Hosting WWW pod stronę firmową

0
Hosting WWW pod stronę firmową

Założenie strony firmowej wymaga od nas m.in. rezerwacji domeny i zakupu usługi hostingowej. Wprawdzie można skorzystać z usługi darmowego hostingu, jednak jest to mało profesjonalne i może tak naprawdę utrudnić pracę, a nie dać realne oszczędności. Zresztą – usługi hostingowe są w Polsce na tyle tanie, że kwota rocznego abonamentu nie będzie stanowić specjalnego obciążenia nawet dla małej firmy.

Strona firmowa i jej wymagania

Strony firmowe działają obecnie najczęściej z wykorzystaniem systemu CMS. W większości przypadków programiści używają silnika popularnego WordPressa, m.in. dlatego, że cieszy się on ogromnym zainteresowaniem, zapewnia mnóstwo wtyczek, szablonów i dodatków. Strona będąca wizytówką firmy to głównie opisy usług i zdjęcia – nie będzie to serwis z bardzo dużą oglądalnością, nie powinien on również stanowić dużego obciążenia dla serwera. Zatem, tak naprawdę, wybierając hosting dla takiej strony, musimy dobrać jakościową usługę, a wystarczające okażą się podstawowe parametry. Jakie zatem minimalne wymagania powinien spełnić hosting WWW, na który trafi nasza strona firmowa? Oto one:

  • Co najmniej jedna domena – ograniczenia pod względem liczby domen są już rzadkością, ale często bardzo tanie konto pozwoli podpiąć tylko jedną domenę. Lepiej takie hostingi pomijać. Dlaczego? Nawet jeśli teraz nam się wydaje, że kolejne domeny są dla nas zbędne, to po kilku tygodniach zdanie możemy zmienić, a hosting bez takich ograniczeń wcale nie będzie zdecydowanie droższy.
  • Minimum 1 GB – powierzchnia serwera jest kolejnym parametrem, na który powinniśmy zwrócić uwagę. Sama strona nie zajmie wiele miejsca, szczególnie jeśli znajdą się na niej jedynie treści i zdjęcia. Natomiast powinniśmy pamiętać, że na dysku musi się znaleźć również miejsce na kopie zapasowe strony. Podajemy 1 GB, a tak naprawdę nawet tania usługa zapewni zdecydowanie większą powierzchnię. W Az.pl, znanym nie tylko z hostingu, ale również z szybkiej wyszukiwarki domen, płacąc ponad 13 zł za pierwszy rok, otrzymujemy konto z 50 GB powierzchni.
  • Kilka GB transferu – większej ilości transferu nie wykorzystacie, ale tutaj, analogicznie jak w poprzednim punkcie, otrzymacie nawet w najniższych pakietach zdecydowanie więcej. Wspomniany powyżej pakiet w Az.pl nie ma ograniczeń transferu. Oczywiście – nie oznacza to, że hosting utrzyma nam na najtańszym koncie stronę z bardzo dużą oglądalnością. Przy dużym ruchu pojawia się kwestia innych ograniczeń.
  • Dobrze działający BOK – być może z pomocy supportu nie będziecie musieli w ogóle korzystać, a może będziecie to robić co kilka dni. Zapewne chcecie otrzymywać odpowiedzi na pytania maksymalnie szybko i oczekujcie, że będą one przystępne. Sprawdźcie zatem jeszcze przed opłaceniem usługi, czy aby na pewno ten support działa na zadowalającym poziomie.
  • Systematyczne kopie zapasowe – po słynnej awarii hostingu 2be.pl, do której doszło 2016 roku, właściciele stron zaczęli przywiązywać większą uwagę do kopii zapasowych. Hosting powinien o nie dbać samodzielnie, ale też musi dawać nam możliwość ich ręcznego wykonywania. Tutaj mogą się pojawić ograniczenia pod względem godziny, o której chcemy wygenerować kopię. Ważne jest również, jak stare kopie zapewnia sam hosting.
  • Instalator CMS – bardzo przydatny, jeśli chcemy stworzyć samodzielnie prostą stronę, a nie mamy w tym kierunku wiedzy. Instalator CMS pozwoli kilkoma kliknięciami zainstalować jeden z popularnych CMS-ów. Jeśli to będzie WordPress, to mamy do dyspozycji za darmo wszystko co niezbędne, żeby bez zlecania wykonania strony mieć prostą stronę wizytówkę z panelem zarządzania.

Hosting dla strony firmowej – to naprawdę proste

Strona firmowa nie potrzebuje serwera VPS czy serwera dedykowanego – oczywiście w zdecydowanej większości przypadków. Powyżej opisane parametry będą wystarczające dla każdej prostej strony firmowej. Nie ma potrzeby inwestowania w bardziej kosztowne usługi.

Praca freelancera podczas podróży dookoła Zimbabwe

0
Praca freelancera podczas podróży dookoła Zimbabwe

Są miejsca na ziemi, które nie zostały jeszcze odkryte przez wielu turystów, które warto zauważyć i polecić innym. Takim krajem może być Zimbabwe, o którym nie zostało jeszcze wiele powiedziane ani napisane, dlatego to świetne miejsce na podróż dla freelancera. Podróż do Zimbabwe może dostarczyć naprawdę ciekawego materiału, który warto opublikować zarówno w formie cyklu artykułów, jak i publikacji.

Wycieczki do Zimbabwe – co warto zobaczyć i o czym napisać?

Zimbabwe położone jest w południowej Afryce pomiędzy Botswaną, a Mozambikiem. Graniczy również z RPA. Większość osób wybierających się w te rejony wybiera przede wszystkim safari. Oczywiście jest to niebywała atrakcja, zważywszy na to, że można zobaczyć dzikie zwierzęta z bardzo bliska. Jest również o czym pisać biorąc pod uwagę różnorodność fauny i flory. Oczywiście nie obejdzie się bez zabrania ze sobą dobrej jakości aparatu z szerokim obiektywem, gdyż safari odbywa się zwykle bardzo wcześnie rano. To wtedy jest największa szansa zobaczyć te zwierzęta, które raczej nie są zbyt aktywne w ciągu dnia. Bowiem nawet najbarwniejszy język freelancera nie opisze wycieczki na safari tak dobrze, jak ciekawe fotografie. Ciekawym rodzajem safari, na które można się zdecydować w Zimbabwe, jest obserwowanie dzikiej przyrody na grzbiecie konia. Można podziwiać zarówno antylopy, jak i żyrafy. Niemniej jednak w czasie takiego safari trudno jest robić zdjęcia. Takie safari dostępne jest w Harare. W Zimbabwe organizowane jest także safari na grzbiecie słonia. To już nie lada przeżycie, którego nie można zaznać w wielu miejscach. Osobliwe safari można odbyć przy Wodospadach Wiktorii.

Wycieczka do Zimbabwe – podziwianie wodospadu należącego do 7 cudów natury świata

Jeśli freelancer podąża śladami 7 cudów natury, to nie może ominąć Wodospadów Wiktorii. Można również w tym miejscu wybrać się w rejs po rzece Zambezi i poznać przyrodę z innej perspektywy, a także wykonać niezwykle udane zdjęcia. To co w Zimbabwe najcenniejsze to nieposkromiona natura, którą powinien zobaczyć każdy. Ponieważ wiele osób nie ma takiej możliwości, to relacja freelancera może pozwolić przenieść się w te rejony za jej pośrednictwem i zobaczyć przynajmniej na fotografiach. Oczywiście taki reportaż może znacząco zachęcić potencjalnych klientów biura podróży do wybrania jako celu wakacji właśnie Zimbabwe.

Rozpoczęcie roku, to czas kolekcjonowania wyprawki szkolnej

0
Rozpoczęcie roku, to czas kolekcjonowania wyprawki szkolnej

Nie da się ukryć, że to co dobre niestety bardzo szybko się kończy. Właśnie tak jest z wakacjami i to każdego roku. Dopiero dzieci cieszyły się otrzymaniem świadectw, a już muszą zabierać się za naukę.

Wydawnictwo Wiedza i Praktyka

0
Wydawnictwo Wiedza i Praktyka

Polskie, powstałe w roku 1997, wydawnictwo naukowe Wiedza i Praktyka jest wiarygodnym i rzetelnym dostawcą wiedzy z zakresu wielu branż. Od dwudziestu jeden lat zajmuje się dostarczaniem wysokiej jakości treści dla wszystkich fachowców pracujących między innymi w takich dziedzinach jak oświata, finanse, kadry, księgowość, bezpieczeństwo i higiena pracy, czy ochrona zdrowia. Publikowane cyklicznie przez WiP informacje wpływają na szybką i dynamiczną poprawę kompentencji i profesjonalizmu czytelników.

WiP szczyci się oferowaniem bogatych treści, które dzięki swojej aktualności zawsze odpowiadają na każde najbardziej aktualne problemy pojawiające się na drodze zawodowej odbiorców. Wyróżnia ich możliwość wręcz natychmiastowego uzyskania, przez wszystkich klientów, spersonalizowanych i dokładnych porad, które dzięki udostępnianiu w jednym miejscu pozwalają na niezwykłą oszczędność czasu.

Czytelnicy mają nieustanny i łatwy dostęp do wysoce wykwalifikowanych specjalistów, którzy pełniąc dyżury telefoniczne, są zawsze gotowi do rozwiewania indywidualnych wątpliwości. Kolejnym dobrym ułatwieniem poszerzania swoich kompetencji zawodowych, jest proponowana przez WiP forma publikacji informacji, która obejmuje zarówno artykuły w formie tradycyjnych papierowych gazet, jak i publikacje online. Wydawnictwo Wiedza i Praktyka od wielu lat zasłużyło sobie na zaufanie wielu oddanych grup oddanych klientów. Odbiorcy korzystający z treści udostępnianych przez WiP, wystawiają tylko najwyższe, zawsze pozytywne, opinie.

Wydawnictwo charakteryzuje się bardzo aktywną współpracą z 1140 ekspertami, którzy pracując w obrębie 8 specjalistycznych portali branżowych i mając do dyspozycji aż 62 publikacje cykliczne oraz 55 E-letterów tematycznych, dostarczają czytelnikom absolutnie wszystkich informacji potrzebnych do rozwijania ich predyspozycji zawodowych i dynamicznego rozwoju karier. Jednymi z najbardziej znanych produktów WiP są książki z zakresu literatury fachowej, takie jak „Komentarz do ustawy o VAT – stan prawny 2018”, czy obecnie niezwykle potrzebny podręcznik wyjaśniający aktualne zawiłości „RODO 2018 w firmie i księgowości”.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową i bogatą ofertą wydawnictwa Wiedza i Praktyka, która z pewnością odpowie na nawet najbardziej wygórowane oczekiwania.

Komornik tuż tuż, a Ty potrzebujesz pożyczki? Sprawdź Concash!

0
Komornik tuż tuż, a Ty potrzebujesz pożyczki? Sprawdź Concash!

Wiele osób boryka się dzisiaj z rosnącą spiralą zadłużenia, co też znajduje przełożenie na bardzo wiele czynników będących odpowiedzią na bardzo konkretne sytuacje, w których możemy niestety mówić o niezbyt dobrych rokowaniach finansowych. To znaczy – z jednej strony widmo komorniczych egzekucji i problemów, z drugiej strony mówić tu będziemy mogli o tym, żeby konkretnie i sensownie jednak wpłynąć na swoje finansowe wyniki i poprawić nieco sytuację. Miejscem, w którym zrobisz to skutecznie i od ręki jest portal Concash, któremu zdecydowanie warto się przyjrzeć z bliższej perspektywy.

Rośnie zadłużenie, rosną problemy

Tak jest, gdy zadłużenie rośnie, coraz trudniej jest zachować trzeźwy osąd sytuacji. Bo skoro już mamy problemy finansowe i chcemy z nich wyjść, trzeba sobie konkretnie poradzić. Warto w tym miejscu przyjrzeć się https://concash.pl. Co sprawia, że tak jest? Przede wszystkim, jasne, klarowne i konkretne warunki. Tu zawsze wiesz, co sprawia, że nasze pożyczki są konkretne i bardzo sensowne.

Co naprawdę się liczy?

Przede wszystkim trzeba zwrócić tu uwagę na konkretne i sensowne podejście, którym się cechujemy. To znaczy, trzeba naprawdę świetnie zorganizować cały proces, żeby nie martwić się komornikiem. I jeśli wydaje ci się, że ta organizacja będzie czymś szczególnie- trudnym, masz rację. Tylko ci się wydaje. W Concash zawsze konkretne reguły, jasne warunki i czysta sytuacja. Nie musisz nerwowo oczekiwać na decyzje, dostarczać nam szeregu dokumentów. Nie musisz też nastawiać się na nerwowe oczekiwanie. Przeciwnie! Tu wszystko zostało zorganizowane w taki sposób, aby nasi pożyczkobiorcy cieszyli się pewnością i pełnym spokojem, od pierwszej do ostatniej chwili procedury przyznawania pożyczki. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się ze stroną https://concash.pl/pozyczki-z-komornikiem. Będzie to naprawdę świetna decyzja.

Masz pytania? My mamy odpowiedzi

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, ze możesz mieć różne wątpliwości. Wiemy też, że w momencie gdy wejdziesz na naszą stronę, pewnie pojawią się jakieś kwestie, co do których będziesz potrzebować wyjaśnienia. Nie ma problemu, jesteśmy po to, by odpowiedzieć na każde Twoje pytanie. To oczywiste, że jesteśmy dla Ciebie. Dlatego koniecznie to zapamiętaj i je zadaj zawsze wtedy, gdy poczujesz taką potrzebę.

concash rata pozyczki

Hale produkcyjne – na co zwrócić uwagę podczas projektowania i budowy

0
Hale produkcyjne – na co zwrócić uwagę podczas projektowania i budowy

Sporządzenie projektu hali produkcyjnej jest bardzo ważnym etapem całego procesu inwestycyjnego. Właściwie sporządzony projekt oraz odpowiednio skoordynowana budowa hali jest w stanie zapewnić inwestorowi możliwie maksymalną wydajność, efektywność i ergonomię procesów produkcyjnych. Na co należy zwrócić uwagę podczas projektowania i budowy hali produkcyjnej?

Koncepcja architektoniczno-technologiczna hali

Projektowanie hali produkcyjnej rozpoczyna się od dokładnego określenia koncepcji architektoniczno-technologicznej. Zawiera ona rozlokowanie maszyn i linii produkcyjnych, wskazuje m.in. rozmieszczenie mediów – takich jak: gaz, energia elektryczna, woda czy instalacje odprowadzające ścieki – niezbędnych do realizacji procesów produkcyjnych zachodzących w hali.

Budowa hali produkcyjnej musi być przeprowadzana zgodnie z przepisami dotyczącymi ochrony przeciwpożarowej budynków (ppoż.) by zapewniać właściwą wytrzymałość ogniową obiektu. Projekt hali powinien więc mieć właściwą klasę odporności ogniowej, drogi ewakuacyjne oraz brać pod uwagę warunki pracy personelu.

Optymalizacja na etapie projektowym

Projektowanie hali to doskonały moment na optymalizację nie tylko kosztów inwestycji, ale również rozwiązań usprawniających procesy produkcyjne. Proces technologiczny powinien być zaplanowany i logicznie ułożony już na etapie projektu konstrukcji hali produkcyjnej. Projekt hali powinien określać ścieżki wejścia i wyjścia produktów, zależnie od specyfiki procesu produkcyjnego prowadzonego w obiekcie.

Składowanie materiałów i ochrona przeciwpożarowa

Jednym z ważniejszych aspektów podczas planowania konstrukcji hali produkcyjnej jest przygotowanie odpowiedniego miejsca do składowania materiałów na potrzeby produkcji. Hala powinna być tak zaprojektowana, by spełniała wszelkie normy ochrony ppoż., dlatego też musi mieć wydzielone strefy, w których składowane są materiały łatwopalne i niebezpieczne.

Co więcej, wznoszona hala produkcyjna powinna zostać wyposażona w odpowiednią ilość pomieszczeń socjalno-technicznych związanych z procesami produkcji. Są to np. pomieszczenia kontroli jakości czy pokoje kierownika produkcji, mistrza, brygadzistów itp.

Montaż suwnic w hali produkcyjnej

Montaż suwnic należy uwzględnić już na etapie koncepcji architektoniczno-technologicznej. Projekt powinien określać, czy suwnica będzie pracowała tylko w części produkcyjnej, czy już od momentu wpływu towarów do hali. Ważny jest też zakres pracy i maksymalne obciążenie suwnic.

Konstrukcja i fundamenty w hali

Podczas projektowania hali produkcyjnej należy ustalić – w zależności od wagi maszyny – czy zasadne jest zastosowanie oddzielnego fundamentu pod daną maszynę, czy możliwe jest posadowienie jej bezpośrednio na posadzce.

Projekt hali produkcyjnej musi uwzględniać także rodzaj obudowy ścian i dachu oraz posadzki w zależności od rodzaju produkcji, np. w przypadku hal, w których odbywać się będzie produkcja żywności należy spełnić wymogi sanitarne, zgodnie z zasadami HACCP.

Podsumowanie

Projektowanie i budowa hali produkcyjnej wymaga kompleksowego podejścia oraz odpowiednio zaplanowanych i skoordynowanych działań, zgodnie z potrzebami Inwestora i aktualnie obowiązującymi przepisami. Chcąc mieć pewność, że inwestycja przebiegnie sprawnie, warto postawić na doświadczonego wykonawcę hal przemysłowych, oferującego usługi generalnego wykonawstwa.

Artykuł sponsorowany.

Eco myjnia parowa – czy to dobry pomysł na biznes?

0
Eco myjnia parowa – czy to dobry pomysł na biznes

Kto z nas nie chciałby być swoim własnym szefem? Choć nie zawsze zamiana ról jest taka, jakiej byśmy oczekiwali, wizja zostania prezesem kusi. Dlaczego więc z niej nie skorzystać i nie otworzyć swojej własnej eco myjni parowej?

Sam sobie sterem

Adam Mickiewicz w jednym ze swoich najbardziej znanych wierszy pisał: „sam sobie sterem, żeglarzem, okrętem”. Dziś odnosimy to zdanie najczęściej do osób, które same stanowią o swoim losie. I właśnie kimś takim jest szef jednoosobowej działalności gospodarczej. Chociaż w takim wypadku trudno mówić o sobie jako o szefie, gdy jesteśmy jednocześnie i prezesem, i podwładnym. Jednak ma to również dobre strony. Nasza pensja jest dzielona tylko na jedną osobę (oraz ZUS i inne podatki), więc cały utarg trafia na nasze konto. Jednak nie tak łatwo jest znaleźć odpowiednią niszę, gdzie zarobek jest pewny a praca dość przyjemna.

Ekologiczna myjnia parowa – czyli co?

Bez wątpienia jedną z takich opcji jest eco myjnia parowa. Mogłeś wcześniej nie słyszeć, czym ona jest, dlatego pokrótce objaśniamy. Jeżeli wiesz, jak działają myjki ciśnieniowe, zwane potocznie „karczerami”, bez trudu zrozumiesz zasadę działania eco myjni parowej. To, co odróżnia myjnię parową od myjki ciśnieniowej to fakt, że ta pierwsza wykorzystuje do działania jedynie parę wodną. Żadnego wysokiego ciśnienia, żadnego mydła czy płynu do mycia – tylko i wyłącznie czysta, ekologiczna para wodna. A najlepsze jest to, że może służyć jako narzędzie pracy. Sprawdź, jak wykorzystać eko myjnię parową, by zacząć zarabiać.

Eco myjnia parowa – jak ją spieniężyć?

Mobilna myjnia parowa i eco myjnia parowa, to jeden i ten sam rodzaj myjni. Jednak nie jest tu ważne nazewnictwo, ale możliwości. Ekologiczna myjnia parowa może być myjnią mobilną i to właśnie to jest najprostsza opcja, by zarobić konkretne pieniądze. Możesz zrobić to sam, ale lepiej skorzystać z pomocy profesjonalistów – http://gtlux.pl/mobilna-myjnia-parowa/. Otwarcie własnej eco myjni parowej nie jest trudne, jednak wymaga pewnych nakładów finansowych. Jeżeli zależy nam na tym, by jak najszybciej rozpocząć pracę, warto skorzystać z możliwości zostania franczyzobiorcą jednej z sieci lub podjąć z nią współpracę. W ten sposób nie tylko odsuwamy od siebie konieczność inwestowania dużych środków, ale i otrzymujemy cenne wsparcie i porady. A tych nie da się wycenić, zwłaszcza w początkowej fazie działalności. Czy na eco myjni parowej można dużo zarobić? Jak w każdym biznesie, wypłata zależy od naszego zaangażowania oraz oceny rynku. Jednak tym musisz zająć się sam.

Jakie szkolenia i kursy warto wybrać w 2018 roku?

0
Jakie szkolenia i kursy warto wybrać w 2018 roku

Nieustanne podnoszenie swoich kompetencji i dokształcanie się to trend, który prawdopodobnie na stałe zadomowił się w naszej rzeczywistości. Wynika to nie tylko z potrzeb pracodawców, ale również ambicji i motywacji samych pracowników. Dobrym sposobem na poszerzenie horyzontów i zdobycie nowej wiedzy jest uczestnictwo w kursach i szkoleniach. Jakie warto wybrać?

Specjalistyczne szkolenia i kursy

Naturalnym wyborem wielu osób jest zapisanie się na kurs lub warsztat dotyczący branży, w której funkcjonują na co dzień. Przedmiotem szkolenia może być np. obsługa nowoczesnego oprogramowania, czy nowe szanse i zagrożenia w danej branży. To kursy, których głównym zadaniem jest przygotowanie uczestników na zmieniające się warunki, a także podniesienie ich kompetencji na jeszcze wyższy poziom.

Szkolenia i kursy dla firm

Coraz częściej firmy decydują się na finansowanie szkoleń dla swoich pracowników. W ten sposób nie tylko inwestują w nich (dobrze wyszkolony pracownik jest w stanie przynieść firmie większą korzyść), ale również motywują i nawiązują trwałe relacje. Warto pamiętać, że możliwość osobistego rozwoju jest dla wielu pracowników ważniejsza niż wyższe wynagrodzenie. Jeśli firma, w której pracują, zapewni im warunki do samorealizacji, będą w stanie dłużej w niej pozostać.

Gdzie na szkolenia?

Jakie firmy organizują szkolenia dla pracowników innych przedsiębiorstw? Odpowiedź może być nieco zaskakująca, ponieważ jedną z instytucji zajmujących się szkoleniem innych jest…Wyższa Szkoła Bankowa. Uczelnia, oprócz studiów, ma w swojej ofercie właśnie kursy i szkolenia. Co ważne, organizuje również szkolenia in company, co oznacza, że przedsiębiorca zainteresowany sfinansowaniem kursu dla swoich pracowników może wybrać miejsce, czas i tematykę kursu. To niezwykle przydatne rozwiązanie – pracodawca najlepiej wie, na czym zyska jego firma. Tematykę szkolenia może uzgodnić również z zainteresowanymi pracownikami. Poziom merytoryczny gwarantuje z kolei kadra uczelni i osoby „z zewnątrz” – wieloletni praktycy, specjaliści w swojej branży. O szkoleniach i kursach oferowanych przez Wyższą Szkołę Bankową można przeczytać więcej na stronie https://www.wsb.pl/kandydaci/szkolenia.

Artykuł sponsorowany.

E-LEARNING-JAKIE DAJE MOŻLIWOŚCI

0
E-LEARNING

Coraz częściej mówi się o tym, że żyjemy w erze cyfrowych nomadów. Mowa tu o osobach pracujących zdalnie – trudno jest wyobrazić sobie funkcjonowanie bez komputerów. Podobnie wygląda obecnie funkcjonowanie firm – wiele rzeczy odbywa się online. Bez problemu można przeszkolić pracownika praktycznie bez wyjścia z domu. To pokazuje siłę Internetu, którą zdecydowanie warto docenić. A jednym z elementów, o których warto pamiętać, są e-learningi.

Co to są e-learningi?

To szkolenia, które odbywają się całkowicie w Internecie. Twoi pracownicy nie muszą jechać do biura, a ty nie musisz sprowadzać szkoleniowca do firmy. Wystarczy zatrudnić zewnętrzną firmę zajmującą się organizacją szkoleń e-learningowych i… gotowe! W ten prosty sposób można przeprowadzić wszelkie niezbędne szkolenia w sposób wygodny dla każdego.

Jakie są plusy korzystania z e-learningów?

  1. Oszczędność czasu – wszyscy wiemy, że możliwość korzystania z komputerów to duża wygoda. Nie bez powodu w urzędach coraz częściej pojawiają się opcje wysyłania formularzy czy składania wniosków online. Podobnie jest ze szkoleniami. Dzięki platformie e-learningowej możesz w prosty sposób zapewnić pracownikom dostęp do kursów 24 godziny na dobę. Oznacza to, że każdy może wykonać kurs we własnym zakresie wtedy, kiedy uzna to za wygodne.
  2. Obserwacja postępów – szef również ma dostęp do platformy e-learningowej. Co więcej, może on monitorować postępy i sprawdzać, na jakim etapie są wszyscy pracownicy. Dzięki temu zyskuje pewność, że każda osoba odbyła niezbędne szkolenie, a w razie gdyby pojawiły się jakieś zaległości, to może natychmiast zareagować. To świetna opcja, ponieważ wszystkie dane są w jednym miejscu i szef oszczędza czas – nie musi rozmawiać z pracownikami osobiście, wystarczy, że zaloguje się na platformę e-learningową.
  3. Uporządkowana wiedza – każdy pracownik otrzymuje własne konto. Po zalogowaniu się będzie miał dostęp do modułów cząstkowych – musi przejść przez wszystkie moduły, by uzyskać dostęp do dalszej wiedzy. Po zakończeniu każdego modułu pracownik musi przejść przez test, który pozwoli na sprawdzenie wiedzy danej osoby. Duża zaletą platformy e-learningowej jest to, że można wielokrotnie powracać do przerobionego już materiału. To sprawia, że szkolenia online są lepsze od tych wykonywanych „na żywo”, gdzie zazwyczaj wiedzę należy przyswoić w fomie
  4. Platforma szkoleniowa to większy wybór – na jednej platformie można odbyć szkolenia m.in. dla osób kierujących pracownikami, z podstaw zarządzania jakością, dla pracowników administracyjno-biurowych, z podstawowych obowiązków przedsiębiorstw w zakresie ochrony środowiska. Dzięki temu można poszerzyć swoją wiedzę w kilka dni bez wychodzenia z domu!

Jak widać, platformy e-learningowe mają w sobie duży potencjał, którego nie powinniśmy ignorować. Dzięki oszczędności czasu wiele osób jest w stanie odbyć więcej szkoleń, ponieważ nie trzeba tracić czasu na dojazdy. To sprawia, że jesteśmy w stanie w krótszym czasie przyswoić więcej wiedzy.

Autor: Pozycjoneria.pl. Artykuł powstał dzięki uprzejmości przedstawiciela firmy Team Prevent Sp. z o.o. z Pszczyny

Świadczenia rodzinne w Niemczech

0
Świadczenia rodzinne w Niemczech

Osoby, które pracują za zachodnią granicą i mają dzieci, mogą starać się o świadczenia rodzinne w Niemczech. Tak zwany Kindergeld jest przyznawany nie tylko na dzieci mieszkające czy przebywające w Niemczech, ale również te, które mieszkają w Polsce do czasu ukończenia przez nie 18 roku życia, a jeśli studiują lub się uczą – do ukończenia 25 lat. Świadczenia można również otrzymywać na dzieci przysposobione i na dzieci współmałżonka, jeżeli tylko są częścią wspólnego gospodarstwa domowego wnioskodawcy. Co istotne o Kindergeld można ubiegać się aż do 4 lat wstecz.

Program 500+ a świadczenia rodzinne w Niemczech

Założeniem polskiego programu jest to, że 500+ nie będzie wypłacane, jeżeli rodzinie przysługuje za granicą świadczenie o podobnym charakterze. Podstawowym kryterium będzie więc to, w którym kraju wykonywana jest działalność zawodowa oraz w jakim kraju mieszkają dzieci. Jeśli jeden ze współmałżonków lub oboje pracują na terenie Niemiec, a drugi nie jest tam zatrudniony, to powinni się zwrócić o świadczenia rodzinne w Niemczech. Jeśli natomiast małżonkowie pracują w różnych krajach, to pierwszeństwo wypłaty posiada Państwo, w którym mieszkają dzieci. Takie zapisy są zgodne z dotychczasową, unijną praktyką koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego i zmierzają do unikania sumowania świadczeń o charakterze rodzinnym w różnych krajach. Świadczenia rodzinne w Niemczech i w Polsce mogą być pobierane w dwóch państwach, ale nie w pełnej wysokości. Poza dodatkiem z jednego programu otrzymać możemy dopłatę dyferencyjną, czyli kwotę będącą różnicą pomiędzy wysokością świadczeń polskich, a świadczeń danego kraju. Jeśli zatem pobieramy 500+, to możemy się ubiegać o dopłatę ze świadczeń rodzinnych w Niemczech, które oczywiście będą pomniejszone o kwotę polskiego zasiłku.

Wysokość Kindergeld

Świadczenia rodzinne w Niemczech są uzależnione przede wszystkim od ilości dzieci. W 2018 roku na pierwsze i drugie dziecko wypłacane jest 194 euro, na trzecie – 200 euro, a na każde kolejne 225 euro. Poza tym świadczenia rodzinne w Niemczech mogą być uzupełnione o dodatkowe środki, z których mogą skorzystać dzieci do 25 roku życia, które muszą mieszkać we wspólnym gospodarstwie domowym wraz z rodzicami, a ich przychody są niewystarczające, aby zapewnić rodzinie minimalny standard życia i w związku są uprawnieni do pobierania świadczeń socjalnych i zasiłków dla bezrobotnych. Kwota dodatku do świadczenia rodzinnego w Niemczech jest obliczana na podstawie dochodów obojga rodziców lub opiekunów wynosi maksymalnie 170 euro/miesiąc na każde dziecko przebywające w gospodarstwie domowym.