Wbrew pozorom, firma na wsi ma takie same szanse powodzenia jak w dużym mieście. Sukces jest kwestią dopasowania działalności gospodarczej do realiów panujących w małej miejscowości – klientów jest niewielu, toteż musisz zaproponować im coś, czego rzeczywiście potrzebują i na co zechcą wydać (prawie) każde pieniądze. Ale jaką firmę założyć? Jeśli rozważasz pomysł na biznes na wsi, produkcja będzie znakomitym rozwiązaniem. A oto kilka propozycji dla przyszłego przedsiębiorcy.

Produkcja na wsi – ekologiczne owoce i warzywa

pexels-photo-96616Z roku na rok rośnie zapotrzebowanie na ekologiczne produkty, które nie zawierają chemii i powstały prosto z ziemi, bez udziału szkodliwych pestycydów. Wysoki poziom proekologicznej świadomości konsumentów jest nie tylko pożyteczny dla ludzkiego organizmu i środowiska, ale również napędza rozwój sklepów oferujących zdrową żywność. Jeśli zatem posiadasz własne pole uprawne, mamy dla Ciebie wspaniały pomysł na biznes na wsi – produkcja ekologicznych warzyw i owoców, hodowanych na naturalnym nawozie, bez chemicznych środków ochrony roślin. Pole możesz również wydzierżawić od rolnika, który chce przejść na emeryturę. Swoje produkty możesz sprzedawać za pośrednictwem lokalnych „warzywniaków”, choć z powodzeniem możesz także założyć własne stoisko na targu lub mały sklep na własnym podwórku.

Pomysł na biznes na wsi – produkcja wyrobów z wikliny

Moda na bycie eko opanowała również aranżację wnętrz. Meble i wyposażenie z wikliny od kilku lat robią prawdziwą furorę wśród dekoratorów wnętrz. Doceniane są za naturalność, unikatowy styl i ciepły akcent, jaki wnoszą do pomieszczenia. Jeśli wiklina to dla Ciebie zupełną nowość, zacznij od prostych dekoracji – kwietników, podstawek, pudełek. Z czasem możesz rozwinąć swój produkcyjny biznes na wsi, tworząc koszyczki na grzyby, kosze na drewno czy transportery dla zwierząt. Po nabraniu wprawy możesz produkować meble – fotele, fotele bujane, stoliki, małe sofy. Z uwagi na mały rynek zbytu, działalność warto prowadzić również w Internecie. Swoje wyroby możesz sprzedawać za pośrednictwem Facebooka, Allegro, OLX i innych portali ogłoszeniowych.

Działalność na wsi – produkcja altan ogrodowych

Jeśli masz smykałkę do prac budowlanych i lubisz pracę z drewnem, mamy dla Ciebie idealny pomysł na biznes na wsi – produkcja altan ogrodowych. Tego rodzaju działalność może przynieść Ci bardzo przyzwoite dochody, gdyż altana może kosztować od 5 do 15 tysięcy złotych, w zależności od wymiarów i ilości użytego materiału. Na początku możesz budować altany na zlecenie znajomych i sąsiadów, a dzięki poczcie pantoflowej szybko zyskasz nowych klientów. Warto również ogłaszać się na portalach społecznościowych i serwisach sprzedażowych typu Allegro, OLX, Gratka.pl. Jeśli biznes się rozwinie, możesz zainwestować w profesjonalny katalog z wzorami swoich altan oraz lokalny marketing (ulotki, wizytówki itp.) Oczywiście oprócz altan możesz również oferować domki narzędziowe, domki dla dzieci, budy dla psów czy meble ogrodowe.

[Głosów:0    Średnia:0/5]