Jak podnieść szanse na pozytywną decyzję kredytową

Wnioskując o kredyt, szczególnie, jeśli jest to kredyt na wysoką kwotę lub posiadamy niską zdolność kredytową, nie zawsze wiemy, jakiej decyzji powinniśmy się spodziewać. Bywa, że pozytywna decyzja kredytowa wydaje się wręcz pewna, a jednak bank odmawia. Żeby uniknąć takiego scenariusza, warto zawczasu zadbać o to, aby maksymalnie podnieść szanse na otrzymanie kredytu. Tylko co zrobić, żeby te szanse podnieść? Kto może w tym pomóc?

Stwórz pozytywne wpisy w historii kredytowej

Historia kredytowa jest jednym z najważniejszych aspektów, na które banki zwracają uwagę przed podjęciem decyzji o przyznaniu lub odmowie przyznania kredytu. Jest to zapis naszych aktualnych i (w przypadku spełnienia pewnych warunków) już spłaconych zobowiązań, a konkretnie tego, czy regulowaliśmy je w terminie.

Do weryfikacji historii kredytowej banki używają danych posiadanych przez Biuro Informacji Kredytowej. BIK może przechowywać informacje o danym zobowiązaniu do momentu jego spłacenia, jeśli zrobiliśmy to na czas (i nie udzieliliśmy zgody na dalsze przetwarzanie danych, co w przypadku wpisów pozytywnych warto zrobić), lub przez 5 lat po spłacie kredytu, jeśli doszło do opóźnień.

Banki doceniają osoby posiadające pozytywne wpisy w historii kredytowej, dlatego warto je wygenerować. Wystarczy w tym celu zakupić jakiś tani przedmiot na raty 0%, a następnie terminowo je spłacać.

Skorzystaj z pomocy pośrednika kredytowego

Pośrednicy kredytowi, dzięki swojej wiedzy, doświadczeniu i sieci kontaktów, wiedzą dokładnie, gdzie i do kogo się zwrócić, aby dany klient miał jak największe szanse na otrzymanie korzystnego kredytu. Dlatego też zdecydowanie warto korzystać z usług dobrego pośrednika, takiego jak https://splatakredytow.pl/, jeśli chcemy otrzymać kredyt szybko, bezstresowo i na atrakcyjnych warunkach.

Usługi pośredników obejmują nie tylko pozyskiwanie kredytów hipotecznych, ale też między innymi zwykłych kredytów gotówkowych czy kredytów konsolidacyjnych. Są oni w stanie pomagać nawet osobom znajdującym się w trudnej sytuacji, które, wnioskując o kredyt samodzielnie, mogłyby mieć problem z jego otrzymaniem.

Zredukuj ilość i wysokość aktualnych zobowiązań

Na zdolność kredytową, która jest dla banków bardzo istotna, wpływa między innymi wysokość wynagrodzenia, a także ilość i wysokość aktualnych zobowiązań. W wielu przypadkach znacznie łatwiej będzie pozbyć się pomniejszych kredytów czy pożyczek niż wynegocjować podwyżkę lub zmienić pracę na lepiej płatną.

Spłata małych zobowiązań może być dobrym rozwiązaniem, jeśli zależy nam na dużym i wymagającym wysokiej zdolności kredytowej kredycie, na przykład kredycie hipotecznym. Warto także rozważyć rezygnację z kredytów odnawialnych i kart kredytowych, jeśli je posiadamy, ale z nich nie korzystamy, ponieważ one również obniżają zdolność kredytową i zmniejszają w związku z tym szanse na uzyskanie kredytu.

Podsumowanie

Jak widać, sposobów na podniesienie szans na pozytywną decyzję kredytową jest co najmniej kilka. Najszybszym i najwygodniejszym z nich jest skorzystanie z profesjonalnego wsparcia, dostępnego pod adresem https://splatakredytow.pl/. Dzięki pomocy eksperta nie trzeba się martwić o uciążliwe formalności, a pozytywna decyzja kredytowa jest osiągalna również w trudnej sytuacji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]