Wszystko o prowadzeniu sklepu spożywczego

0
Wszystko o prowadzeniu sklepu spożywczego

Prowadzenie biznesu nie jest zadaniem łatwym. Doskonale wie o tym każdy, kto, choć raz spróbował i poniósł porażkę. Nawet zdawałoby się niezwykle proste działalności gospodarcze, takie jak prowadzenie sklepu spożywczego może bardzo szybko zakończyć się długami, niezapłaconymi fakturami i koniecznością ogłoszenia bankructwa. Na co zatem należy zwracać uwagę, podejmując się tak, zdawałoby się prostego biznesu, jak prowadzenie sklepu spożywczego? Najważniejszą sprawą jest oczywiście odpowiednia lokalizacja.

Otworzenie sklepu gdzieś na obrzeżach, w miejscu znacznie oddalonym od typowych szlaków i codziennych tras ludzi, jest ogromnym błędem. Nikt specjalnie nie będzie się przecież fatygował do naszego sklepu i z tego powodu musi on być w miejscu, w którym będzie komuś drodze. Doskonałą lokalizacją jest zawsze ta blisko kościoła. Niezwykle częstym przypadkiem jest wychodzenie po mszy i wstępowanie po drobne zakupy do sklepu. Aby jednak taka sytuacja mogła się dłuższy czas utrzymać, koniecznie trzeba zwracać również uwagę na to, jakie będą ceny warzyw i owoców w posiadanym sklepie. Nie mogą one być zbyt wysokie, ponieważ klienci zwyczajnie nie będą zainteresowani takimi produktami. Nie mogą być również zbyt niskie, ponieważ zawsze wynikać to będzie ze słabej jakości produktów, o czym klienci doskonale zdają sobie sprawę. Z tego powodu koniecznie trzeba wiedzieć to, ile kosztują owoce w hurcie, jak również to jakiej są jakości. Ponieważ jakość i cena to najważniejsze aspekty tego, jak dobre i opłacalne dla klientów będą sprzedawane przez nas produkty. Co komu po bardzo tanich, lecz zepsutych warzywach, czy też po niezwykle ładnych i okazałych, jednak kosztujących trzykrotnie więcej niż cena rynkowa.

Z tego powodu wiedza na temat tego, ile kosztują warzywa w hurcie, owoce, czy też inne produkty, jest podstawowym aspektem poprawnie funkcjonującego sklepu spożywczego. Warto oczywiście mieć również dodatkowe mocne karty, chociażby w postaci posiadania w lokalu kolektury lotto, jednak to właśnie ceny i jakość produktów owocowo warzywnych będą podstawą.

Z czego powinna się składać strona internetowa uczelni wyższej?

0
Z czego powinna się składać strona internetowa uczelni wyższej?

Dobra strona www jest wizytówką każdej firmy. Określenie to możemy również dopasować do uczelni wyższych, które traktują strony www, jako narzędzie pozyskiwania kandydatów na studentów. Strona internetowa uczelni stanowi źródło informacji między jej władzami a pracownikami, ale przede wszystkim jest kompendium wiedzy dla studentów. Czym powinna charakteryzować się dobra strona www uczelni wyższych i z czego powinna się składać? O tym poniżej.

Responsywna strona dla lepszego odbioru uczelni

Oglądana na małym ekranie telefonu czy na dużym monitorze komputera strona www powinna wyglądać dobrze. Podążając za obecnymi trendami i badaniami, które pokazują, że ponad połowa użytkowników korzysta z urządzeń mobilnych, uczelnie powinny także uwzględnić aspekt RWD w swoich projektach. Kandydaci na studentów i sami studenci większość swojego czasu w Internecie spędzają w telefonie i tablecie, dlatego kluczowe jest, by zadbać o dopasowywanie się treści i grafik na stronie w każdej orientacji.

Kluczowe informacje dla kandydatów i studentów

Zależnie od grupy – czy to osoba, która podejmuje decyzje o wyborze uczelni czy ktoś, kto już na danej uczelni studiuje, na stronie www będą poszukiwać różnych informacji. Ważne jest, by każda kluczowa informacja została na witrynie ujęta. Kandydaci chętnie przeczytają o procesie rekrutacji, dostępnych kierunkach i możliwościach jakie daje uczelnia. Studenci na stronie szukać będą aktualności, planów zajęć, programów stypendialnych oraz kół naukowych, dlatego właśnie te informacje warto umieścić w widocznych miejscach lub przeprowadzić nawigację w łatwy sposób.

Przejrzysty design i proste treści

Uczelniana www ma być przewodnikiem, ma przekazywać informacje, dlatego szczególnie ważne jest, aby dostęp do poszukiwanych przez użytkowników treści był intuicyjny a wszelkie materiały odpowiednio ułożone. Gęste ściany tekstu i długie akapity nie zachęcają do zgłębienia się w treść, to zamieszczanie na stronie terminów aplikacji czy dokładnego procesu składania wniosków jest zasadniczym tematem, dla którego wchodzi się na stronę uczelni. Sam stres dotyczący np. wyboru kierunku jest wystarczający, nie ma sensu dokładać go osobom, które poszukują na stronie konkretów.

Sekcja dotycząca uczelni

Kiedy użytkownik wchodzi na stronę po raz pierwszy chce wiedzieć, dlaczego to właśnie ta uczelnia jest wyjątkowa i co przynosi jej dumę. Wszelkie statystyki, rankingi, mocne strony uczelni zaprezentowane w przyjemny dla oka sposób, na pewno okażą się trafionym pomysłem. Warto rozbudować sekcję dotyczącą informacji o uczelni i podać liczbę wydziałów, studentów, absolwentów, ale też działalność absolwentów po studiach, żeby móc ocenić czy inwestycja w konkretną uczelnię jest opłacalna.

Strony internetowe www mają ciężkie zadanie do wykonania – nadążyć za obecnymi trendami, będąc stronami napakowanymi treścią i trudnymi do zarządzania, jednocześnie mając ograniczone budżety. Warto pamiętać, że witryny te mają określoną, informacyjną rolę, zatem uporządkowanie i częste aktualizacje newsów powinny zaspokajać najważniejsze potrzeby osób ją odwiedzających.

Artykuł utworzony przy współpracy z Software House Smartbees https://smartbees.pl/

Zlecasz już pozycjonowanie swojej strony?

0
Zlecasz już pozycjonowanie swojej strony?

Jak często zastanawiasz się nad tym, jak pozycjonować stronę www w internecie? Nie wystarczy założyć strony internetowej i od czasu do czasu wrzucić na nią jakiegoś artykułu. Najważniejszym elementem jest wyświetlanie się strony w wyszukiwarkach na jak najwyższych pozycjach. Możemy to osiągnąć, pisząc merytoryczne artykuły naszpikowane słowami kluczowymi lub zlecając pozycjonowanie firmom świadczącym takie usługi.

Gdzie zlecić pozycjonowanie strony internetowej?

Warto dobrze poszukać odpowiedniej firmy. Nie będzie dobrym pomysłem decydowanie się na pierwszą i najtańszą znalezioną ofertę. Zanim podejmiesz decyzję i zatrudnisz firmę dbającą o pozycjonowanie Twojej strony sprawdź dobrze jakie ma opinie, czy ma dużo klientów, jak jest oceniana i na jakiej pozycji w wyszukiwarkach znajduje się jej strona internetowa.
W tym temacie szewskie nie może chodzić bez butów. Jeśli znalezioną przez Ciebie firma nie wyświetla się na pierwszej stronie w wyszukiwarkach oznacza to, że musisz szukać dalej. Chyba nie chcesz zatrudnić firmy, która sama siebie nie umie wypozycjonować? Poświęć na poszukiwania czas, popytaj znajomych, takie rekomendacje od innych zadowolonych firm są bardzo ważne.

Może zdecydujesz się na pozycjonowanie stron www z opinion.pl? Wejdź na stronę i sprawdź ofertę. Z pewnością zasługuje ona na Twoją uwagę. Pomoże Ci pod kątem pozycjonowania, SEO, przeprowadzi audyt Twojej strony i określi czy Twoja witryna spełnia wymogi Google. Jeśli nie masz wiedzy w tym temacie zleć pozycjonowanie swojej strony specjalistom. Zyskasz nie tylko nowych odwiedzających swoją stronę, ale również nowych klientów i przede wszystkim czas, który stracił byś ucząc się samodzielnego pozycjonowania.

Nie wątpię, że jesteś już przekonany, że swoją stronę internetową powinieneś powierzyć fachowcom. Wyruszaj na poszukiwania agencji reklamowej, która będzie potrafiła sprostać Twoim oczekiwaniom. Nie powinno Ci to zająć zbyt wiele czasu. Zacznij od opinion.pl i pewnie nie będzie już, potrzeby szukać dalej.

Dobra agencja reklamowa

0
Dobra agencja reklamowa

Dobra agencja reklamowa jest na wagę złota. Dzisiaj aby przetrwać na rynku praktycznie każda firma musi dawać o sobie znać potencjalnym klientom – na jakie sposoby to robić? Oczywiście w dzisiejszych czasach najlepiej reklamować się poprzez obecność social media – to nie ulega wątpliwości – czy jednak inne sposoby reklamy takie jak reklamy w zwykłych papierowych magazynach, a także poprzez billboardy na ulicy, też są skuteczne? W końcu chodzi o to aby zostać zauważonym. Tak naprawdę wszystko zależy od branży.

Wiele też zależy od tego kto ma być potencjalnym klientem. Jeżeli oferta firmy jest skierowana przede wszystkim do ludzi młodych to najprościej spotkać młodych ludzi w internecie i tam zamieścić do nich swój przekaz. Jaką agencję reklamową w Krakowie wybrać? https://samart.pl wydaje się godna polecenia. Na pewno warto zajrzeć na stronę internetową i zobaczyć portfolio. Każda firma chwali się swoimi dokonaniami i to co zamieszcza w portfolio, to jej najlepsze dokonania. Jeżeli poprzez stronę internetową wyrobimy sobie pierwsze bardzo pozytywne wrażenie o danej agencji warto iść o krok dalej i umówić się na spotkanie albo napisać maila. Już na stronie internetowej z reguły znajdziemy przykładowy podstawowy cennik. Jednak wszystko musi być doprecyzowane w podpisywanej umowie.

Dobra agencja reklamowa nigdy nie przestaje się uczyć i cały czas się rozwija. Pracownicy uczestniczą w branżowych szkoleniach, dlatego są na bieżąco z nowoczesnymi metodami reklamy, między innymi w tym jak reklamować się social media w dzisiejszych czasach. Każdy biznes wymaga reklamy. Trudno wyobrazić sobie dobrą sprzedaż firmy, która w ogóle się nie reklamuje, z prostego powodu. Aby nastąpiła sprzedaż i aby firma przynosiła zyski, klienci muszą po prostu się dowiedzieć o firmie, kupić dany produkt i dowiedzieć się jaką jakość on reprezentuje. Dopiero potem jest miejsce na wyrobienie sobie swojej własnej opinii. Dlatego też reklama to podstawa w biznesie, warto się o nią zatroszczyć i powierzyć to dobrej agencji.

Wybierasz się na stok? Najpierw zadbaj o…

0
Wybierasz się na stok? Najpierw zadbaj o...

Sezon narciarski trwa w najlepsze. Na stoki wybierają się początkujący narciarze i snowboardziści, wieloletni pasjonaci i zawodowi sportowcy, a także grupy przyjaciół o mieszanych umiejętnościach i rodziny z dziećmi. Krótko mówiąc: na stoku spotkasz każdego! Jak zatem zapewnić sobie ochronę, by ani samemu nie doznać urazu, ani nie wyrządzić szkody innym? Sprawdź!

Czy warto iść na studia? Jakie kierunki zwiększają szanse na rynku pracy?

0
Czy warto iść na studia

W momencie, gdy większość osób z tzw. pokoleń X i Y zdobyło lub jest w trakcie zdobywania wyższego wykształcenia, ich młodsi koledzy mogą zastanawiać się, czy w ogóle jest sens podejmowania nauki na studiach. Tytuł licencjata czy magistra uległ przecież znacznej dewaluacji. Odpowiedź jest prosta – nie mogąc legitymować się wyższym wykształceniem pozostaje się daleko za konkurencją.

Czy warto jeszcze studiować?

Czy podejmowanie nauki na uczelni wyższej jest jeszcze opłacalne? Po pierwsze – pracodawcy niemal zawsze zwracają uwagę na to, czy kandydat ukończył studia lub przynajmniej jest w ich trakcie. Wykształcenie średnie dyskwalifikuje w większości przypadków, zwłaszcza jeśli kandydat jest w wieku, w którym powinien już zakończyć edukację na szczeblu akademickim. Dodatkowo warto pamiętać, że w czasach, gdy wykształcenie wyższe jest właściwie standardem, brak odpowiedniego tytułu może znacząco skomplikować życie. Warto postawić w takim razie zupełnie inne pytanie – ukończenie jakich kierunków znacząco zwiększa szanse na rynku pracy?

Jakie kierunki warto studiować?

Co w takim razie warto studiować? Do wyboru jest kilka opcji. Pierwszą z nich są kierunki ekonomiczne i biznesowe; w takich branżach jak podatki, sprawy związane z prowadzeniem przedsiębiorstwa i handlem zagranicznym, a także ekonomia, rachunkowość czy ekonometria zawsze będzie zapotrzebowanie na wysokiej klasy specjalistów. Na studia ekonomiczne lub biznesowe warto pójść na uczelnię, której profil jest bezpośrednio związany z tymi kierunkami; przykładem może być Wyższa Szkoła Bankowa. Bez wątpienia warto również studiować kierunki inżynierskie, zwłaszcza te, których absolwenci będą mogli znaleźć zatrudnienie w branży IT. Dobrym pomysłem może być wybór kierunku niszowego i unikatowego w skali całego kraju – istnieje większe prawdopodobieństwo, że absolwent takich studiów nie tylko szybko znajdzie zatrudnienie, ale także na warunkach, które mu odpowiadają. Interesującą listę studiów inżynierskich można znaleźć np. na stronie https://www.wsb.pl/studia-i-szkolenia/studia-i-stopnia/kierunki-i-specjalnosci; na tej samej stronie można również znaleźć listę pozostałych kierunków studiów I stopnia (i jednolitych magisterskich) prowadzonych przez WSB.

Artykuł sponsorowany.

Jak urządzić biuro, aby zwiększyć efektywność pracy?

0
Jak urządzić biuro, aby zwiększyć efektywność pracy?

Biuro to przestrzeń, w której pracownicy spędzają aż 1/3 doby. To miejsce powinno więc sprzyjać kreatywnemu myśleniu i jednocześnie zapewniać wygodę. Istotna jest zatem jego dokładnie przemyślana aranżacja. Nie można zapominać także o nowoczesnych trendach w projektowaniu wnętrz, dzięki temu damy sygnał naszym kontrahentom, że chętnie podążamy za nowościami. O jakich elementach należy pamiętać przy urządzaniu biura?

Ja ograniczyć koszty w firmie?

0
Ja ograniczyć koszty w firmie?

Ograniczenie kosztów w firmie przemysłowej na pewno będzie trudnym zadaniem, jednak nie ma rzeczy niemożliwych, o ile rozsądnie podejdzie się do tematu i na wstępie wykona analizę, która pokaże, gdzie niepotrzebnie marnowane są pieniądze. Optymalizacja kosztów zarówno transportu jak i samej produkcji na pewno szybko przyniesie oczekiwany rezultat.

Jaką składkę leasingową wybrać dla swojego przedsiębiorstwa?

0
Jaką składkę leasingową wybrać dla swojego przedsiębiorstwa?

Leasing bez wykupu to propozycja, która cieszy się coraz większą popularnością na rynku. Umożliwia klientowi użytkowanie pojazdu bez konieczności dokonywania zakupu.

Programy rozwojowe, czyli biznes zaczyna się od ludzi

0
Programy rozwojowe, czyli biznes zaczyna się od ludzi

W dzisiejszych czasach firmy muszą nieustannie stawiać czoła nowym wyzwaniom.. Dlatego stawianie na rozwój pracowników staje się wręcz niezbędne w przypadku przedsiębiorstw, które walczą o zachowanie wysokiej pozycji na rynku. Utrzymanie najzdolniejszych pracowników i rozwijanie talentów to jednak prawdziwe wyzwanie, a rośnie ono wraz ze wzrostem złożoności organizacji. Skutecznym rozwiązaniem może okazać się jasno określona kultura organizacyjna, a przede wszystkim stworzenie odpowiedniego programu rozwojowego.