hurtownia stomatologiczna

Miliony ludzi na całym świecie cierpi na ból zęba, który jest prawdopodobnie najczęstszym problemem stomatologicznym. Może to być coś poważnego, coś co zakłóca jedzenie, spanie i ogólną koncentrację w codziennych czynnościach.

Ból zęba jest na ogół związany z problemami z zębami, a marki takie jak Voco oferują duży asortyment produktów, które pomagają się z tym uporać, ale w wielu przypadkach u osób cierpiących na ból zęba pojawia się ból ucha.  W tej lekturze omówimy związek między bólem zęba a bólem ucha właśnie.

Zrozumienie bólu zęba

Na początek należy mieć podstawową wiedzę na temat czynników powodujących ból zęba. Zwykle ból zęba wynika z typowych patologii jamy ustnej, takich jak próchnica, choroby przyzębia i ropień zęba. Każdy z tych stanów może skutkować stanem zapalnym lub infekcją samego zęba, a także sąsiadujących tkanek, co prowadzi do bólu i dyskomfortu. Odpowiedzią na to mogą być stosowane w gabinetach produkty marki Air Flow, bądź innego renomowanego producenta specjalizującego się w temacie.

Czy ból zęba może powodować ból ucha? W niektórych przypadkach ból ten jest ostry, pulsujący lub ciągły i promieniuje do innych części głowy i twarzy, w tym do ucha. Anatomia kryje wiele tajemnic, a jedną z nich jest teoria mówiąca, że ból zęba może być powiązany z bólem ucha.

Ból wynikający z dolegliwości zębów i ucha pojawia się za pośrednictwem nerwu trójdzielnego – anatomicznej jednostki, która przekazuje informacje sensoryczne z twarzy, zębów i kości szczęki do mózgu. Nerw trójdzielny znajduje się blisko zębów i uszu, dzięki czemu mogą przekazywać sygnały bólowe. Warto mieć wtedy pod ręką w gabinecie Chloraxid służący do płukania kanałów korzeniowych. Podczas zabiegu przyda się również koferdam.

Szukając wyposażenia do gabinetu dentystycznego: https://e-store.koldental.com.pl/ – tutaj znajdziesz wszystko co niezbędne w korzystnych cenach (sklep specjalistyczny).

Możliwe przyczyny bólów zębów i uszu

Ropień zęba, który powstaje w wyniku infekcji bakteryjnej zębów lub kieszeni dziąseł, jest wypełniony ropą. To rozprzestrzeniająca się infekcja powoduje obrzęk i dyskomfort nie tylko na samym zębie, ale także wokół niego, a czasami także w uchu.

Innym powodem może być zapalenie zatok. Są to wypełnione powietrzem jamy lub zatoki wewnątrz głowy dotknięte zapaleniem. Ból zęba może wystąpić, jeśli zatoki są zakażone lub zablokowane, co powoduje nacisk wywierany przez korzenie na ząb. Podobnie można go skierować do uszu, powodując ból ucha.

Możliwą przyczyną może być też bruksizm, który można opisać jako niekontrolowane zaciskanie i zgrzytanie zębami bez wyraźnej przyczyny. Schorzenia te mogą obejmować próchnicę zębów, ból zęba, ból szczęki, a nawet ból ucha. Dzieje się tak dlatego, że nadmierny nacisk na zęby i staw skroniowo-żuchwowy podczas bruksizmu może powodować bóle głowy, w tym bóle uszu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]