sklep Shopify

Robienie zakupów w sieci to współcześnie standard. Coraz więcej osób rezygnuje z chodzenia po stacjonarnych sklepach i galeriach handlowych, na rzecz spokojnych zakupów bez kolejek i wychodzenia z domu. Niewątpliwie sklepy internetowe to przyszłość dla większości marek, gdyż taka forma sprzedaży daje znacznie lepszy dostęp do produktów i usług potencjalnym klientom, niezależnie od ich miejsca zamieszkania. Chcąc postawić pierwsze kroki w prowadzeniu biznesu online, trzeba podjąć decyzje odnośnie platformy e-commerce, która ułatwi nam prowadzenie własnego wirtualnego sklepu.

Dla kogo jest sklep Shopify?

Kiedyś do stworzenia sklepu internetowego była potrzebna wiedza dotycząca programowania, w związku z czym większość osób korzystała z usług fachowców, co nie było tanie, ani łatwo dostępne. Dzisiaj każdy może zająć się tym sam lub podjąć współpracę z agencją, która wesprze go w tym procesie, dzięki czemu znacznie łatwiej jest podjąć decyzję o otwarciu biznesu w sieci. Jedną z najpopularniejszych platform e-commerce, która znacznie ułatwia zarówno otwarcie biznesu online, jak i jego późniejsze prowadzenie oraz działania marketingowe, jest Shopify.

Shopify to kanadyjska firma, która działa na rynku międzynarodowym, zajmując się handlem elektronicznym. Korzystając z tego narzędzia możemy dopasować swój sklep internetowy do siebie, wybierając odpowiednie motywy, kolory i grafikę, a to tylko początek możliwości. Sklep Shopify to dobry wybór, gdy chcesz sprzedawać produkty za granicą (mohi.to), świetnie sprawdzi się w przypadku małych, średnich, a nawet dużych przedsiębiorstw.

Sklep internetowy na platformie Shopify –  dlaczego warto?

Jak już wspomnieliśmy, Shopify daje możliwość sprzedaży swoich produktów lub usług na całym świecie, potwierdza to fakt, iż korzystają z niego przedsiębiorcy m.in. w Stanach Zjednoczony, Australii oraz w Europie Zachodniej. Ponadto Shopify nadaje się do tego, przy przetestować swój pomysł na biznes, nie ponosząc przy tym dużych kosztów, przez co podjęcie ryzyka nie jest trudne. Platforma ta daje możliwość sprzedaży bezpośrednio przez media społecznościowe, takie jak Facebook, czy Instagram, co znacznie ułatwia dotarcie do potencjalnych klientów. Shopify można obsługiwać przy użyciu smartfona, jednocześnie nasz sklep online będzie bardzo sprawnie funkcjonował i pozwalał na dokonywanie transakcji przez klientów używających urządzeń mobilnych.

Gdzie szukać pomocy przy stworzeniu sklepu online?

Oczywiście nie każdy jest obeznany z działaniem takich narzędzi, jak platforma Shopify, ponadto wielu przedsiębiorców nie ma zwyczajnie czasu na to, żeby się w to wdrażać. W takich sytuacjach z pomocą przychodzą profesjonalne agencje, które wspierają przedsiębiorców w tworzeniu projektu, wdrażaniu własnego szablonu, dostosowaniu go do potrzeb klientów oraz późniejszej obsłudze. Takie wsparcie może zapewnić właścicielowi sklepu spokój i czas na to, by rozwijać swoje produkty oraz usługi, nie martwiąc się o kwestie techniczne.

[Głosów:1    Średnia:5/5]