Usługa zamawiania kuriera

Świat nowoczesnych usług kurierskich nieustannie zaskakuje. Popularne firmy w celu ułatwienia życia swoich klientów od pewnego czasu mają w swojej ofercie opcję zamówienia kuriera do domu. W ten sposób można wysłać paczkę bez udawania się na do punktu nadawania przesyłek. Zastanawiasz się, czy taka opcja sprawdzi się w twoim przypadku? Poznaj najważniejsze zalety usługi „Zamów kuriera”.

Brak problemów z transportem

Możliwość nadania paczki bez wychodzenia z domu to idealne rozwiązanie dla seniorów, matek z dziećmi czy też osób z ograniczeniami ruchowymi. Jest to także świetna opcja w przypadku braku samochodu bądź przesyłek wielkogabarytowych. Sporych rozmiarów paczka do Austrii mogłaby być sporym problemem dla wielu osób, jeśli konieczne byłoby samodzielne dostarczenie jej do oddziału firmy kurierskiej. Zamówienie kuriera do domu sprawia, że nadawca ma jeden problem z głowy mniej.

Oszczędność czasu

Nadawanie paczki w punkcie oznacza konieczność znalezienia czasu na dotarcie do takiego miejsca. Ponadto można natrafić na kolejki, co może oznaczać zmarnowanie np. godziny tylko na załatwienie wysłania paczki. Usługa zamówienia kuriera rozwiązuje ten problem, ponieważ pracownik firmy sam zgłosi się po przesyłkę w wyznaczonym terminie. Przyjęcie paczki w domu klienta zazwyczaj trwa dosłownie kilka minut. Może to okazać się szczególnie ważne dla właścicieli sklepów internetowych, którzy codziennie wysyłają np. kilkanaście lub kilkadziesiąt paczek.

Niskie koszty nadania paczki

W przypadku zamówienia kuriera do domu przede wszystkim odpadają koszty związane z dojazdem do punktu nadania paczek. Co ciekawe, taka usługa w przypadku wielu firm dostępnych na platformie logistycznej FastPost.pl jest dostępna za darmo. Zazwyczaj bezpłatny odbiór paczek spod adresu wskazanego przez klienta jest dostępna np. przy nadaniu jednorazowo więcej niż 5 paczek. Ewentualny koszt zamówienia kuriera do domu jest dość niewielki.

Maksymalne dopasowanie

Dla osób pracujących nadanie paczki w punkcie może być naprawdę sporym wyzwaniem. Niekiedy może nawet wiązać się z koniecznością wzięcia wolnego dnia. W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem może okazać się właśnie zamówienie kuriera do domu, dzięki czemu może udać się wysłać paczkę jeszcze przed wyjściem do pracy. Co więcej, kurier może dotrzeć np. do siedziby firmy, w której jest zatrudniony nadawca. W ten sposób można nadać przesyłkę w czasie lunchu bądź poprosić pracodawcę o krótką przerwę na spotkanie z kurierem.

Bezpieczeństwo

Możliwość zamówienia kuriera do domu jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które wysyłają paczki o wysokiej wartości. Choć można ubezpieczyć przesyłkę w firmie kurierskiej, to w przypadku samodzielnego nadania trzeba ją jeszcze dostarczyć do punktu. Dla niektórych osób transport przedmiotów wartych kilka tysięcy złotych może być bardzo stresujący. W takiej sytuacji lepiej nie ryzykować i po prostu zamówić kuriera do domu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]