Co zawiera usługa doradztwa franczyzowego

Na pewno słyszeliśmy o takiej usłudze jak doradztwo franczyzowe. Na co możemy liczyć korzystając z takiej usługi?

Wymagania stawiane przez franczyzodawców

Doradztwo franczyzowe to niezmiernie potrzebna usługa. Nie podlega to absolutnie żadnym wątpliwościom. Ważne jest to, aby franczyzobiorca potencjalny wiedział, na czym konkretnie polega sama specyfika rynku w bankowej branży. Jeśli jest inwestorem typowym, dla którego operacje bankowe oraz sprzedaż nie są chlebem powszednim, zapewnić musi sobie wsparcie rzetelnej oraz także kompetentnej osoby, które będzie mógł powierzyć śmiałe prowadzenie placówki.

Gdy się kierujemy wyborem franczyzowego partnera, należy zwrócić uwagę na same plany rozwoju banku czy też firmy finansowej właśnie w kierunku franczyzy. Co po niektóre instytucje rozwijają się intensywnie, inne z kolei zwalniają tempo czy też wyhamowują całkowicie. Bardzo ważna jest analiza bieżąca rynku, jak i także ofert partnerskich systemów.

Bardzo ważna jest także lokalizacja, w której franczyzowy partner zamierza uruchomić placówkę. Oddziały, które są usytuowane w bardzo atrakcyjnym położeniu, a więc w miejscach o sporym natężeniu ruchu pieszych oraz także w bliskiej dostępności galerii handlowych oraz parkingów mają spore szanse powodzenia.

Dowiedz się więcej o tym, jak stworzyć franczyzę i nią zarządzać – sprawdź.

W jaki sposób rozpocząć działalność franczyzową?

Co jak co, ale franczyzobiorca przede wszystkim powinien sprecyzować swoje dokładne oczekiwania wobec franczyzowego partnera. Należy rozważyć wszelkie kwestie, które dotyczą lokalizacji oraz przeanalizować dokładnie warunki umowy, jak i także pewne aspekty działalności. Umowa franczyzowa to typ tak zwanej umowy nienazwanej. W praktyce to oznacza, że tą prawną formę jedynie obowiązuje kodeks cywilny, jak i także kodeks handlowych spółek. System partnerski oparty na franczyzowej umowie wymaga od franczyzobiorców prowadzenia działalności według formy współpracy, która ustalona jest w umowie. Franczyzobiorcy korzystają ze znaku towarowego franczyzodawców, a to zobowiązuje każdą stronę. Franczyzobiorca w okresie samego obowiązywania umowy musi mieć zapewniony dostęp stały do handlowej pomocy oraz także pomocy technicznej partnera biznesowego, pod szyldem którego daną działalność prowadzi.

Franczyzowy system jest obciążony dosyć dużym ryzykiem. Zarówno franczyzobiorca, jak i także franczyzodawca są narażeni na wysokie finansowe straty w przypadku jakiejkolwiek porażki. Sama decyzja o podjęciu współpracy musi być przeanalizowana skrupulatnie przez każdą stronę. Jednak decyzja ostateczna dotycząca samej współpracy należy zawsze do przedsiębiorcy. Strategia biznesowa odpowiednio przemyślana oraz także odpowiednie kadrowe zaplecze warunkują spore szanse na powodzenie w danym przedsięwzięciu.

Jak widać sam zakres doradztwa franczyzowego jest bardzo szeroki. Jest to usługa potrzebna, ale jednocześnie usługa, która dopiero co się rozrasta na rynku. Cały czas się rozszerza i powstaje coraz więcej firm zajmujących się tą profesją.

[Głosów:0    Średnia:0/5]