, że nasze treści na pewno zostaną przeczytane. Aby wysyłać powiadomienia SMS nie potrzebujemy żadnej rozbudowanej aplikacji, a nasi odbiorcy nie muszą mieć połączenia z Internetem by je odebrać. Zwiększa to znacznie otwieralność wiadomości. Niektórzy jako ogromną zaletę powiadomień SMS wskazują fakt, że każdy komunikat zostanie zapisany na telefonie, tak więc użytkownik może wrócić do niego w dowolnym momencie.

Powiadomienia push

Z pewnością jest to narzędzie zwiększające liczbę odwiedzin na stronie. Co więcej kiedy korzystamy ze sprawdzonych rozwiązań, takich jak push-ad.com/pl mamy dostęp do pełnych statystyk i danych, niezbędnych do tworzenia nowych kampanii. Powiadomienia web push mają dużą przewagę nad SMS. Korzystając z nich bowiem unikamy formalności związanych z przetwarzaniem danych osobowych. Użytkownik zgadza się na przesyłanie mu komunikatów, jednym kliknięciem. Nie musi dzielić się z daną firmą swoim nazwiskiem, numerem telefonu a nawet mailem. Kolejny plus to działanie w czasie rzeczywistym. Załóżmy, że nasz sklep ogłasza kilkugodzinną promocję. Dobrze zaprezentowana informacja w powiadomieniach push sprawi, że klient skorzysta z obniżki, ponieważ szybko będzie mógł przejść na stronę WWW. Komunikat ukaże się niezależnie od tego, czy użytkownik korzysta akurat z telefonu czy komputera.

Zarówno powiadomienia push jak i SMS mają swoje zalety. Należy dokładnie przenalizować wszystkie plusy i minusy korzystania z tych dwóch narzędzi. Oczywiście, aby maksymalnie zwiększyć skuteczność działań można je także połączyć i komunikować się z klientem na kilka różnych sposobów.

III filar w 2019 roku – co zrobią pracodawcy?

0
III filar w 2019 roku – co zrobią pracodawcy?

Pracownicze Plany Kapitałowe (PPK) to program, który ma dotyczyć, według szacunków rządu, około 11,5 mln pracowników i ma zapewnić dodatkowe oszczędności dla przyszłych emerytów, po ukończeniu przez nich 60. roku życia. Ustawa miałaby wejść w życie 1 stycznia 2019 r. z półrocznym vacatio legis. Największe firmy, zatrudniające powyżej 250 osób, zaczną stosować przepisy ustawy od 1 lipca 2019 r. Podmioty zatrudniające co najmniej 50 osób – od 1 stycznia 2020 r., a firmy zatrudniające co najmniej 20 osób – od 1 lipca 2020 r. Pozostałe podmioty będą musiały stosować ustawę od 1 stycznia 2021 r. Ten ostatni termin obowiązuje też podmioty należące do sektora finansów publicznych. Czym są PPK? Jakie są plusy i główne założenia programu? Co o nim myślą przedsiębiorcy? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w tym artykule.

Dlaczego jest ci potrzebne biuro rachunkowe

0
Dlaczego jest ci potrzebne biuro rachunkowe

Każdej firmie jest potrzebne biuro rachunkowe, aby dobrze funkcjonowała. Warto jest skorzystać z usług takiego biura zamiast zatrudniać księgowego, gdyż wbrew pozorom jest to tańsze. Możemy polegać na wykwalifikowanych i doświadczonych profesjonalistach, którzy zajmą się naszymi sprawami finansowymi.

Hosting WWW pod stronę firmową

0
Hosting WWW pod stronę firmową

Założenie strony firmowej wymaga od nas m.in. rezerwacji domeny i zakupu usługi hostingowej. Wprawdzie można skorzystać z usługi darmowego hostingu, jednak jest to mało profesjonalne i może tak naprawdę utrudnić pracę, a nie dać realne oszczędności. Zresztą – usługi hostingowe są w Polsce na tyle tanie, że kwota rocznego abonamentu nie będzie stanowić specjalnego obciążenia nawet dla małej firmy.

Strona firmowa i jej wymagania

Strony firmowe działają obecnie najczęściej z wykorzystaniem systemu CMS. W większości przypadków programiści używają silnika popularnego WordPressa, m.in. dlatego, że cieszy się on ogromnym zainteresowaniem, zapewnia mnóstwo wtyczek, szablonów i dodatków. Strona będąca wizytówką firmy to głównie opisy usług i zdjęcia – nie będzie to serwis z bardzo dużą oglądalnością, nie powinien on również stanowić dużego obciążenia dla serwera. Zatem, tak naprawdę, wybierając hosting dla takiej strony, musimy dobrać jakościową usługę, a wystarczające okażą się podstawowe parametry. Jakie zatem minimalne wymagania powinien spełnić hosting WWW, na który trafi nasza strona firmowa? Oto one:

  • Co najmniej jedna domena – ograniczenia pod względem liczby domen są już rzadkością, ale często bardzo tanie konto pozwoli podpiąć tylko jedną domenę. Lepiej takie hostingi pomijać. Dlaczego? Nawet jeśli teraz nam się wydaje, że kolejne domeny są dla nas zbędne, to po kilku tygodniach zdanie możemy zmienić, a hosting bez takich ograniczeń wcale nie będzie zdecydowanie droższy.
  • Minimum 1 GB – powierzchnia serwera jest kolejnym parametrem, na który powinniśmy zwrócić uwagę. Sama strona nie zajmie wiele miejsca, szczególnie jeśli znajdą się na niej jedynie treści i zdjęcia. Natomiast powinniśmy pamiętać, że na dysku musi się znaleźć również miejsce na kopie zapasowe strony. Podajemy 1 GB, a tak naprawdę nawet tania usługa zapewni zdecydowanie większą powierzchnię. W Az.pl, znanym nie tylko z hostingu, ale również z szybkiej wyszukiwarki domen, płacąc ponad 13 zł za pierwszy rok, otrzymujemy konto z 50 GB powierzchni.
  • Kilka GB transferu – większej ilości transferu nie wykorzystacie, ale tutaj, analogicznie jak w poprzednim punkcie, otrzymacie nawet w najniższych pakietach zdecydowanie więcej. Wspomniany powyżej pakiet w Az.pl nie ma ograniczeń transferu. Oczywiście – nie oznacza to, że hosting utrzyma nam na najtańszym koncie stronę z bardzo dużą oglądalnością. Przy dużym ruchu pojawia się kwestia innych ograniczeń.
  • Dobrze działający BOK – być może z pomocy supportu nie będziecie musieli w ogóle korzystać, a może będziecie to robić co kilka dni. Zapewne chcecie otrzymywać odpowiedzi na pytania maksymalnie szybko i oczekujcie, że będą one przystępne. Sprawdźcie zatem jeszcze przed opłaceniem usługi, czy aby na pewno ten support działa na zadowalającym poziomie.
  • Systematyczne kopie zapasowe – po słynnej awarii hostingu 2be.pl, do której doszło 2016 roku, właściciele stron zaczęli przywiązywać większą uwagę do kopii zapasowych. Hosting powinien o nie dbać samodzielnie, ale też musi dawać nam możliwość ich ręcznego wykonywania. Tutaj mogą się pojawić ograniczenia pod względem godziny, o której chcemy wygenerować kopię. Ważne jest również, jak stare kopie zapewnia sam hosting.
  • Instalator CMS – bardzo przydatny, jeśli chcemy stworzyć samodzielnie prostą stronę, a nie mamy w tym kierunku wiedzy. Instalator CMS pozwoli kilkoma kliknięciami zainstalować jeden z popularnych CMS-ów. Jeśli to będzie WordPress, to mamy do dyspozycji za darmo wszystko co niezbędne, żeby bez zlecania wykonania strony mieć prostą stronę wizytówkę z panelem zarządzania.

Hosting dla strony firmowej – to naprawdę proste

Strona firmowa nie potrzebuje serwera VPS czy serwera dedykowanego – oczywiście w zdecydowanej większości przypadków. Powyżej opisane parametry będą wystarczające dla każdej prostej strony firmowej. Nie ma potrzeby inwestowania w bardziej kosztowne usługi.