Czym jest Shopify i do czego służy?

Założenie własnego sklepu internetowego to nie lada wyzwanie. Jest to wyzwanie szczególnie dla osób bez specjalistycznej wiedzy i zaawansowanych umiejętności technicznych. Na szczęście, na pomoc wkraczającym do świata internetu firmom, służy Shopify. Czym jest Shopify? Dlaczego warto się nim posłużyć? Jakie korzyści niesie? Chętnie odpowiemy na wszystkie z pytań.

Czym jest Shopify?

Shopify to rodzaj platformy, która pozwala zaprojektować sklep internetowy. Jest to rozwiązanie, które doceniają osoby niewprawione w kwestii projektowania stron, a które chcą rozpocząć swoją karierę w sieci. Sklepy internetowe zyskują na popularności, dlatego warto postawić na rozwój również za pomocą sieci. Jest to nie zwykła okazja na zdobycie nowych klientów, poszerzenie zakresu usług czy promocję marki. Shopify jest wyposażona w liczne funkcje, stworzone aby wspomóc realizację sprzedaży czy marketing. Platforma funkcjonuje w modelu SaaS, na której w 2022 roku działało ponad 5,5 miliona sklepów w sieci. Shopify oferuje kilka wersji platformy. W pakietach znajdą się opcje podstawowe, shopify, a także zaawansowane. Opłata będzie więc uzależniona od wersji, którą wybiorą użytkownicy. Warto przemyśleć inwestycje w droższe abonamenty, dzięki których zyskujemy dodatkowe wersje językowe, raporty czy też atrakcyjne prowizje w przypadku stosowania różnych metod płatniczych. Wszystkie informacje i newsy Shopify znajdą Państwo na Shopify blog.

Shopify – szansa na rozwój biznesu w sieci

Shopify z biegiem lat zyskało wielu zwolenników. Nic dziwnego, ponieważ platforma posiada wiele istotnych dla przedsiębiorców i klientów zalet. Przede wszystkim korzystanie z platformy to gwarancja szybkości ładowania. Wysokiej jakości serwery sprawiają, że ze sklepów korzysta się bezproblemowo i przyjemnie. Współpraca z Shopify to gwarancja stałej pomocy ze strony działu suportu. W przypadku ewentualnych pytań asystenci pozostają do dyspozycji w każdej sytuacji. Niebywałą zaletą platformy jest łatwość obsługi. W branży e-commerce specjalistyczna wiedza ma szczególne znaczenie. Dzięki platformie nawet niewprawiony użytkownik sieci, bez trudu upora się ze stworzeniem własnego sklepu.

Decydując się na przeniesienie lub rozszerzenie swojej działalności w sieci, warto postawić na sprawdzone rozwiązania. Pomocne w przypadku sklepów internetowych okazuje się wdrażanie systemów zarządzania informacją o produkcie. Warto zapoznać się z tematyką PIM Akeneo, aby zmaksymalizować swoje szanse na sukces. Prężnie działający sklep internetowy to wyjątkowa możliwość na wyróżnienie się spośród konkurencji.

[Głosów:1    Średnia:5/5]