Jaką składkę leasingową wybrać dla swojego przedsiębiorstwa?

0
Jaką składkę leasingową wybrać dla swojego przedsiębiorstwa?

Leasing bez wykupu to propozycja, która cieszy się coraz większą popularnością na rynku. Umożliwia klientowi użytkowanie pojazdu bez konieczności dokonywania zakupu.

Programy rozwojowe, czyli biznes zaczyna się od ludzi

0
Programy rozwojowe, czyli biznes zaczyna się od ludzi

W dzisiejszych czasach firmy muszą nieustannie stawiać czoła nowym wyzwaniom.. Dlatego stawianie na rozwój pracowników staje się wręcz niezbędne w przypadku przedsiębiorstw, które walczą o zachowanie wysokiej pozycji na rynku. Utrzymanie najzdolniejszych pracowników i rozwijanie talentów to jednak prawdziwe wyzwanie, a rośnie ono wraz ze wzrostem złożoności organizacji. Skutecznym rozwiązaniem może okazać się jasno określona kultura organizacyjna, a przede wszystkim stworzenie odpowiedniego programu rozwojowego.

SMS czy Push – co wybrać?

0
SMS czy Push – co wybrać?

Rozwój firmy wymaga skutecznych działań marketingowych. Oprócz standardowych już narzędzi takich jak social media, Google Ads, czy pozycjonowania pojawiają się także nowe, których zastosowanie staje się coraz popularniejsze.

Powiadomienia SMS

Pokaźna grupa firm zaczęła zbierać od swoich klientów nie tylko adresy e-mail, ale także numery telefonów. Po co? Aby być w ciągłym kontakcie. Użytkownicy telefonów komórkowych odbierają każdą wiadomość, która pojawi się na ekranie smartphone. Mamy więc pewność, że nasze treści na pewno zostaną przeczytane. Aby wysyłać powiadomienia SMS nie potrzebujemy żadnej rozbudowanej aplikacji, a nasi odbiorcy nie muszą mieć połączenia z Internetem by je odebrać. Zwiększa to znacznie otwieralność wiadomości. Niektórzy jako ogromną zaletę powiadomień SMS wskazują fakt, że każdy komunikat zostanie zapisany na telefonie, tak więc użytkownik może wrócić do niego w dowolnym momencie.

Powiadomienia push

Z pewnością jest to narzędzie zwiększające liczbę odwiedzin na stronie. Co więcej kiedy korzystamy ze sprawdzonych rozwiązań, takich jak push-ad.com/pl mamy dostęp do pełnych statystyk i danych, niezbędnych do tworzenia nowych kampanii. Powiadomienia web push mają dużą przewagę nad SMS. Korzystając z nich bowiem unikamy formalności związanych z przetwarzaniem danych osobowych. Użytkownik zgadza się na przesyłanie mu komunikatów, jednym kliknięciem. Nie musi dzielić się z daną firmą swoim nazwiskiem, numerem telefonu a nawet mailem. Kolejny plus to działanie w czasie rzeczywistym. Załóżmy, że nasz sklep ogłasza kilkugodzinną promocję. Dobrze zaprezentowana informacja w powiadomieniach push sprawi, że klient skorzysta z obniżki, ponieważ szybko będzie mógł przejść na stronę WWW. Komunikat ukaże się niezależnie od tego, czy użytkownik korzysta akurat z telefonu czy komputera.

Zarówno powiadomienia push jak i SMS mają swoje zalety. Należy dokładnie przenalizować wszystkie plusy i minusy korzystania z tych dwóch narzędzi. Oczywiście, aby maksymalnie zwiększyć skuteczność działań można je także połączyć i komunikować się z klientem na kilka różnych sposobów.

III filar w 2019 roku – co zrobią pracodawcy?

0
III filar w 2019 roku – co zrobią pracodawcy?

Pracownicze Plany Kapitałowe (PPK) to program, który ma dotyczyć, według szacunków rządu, około 11,5 mln pracowników i ma zapewnić dodatkowe oszczędności dla przyszłych emerytów, po ukończeniu przez nich 60. roku życia. Ustawa miałaby wejść w życie 1 stycznia 2019 r. z półrocznym vacatio legis. Największe firmy, zatrudniające powyżej 250 osób, zaczną stosować przepisy ustawy od 1 lipca 2019 r. Podmioty zatrudniające co najmniej 50 osób – od 1 stycznia 2020 r., a firmy zatrudniające co najmniej 20 osób – od 1 lipca 2020 r. Pozostałe podmioty będą musiały stosować ustawę od 1 stycznia 2021 r. Ten ostatni termin obowiązuje też podmioty należące do sektora finansów publicznych. Czym są PPK? Jakie są plusy i główne założenia programu? Co o nim myślą przedsiębiorcy? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w tym artykule.

Dlaczego jest ci potrzebne biuro rachunkowe

0
Dlaczego jest ci potrzebne biuro rachunkowe

Każdej firmie jest potrzebne biuro rachunkowe, aby dobrze funkcjonowała. Warto jest skorzystać z usług takiego biura zamiast zatrudniać księgowego, gdyż wbrew pozorom jest to tańsze. Możemy polegać na wykwalifikowanych i doświadczonych profesjonalistach, którzy zajmą się naszymi sprawami finansowymi.

Hosting WWW pod stronę firmową

0
Hosting WWW pod stronę firmową

Założenie strony firmowej wymaga od nas m.in. rezerwacji domeny i zakupu usługi hostingowej. Wprawdzie można skorzystać z usługi darmowego hostingu, jednak jest to mało profesjonalne i może tak naprawdę utrudnić pracę, a nie dać realne oszczędności. Zresztą – usługi hostingowe są w Polsce na tyle tanie, że kwota rocznego abonamentu nie będzie stanowić specjalnego obciążenia nawet dla małej firmy.

Strona firmowa i jej wymagania

Strony firmowe działają obecnie najczęściej z wykorzystaniem systemu CMS. W większości przypadków programiści używają silnika popularnego WordPressa, m.in. dlatego, że cieszy się on ogromnym zainteresowaniem, zapewnia mnóstwo wtyczek, szablonów i dodatków. Strona będąca wizytówką firmy to głównie opisy usług i zdjęcia – nie będzie to serwis z bardzo dużą oglądalnością, nie powinien on również stanowić dużego obciążenia dla serwera. Zatem, tak naprawdę, wybierając hosting dla takiej strony, musimy dobrać jakościową usługę, a wystarczające okażą się podstawowe parametry. Jakie zatem minimalne wymagania powinien spełnić hosting WWW, na który trafi nasza strona firmowa? Oto one:

  • Co najmniej jedna domena – ograniczenia pod względem liczby domen są już rzadkością, ale często bardzo tanie konto pozwoli podpiąć tylko jedną domenę. Lepiej takie hostingi pomijać. Dlaczego? Nawet jeśli teraz nam się wydaje, że kolejne domeny są dla nas zbędne, to po kilku tygodniach zdanie możemy zmienić, a hosting bez takich ograniczeń wcale nie będzie zdecydowanie droższy.
  • Minimum 1 GB – powierzchnia serwera jest kolejnym parametrem, na który powinniśmy zwrócić uwagę. Sama strona nie zajmie wiele miejsca, szczególnie jeśli znajdą się na niej jedynie treści i zdjęcia. Natomiast powinniśmy pamiętać, że na dysku musi się znaleźć również miejsce na kopie zapasowe strony. Podajemy 1 GB, a tak naprawdę nawet tania usługa zapewni zdecydowanie większą powierzchnię. W Az.pl, znanym nie tylko z hostingu, ale również z szybkiej wyszukiwarki domen, płacąc ponad 13 zł za pierwszy rok, otrzymujemy konto z 50 GB powierzchni.
  • Kilka GB transferu – większej ilości transferu nie wykorzystacie, ale tutaj, analogicznie jak w poprzednim punkcie, otrzymacie nawet w najniższych pakietach zdecydowanie więcej. Wspomniany powyżej pakiet w Az.pl nie ma ograniczeń transferu. Oczywiście – nie oznacza to, że hosting utrzyma nam na najtańszym koncie stronę z bardzo dużą oglądalnością. Przy dużym ruchu pojawia się kwestia innych ograniczeń.
  • Dobrze działający BOK – być może z pomocy supportu nie będziecie musieli w ogóle korzystać, a może będziecie to robić co kilka dni. Zapewne chcecie otrzymywać odpowiedzi na pytania maksymalnie szybko i oczekujcie, że będą one przystępne. Sprawdźcie zatem jeszcze przed opłaceniem usługi, czy aby na pewno ten support działa na zadowalającym poziomie.
  • Systematyczne kopie zapasowe – po słynnej awarii hostingu 2be.pl, do której doszło 2016 roku, właściciele stron zaczęli przywiązywać większą uwagę do kopii zapasowych. Hosting powinien o nie dbać samodzielnie, ale też musi dawać nam możliwość ich ręcznego wykonywania. Tutaj mogą się pojawić ograniczenia pod względem godziny, o której chcemy wygenerować kopię. Ważne jest również, jak stare kopie zapewnia sam hosting.
  • Instalator CMS – bardzo przydatny, jeśli chcemy stworzyć samodzielnie prostą stronę, a nie mamy w tym kierunku wiedzy. Instalator CMS pozwoli kilkoma kliknięciami zainstalować jeden z popularnych CMS-ów. Jeśli to będzie WordPress, to mamy do dyspozycji za darmo wszystko co niezbędne, żeby bez zlecania wykonania strony mieć prostą stronę wizytówkę z panelem zarządzania.

Hosting dla strony firmowej – to naprawdę proste

Strona firmowa nie potrzebuje serwera VPS czy serwera dedykowanego – oczywiście w zdecydowanej większości przypadków. Powyżej opisane parametry będą wystarczające dla każdej prostej strony firmowej. Nie ma potrzeby inwestowania w bardziej kosztowne usługi.

Praca freelancera podczas podróży dookoła Zimbabwe

0
Praca freelancera podczas podróży dookoła Zimbabwe

Są miejsca na ziemi, które nie zostały jeszcze odkryte przez wielu turystów, które warto zauważyć i polecić innym. Takim krajem może być Zimbabwe, o którym nie zostało jeszcze wiele powiedziane ani napisane, dlatego to świetne miejsce na podróż dla freelancera. Podróż do Zimbabwe może dostarczyć naprawdę ciekawego materiału, który warto opublikować zarówno w formie cyklu artykułów, jak i publikacji.

Wycieczki do Zimbabwe – co warto zobaczyć i o czym napisać?

Zimbabwe położone jest w południowej Afryce pomiędzy Botswaną, a Mozambikiem. Graniczy również z RPA. Większość osób wybierających się w te rejony wybiera przede wszystkim safari. Oczywiście jest to niebywała atrakcja, zważywszy na to, że można zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska. Jest również o czym pisać biorąc pod uwagę różnorodność fauny i flory. Oczywiście nie obejdzie się bez zabrania ze sobą dobrej jakości aparatu z szerokim obiektywem, gdyż safari odbywa się zwykle bardzo wcześnie rano. To wtedy jest największa szansa zobaczyć te zwierzęta, które raczej nie są zbyt aktywne w ciągu dnia. Bowiem nawet najbarwniejszy język freelancera nie opisze wycieczki na safari tak dobrze, jak ciekawe fotografie. Ciekawym rodzajem safari, na które można się zdecydować w Zimbabwe, jest obserwowanie dzikiej przyrody na grzbiecie konia. Można podziwiać zarówno antylopy, jak i żyrafy. Niemniej jednak w czasie takiego safari trudno jest robić zdjęcia. Takie safari dostępne jest w Harare. W Zimbabwe organizowane jest także safari na grzbiecie słonia. To już nie lada przeżycie, którego nie można zaznać w wielu miejscach. Osobliwe safari można odbyć przy Wodospadach Wiktorii.

Wycieczka do Zimbabwe – podziwianie wodospadu należącego do 7 cudów natury świata

Jeśli freelancer podąża śladami 7 cudów natury, to nie może ominąć Wodospadów Wiktorii. Można również w tym miejscu wybrać się w rejs po rzece Zambezi i poznać przyrodę z innej perspektywy, a także wykonać niezwykle udane zdjęcia. To co w Zimbabwe najcenniejsze to nieposkromiona natura, którą powinien zobaczyć każdy. Ponieważ wiele osób nie ma takiej możliwości, to relacja freelancera może pozwolić przenieść się w te rejony za jej pośrednictwem i zobaczyć przynajmniej na fotografiach. Oczywiście taki reportaż może znacząco zachęcić potencjalnych klientów biura podróży do wybrania jako celu wakacji właśnie Zimbabwe.

Rozpoczęcie roku, to czas kolekcjonowania wyprawki szkolnej

0
Rozpoczęcie roku, to czas kolekcjonowania wyprawki szkolnej

Nie da się ukryć, że to co dobre niestety bardzo szybko się kończy. Właśnie tak jest z wakacjami i to każdego roku. Dopiero dzieci cieszyły się otrzymaniem świadectw, a już muszą zabierać się za naukę.

Wydawnictwo Wiedza i Praktyka

0
Wydawnictwo Wiedza i Praktyka

Polskie, powstałe w roku 1997, wydawnictwo naukowe Wiedza i Praktyka jest wiarygodnym i rzetelnym dostawcą wiedzy z zakresu wielu branż. Od dwudziestu jeden lat zajmuje się dostarczaniem wysokiej jakości treści dla wszystkich fachowców pracujących między innymi w takich dziedzinach jak oświata, finanse, kadry, księgowość, bezpieczeństwo i higiena pracy, czy ochrona zdrowia. Publikowane cyklicznie przez WiP informacje wpływają na szybką i dynamiczną poprawę kompentencji i profesjonalizmu czytelników.

WiP szczyci się oferowaniem bogatych treści, które dzięki swojej aktualności zawsze odpowiadają na każde najbardziej aktualne problemy pojawiające się na drodze zawodowej odbiorców. Wyróżnia ich możliwość wręcz natychmiastowego uzyskania, przez wszystkich klientów, spersonalizowanych i dokładnych porad, które dzięki udostępnianiu w jednym miejscu pozwalają na niezwykłą oszczędność czasu.

Czytelnicy mają nieustanny i łatwy dostęp do wysoce wykwalifikowanych specjalistów, którzy pełniąc dyżury telefoniczne, są zawsze gotowi do rozwiewania indywidualnych wątpliwości. Kolejnym dobrym ułatwieniem poszerzania swoich kompetencji zawodowych, jest proponowana przez WiP forma publikacji informacji, która obejmuje zarówno artykuły w formie tradycyjnych papierowych gazet, jak i publikacje online. Wydawnictwo Wiedza i Praktyka od wielu lat zasłużyło sobie na zaufanie wielu oddanych grup oddanych klientów. Odbiorcy korzystający z treści udostępnianych przez WiP, wystawiają tylko najwyższe, zawsze pozytywne, opinie.

Wydawnictwo charakteryzuje się bardzo aktywną współpracą z 1140 ekspertami, którzy pracując w obrębie 8 specjalistycznych portali branżowych i mając do dyspozycji aż 62 publikacje cykliczne oraz 55 E-letterów tematycznych, dostarczają czytelnikom absolutnie wszystkich informacji potrzebnych do rozwijania ich predyspozycji zawodowych i dynamicznego rozwoju karier. Jednymi z najbardziej znanych produktów WiP są książki z zakresu literatury fachowej, takie jak „Komentarz do ustawy o VAT – stan prawny 2018”, czy obecnie niezwykle potrzebny podręcznik wyjaśniający aktualne zawiłości „RODO 2018 w firmie i księgowości”.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową i bogatą ofertą wydawnictwa Wiedza i Praktyka, która z pewnością odpowie na nawet najbardziej wygórowane oczekiwania.

Komornik tuż tuż, a Ty potrzebujesz pożyczki? Sprawdź Concash!

0
Komornik tuż tuż, a Ty potrzebujesz pożyczki? Sprawdź Concash!

Wiele osób boryka się dzisiaj z rosnącą spiralą zadłużenia, co też znajduje przełożenie na bardzo wiele czynników będących odpowiedzią na bardzo konkretne sytuacje, w których możemy niestety mówić o niezbyt dobrych rokowaniach finansowych. To znaczy – z jednej strony widmo komorniczych egzekucji i problemów, z drugiej strony mówić tu będziemy mogli o tym, żeby konkretnie i sensownie jednak wpłynąć na swoje finansowe wyniki i poprawić nieco sytuację. Miejscem, w którym zrobisz to skutecznie i od ręki jest portal Concash, któremu zdecydowanie warto się przyjrzeć z bliższej perspektywy.

Rośnie zadłużenie, rosną problemy

Tak jest, gdy zadłużenie rośnie, coraz trudniej jest zachować trzeźwy osąd sytuacji. Bo skoro już mamy problemy finansowe i chcemy z nich wyjść, trzeba sobie konkretnie poradzić. Warto w tym miejscu przyjrzeć się https://concash.pl. Co sprawia, że tak jest? Przede wszystkim, jasne, klarowne i konkretne warunki. Tu zawsze wiesz, co sprawia, że nasze pożyczki są konkretne i bardzo sensowne.

Co naprawdę się liczy?

Przede wszystkim trzeba zwrócić tu uwagę na konkretne i sensowne podejście, którym się cechujemy. To znaczy, trzeba naprawdę świetnie zorganizować cały proces, żeby nie martwić się komornikiem. I jeśli wydaje ci się, że ta organizacja będzie czymś szczególnie- trudnym, masz rację. Tylko ci się wydaje. W Concash zawsze konkretne reguły, jasne warunki i czysta sytuacja. Nie musisz nerwowo oczekiwać na decyzje, dostarczać nam szeregu dokumentów. Nie musisz też nastawiać się na nerwowe oczekiwanie. Przeciwnie! Tu wszystko zostało zorganizowane w taki sposób, aby nasi pożyczkobiorcy cieszyli się pewnością i pełnym spokojem, od pierwszej do ostatniej chwili procedury przyznawania pożyczki. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się ze stroną https://concash.pl/pozyczki-z-komornikiem. Będzie to naprawdę świetna decyzja.

Masz pytania? My mamy odpowiedzi

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, ze możesz mieć różne wątpliwości. Wiemy też, że w momencie gdy wejdziesz na naszą stronę, pewnie pojawią się jakieś kwestie, co do których będziesz potrzebować wyjaśnienia. Nie ma problemu, jesteśmy po to, by odpowiedzieć na każde Twoje pytanie. To oczywiste, że jesteśmy dla Ciebie. Dlatego koniecznie to zapamiętaj i je zadaj zawsze wtedy, gdy poczujesz taką potrzebę.

concash rata pozyczki