Dobry sen niezależnie od okoliczności

0
655

Zorganizowanie fajnego biwaku to gwarancja świetnej zabawy dla Ciebie i Twoich bliskich, ale z drugiej strony również niemałe wyzwanie. Trzeba pamiętać, że znaczenie ma nie tylko atrakcyjna okolica, ale również zapewnienie odpowiednich warunków do wypoczynku i dodatkowych zajęć – zwłaszcza jeśli podróżujesz z dziećmi. Jak się wybrać na biwak, by rzeczywiście wypocząć?

Po pierwsze – zadbaj o dobry sen

Nie ma mowy o dobrym wypoczynku bez dobrego snu! Nawet najbardziej atrakcyjna okolica nie zrekompensuje 7 czy 8 godzin relaksu w odpowiednich warunkach. I właśnie o to ostatnie najtrudniej podczas biwakowania. Sen mogą zaburzać hałasy z otoczenia, namiot praktycznie wcale nie izoluje Cię od dźwięków emitowanych w okolicy. Jeśli więc wybierasz pole namiotowe, to upewnij się, że jego regulaminy zabraniają hałasowania po określonej godzinie (w przeciwnym razie możesz trafić na imprezę sąsiadów), a biwakując w innym miejscu, upewnij się, że nie ma w okolicy przejeżdżających pociągów, często uczęszczanej drogi, czy innych miejsc, w których potencjalnie może być emitowany spory hałas.

Zadbaj również o wygodne miejsce do spania – tani materac czy karimata to zdecydowanie za mało, aby rano obudzić się wypoczętym. Znacznie lepszym wyjściem jest składane łóżko turystyczne, które nie tylko pozwoli Ci wygodnie się ułożyć, ale również odizoluje Cię od podłoża, dzięki czemu nie zmarzniesz w chłodniejsze noce. Przyda się nie tylko w namiocie, ale również sprawdzi się w przyczepie kempingowej czy podczas niezapowiedzianej wizyty gości w domu.

Zaplanuj dodatkowe zajęcia

Wyjazd na biwak to nie tylko czas spędzany pod namiotem i podczas przygotowywania posiłków, ale również ogromna ilość czasu wolnego, spędzanego wspólnie z bliskimi. Warto więc zadbać o jego ciekawe wykorzystanie – szczególnie jeśli wybierasz się na taki wyjazd z pociechami. Gry i zabawy – karciane, planszowe, a także wyprawy, wspólne łowienie ryb, czy gra w piłkę – między innymi takie zajęcia mogą sprawić, że wspólnie spędzony na świeżym powietrzu czas będzie miłym wspomnieniem, a nie nudą. Warto więc wziąć to pod uwagę i przygotować pakiet zajęć, zanim jeszcze wyjedziecie z domu, bo improwizowanie może skończyć się różnie.

Dobrze przygotowany wyjazd na biwak może być świetnym odpoczynkiem – nie kosztuje zbyt wiele, pozwala odciąć się od miejskiego szumu i spędzić więcej czasu z najbliższymi. W dodatku duża ilość świeżego powietrza i przebywanie na słońcu pozytywnie wpływa na zdrowie. Właśnie dlatego warto, byś tego lata zabrał najbliższych na biwak!

[Głosów:0    Średnia:0/5]