Postaw na eko reklamę swojej firmy!

Gadżety reklamowe to jeden z najczęściej wybieranych sposobów na promocję własnej firmy. Najlepiej, jeśli nie będą to zupełnie przypadkowe produkty – wybierzmy takie gadżety, które odpowiedzą na potrzeby osób, do których mają one trafić. Między innymi właśnie dlatego coraz częściej stawia się na eko gadżety. Jakie są ich zalety i jaki mamy wybór? Odpowiadamy w artykule!

Czym jest ZERO WASTE?

Idea ZERO WASTE zrodziła się z potrzeby ochrony środowiska naturalnego – nawołuje do zatrzymania produkcji śmieci. Jej mniej radykalna forma, LESS WASTE, polega na ograniczeniu emisji odpadów do możliwego minimum. Jednym ze sposób na to, by zostawiać po sobie mniej śmieci, jest zrezygnowanie z jednorazówek, które stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. Ich wytworzenie pochłania dużo wody i energii, są wykonane z niskiej jakości materiałów, więc nie nadają się do ponownego wykorzystania, a ich całkowity rozkład może zająć nawet kilkaset lat. 

Eko gadżety reklamowe 

Decydując się na gadżety reklamowe wpisujące się w eko trendy, zyskujemy gwarancję, że obdarowane nimi osoby na pewno będą z nich korzystać. Dzięki nam będą mogli zrezygnować z używania jednorazówek i wymienić je na gadżety promujące naszą firmę. A im częściej będą z nich korzystać, tym dalej będzie sięgała reklama prowadzonego przez nas biznesu. W ten sposób zyskamy również w oczach klientów – zobaczą, że ochrona środowiska nie jest nam obojętna, a swoimi gadżetami nie tylko nie chcemy przyczyniać się do zanieczyszczenia planety, ale i pomagamy innym zminimalizować produkcję odpadów. Doskonałym przykładem tego typu gadżetów są między innymi bawełniane torby reklamowe Natura – to polski producent z wieloletnim doświadczeniem, którego bawełniane gadżety doceniane są na całym świecie. 

bawełniane torby reklamowe Natura

Na jakie gadżety reklamowe warto się zdecydować?

Oferta producentów eko gadżetów reklamowych jest naprawdę szeroka. Starajmy się stawiać na lokalnych przedsiębiorców, którzy tworzą swoje produkty w warunkach, które nie wpływają negatywnie na środowisko naturalne. 

Torby bawełniane

Jeden z najpopularniejszych gadżetów reklamowych – doceniany za swoją funkcjonalność i prostotę. Dzięki właściwościom bawełny takie torby są wytrzymałe i przetrwają naprawdę intensywne użytkowanie. Do tego dają dużo możliwości reklamowych – sprawdzi się na nich nadruk lub haft z logo firmy, chwytliwym hasłem lub grafiką nawiązującą do naszej firmy. Nasi klienci będą mogli zastąpić plastikowe torby wygodną i poręczną torbą bawełnianą. 

Woreczki na owoce i warzywa

Robienie zakupów może wiązać się z wytwarzaniem sporych ilości śmieci. Aby to ograniczyć, możemy zaproponować naszym klientom materiałowe woreczki, które doskonale nadają się do pakowania warzyw, owoców, ale i pieczywa czy innych produktów spożywczych. Nadają się one do wielokrotnego użycia oraz nie zajmują wiele miejsca. Podobnie jak w przypadku toreb bawełnianych, mamy wiele opcji na umieszczenie na nich reklamy naszej firmy.

Woreczki bawełniane producent Natura

Workoplecaki

Ten materiałowy gadżet reklamowy z pewnością trafi do wszystkich tych, którzy lubią praktyczne rozwiązania. Jest wygodny i pojemny, świetnie sprawdza się między innymi na wakacjach. A co bardzo istotne – reklama na workoplecaku jest bardzo widoczna, dlatego zawędruje tak daleko, jak nosząca go osoba. 

Butelki 

Plastikowe butelki stanowią dużą grupę wytwarzanych przez nas odpadów. Możemy pomóc innym ograniczyć kupowanie wody w butelkach plastikowych, gdy zaproponujemy własne butelki z naszą reklamą. Mogą być filtrujące bądź szklane, z dodatkowym pokrowcem zabezpieczającym przed poparzeniem. 

Podsumowanie

Eko gadżety to nie tylko sposób na to, by zadowolić naszych klientów i trafić szerzej z własną reklamą. To również dołożenie swojej cegiełki do działań mających na celu ochronę środowiska naturalnego. Nic na tym nie tracimy – wręcz przeciwnie. Możliwości reklamy, jakie dają nam eko gadżety, są nieograniczone i kończą się tam, gdzie sięga nasza wyobraźnia!

[Głosów:1    Średnia:5/5]