Wprowadzenie ISO jest niezbędne dla utrzymania ładu w firmie. Siedmioetapowy system zarządzania może całkowicie zmienić działanie przedsiębiorstwa, poprawiając komfort pracy zarówno pracowników, jak i kierowników. Sprawdź, na czym polega ISO i dlaczego warto go wprowadzić.

Wprowadzenie ISO w praktyce

Aby System Zarządzania Jakością rzeczywiście działał, firma musi przejść przez kilka procesów. Niezbędne jest przeprowadzenie audytu wewnętrznego, na podstawie którego można skontrolować dokumentację firmy. Prowadzi ona do wdrożenia systemu zarządzania, z którego następnie szkoli się wszystkich pracowników. Dzięki temu znają swoje obowiązki i wiedzą więcej o tym, jak powinna przebiegać wydajna praca w firmie. Pracownicy mogą wziąć udział w audycie, aby zobaczyć, co tworzy błędy obniżające jakość firmy. Czasami są to nieprawidłowe kontakty z klientami, czasami kwestia niedogadania się z podwykonawcą co do terminu. Wprowadzenie ISO pozwala wyeliminować wszelkie błędy i uwrażliwić na nie również pracowników – taką informację uzyskaliśmy od przedstawiciela firmy Team Prevent Poland sp. z o.o. Szczegóły odnośnie wprowadzenia ISO znaleźć można na stronie https://www.teamprevent.pl/pl/oferta/jakosc/wdrazanie-systemow.html.

Audyty wewnętrzne, wymagania klientów?

Certyfikaty przyznawane firmom są rzeczą tak powszechną, że klienci mogą zwyczajnie wymagać okazania certyfikatu przed podpisaniem umowy. Warto więc zastanowić się nad wprowadzeniem ISO już dziś. Audyty wewnętrzne wprowadzają konieczność nadzoru przebiegu pracy. Dzięki temu klient będzie czuł się bezpieczniej – wszystkie działania zostają udokumentowane, a kompetencje pracowników są potwierdzone przez System Zarządzania Jakością. To sprawia, że firma staje się wiarygodna i wzrasta w oczach potencjalnych klientów. Rezygnacja z wprowadzenia ISO może przynieść niepożądane skutki – skoro dziś już praktycznie każda firma decyduje się na skorzystanie z Systemu Zarządzania Jakością, to te, które tego nie zrobią, pozostają w tyle. Nie zastanawiaj się więc zbyt długo. Skontaktuj się z pracownikami firmy Team Prevent Poland sp. z o.o., którzy przygotują Twoją firmę do wprowadzenia ISO.

Autor: Mariusz Zakrzewski. Artykuł “Certyfikat ISO 9001 – podstawa sukcesu każdej firmy” powstał dzięki uprzejmości przedstawiciela firmy Team Prevent Poland sp. z o.o. z Pszczyny

[Głosów:1    Średnia:5/5]