korporacje

Praca w korporacji to dla wielu młodych ludzi sposób na obiecującą karierę, a także możliwość zdobycia pierwszego zatrudnienia. Jeśli mieszkasz w dużym mieście, nie powinieneś mieć problemów ze znalezieniem dobrej pracy w dużej firmie z międzynarodowym lub polskim kapitałem. Poniżej przedstawiamy listę korporacji, jakie możesz znaleźć w trzech największych miastach Polski.

Znane korporacje we Wrocławiu

Wrocław to piękne miasto nad Odrą, w którym znajduje się zarówno sporo zabytków architektonicznych, jak i rozbudowana sieć firm. Mieszczą się tam także wielkie korporacje, które zatrudniają ludzi z całego świata. O tym, jakie są największe firmy międzynarodowe przeczytasz więcej na https://korporacyjny.net/co-to-jest-korporacja-najwieksze-swiatowe-korporacje. W Polsce możemy znaleźć zarówno firmy zagraniczne, jak i rodzime, większość z nich jednak ma swoje siedziby w innych krajach, zwłaszcza w Ameryce, Szwajcarii czy Skandynawii. Wiele z nich ma oddziały także w innych polskich miastach. Najbardziej znane korporacje we Wrocławiu to między innymi:

  • Google – jedna z największych firm świata, wokół której kręci się niemal cały ruch w Internecie. Polski oddział firmy we Wrocławiu mieści się na ulicy Bema, i zatrudnia wiele zespołów. Znajduje się tam między innymi specjalna komórka, która odpowiedzialna jest za wdrażanie nowych usług chmury Google.
  • Nokia – we Wrocławiu znajdują się aż trzy oddziały firmy, w której doświadczeni pracownicy zajmują się tworzeniem technologii i innowacji związanych z usługami komunikacyjnymi. Firma proponuje rozwiązania dla rządów, dużych przedsiębiorców i konsumentów.
  • Lufthansa – to firma lotnicza, o której słyszał niemal każdy. W Wrocławiu znajdują się aż trzy oddziały tej spółki, a każdy z nich zajmuje się nieco inną dziedziną, która bezpośrednio związana jest z podróżami lotniczymi.

Korporacje w Krakowie

Kraków to miejsce pełne turystów, ale wiele osób przyjeżdża tam także do pracy. W mieście mieszka wielu zagranicznych studentów, którzy decydują się na pozostanie w naszym kraju i znajdują zatrudnienie w międzynarodowych firmach. Najważniejsze korporacje w Krakowie to:

  • Allegro – o firmie słyszał niemal każdy użytkownik sieci. To korporacja z branży e-commerce, która kiedyś była częścią południowoafrykańskiego koncernu o nazwie Naspers, jednak od 2016 należy do trzech funduszy – Cinven, Permira i Mid Europa. Ma swoją główną siedzibę w Poznaniu.
  • Capgemini – to korporacja, której oddziały znajdują się na terenie niemal całej Polski. Firma zajmuje się transformacją procesów biznesowych i IT.

Jakie korporacje znajdują się w Warszawie?

Warszawa to miejsce, które oferuje wiele miejsc pracy. Znajdują się tam ogólnopolskie i międzynarodowej firmy, które oferują zatrudnienie w licznych branżach. Jest bardzo wiele firm, które można by tutaj wymienić. Przykładowe warszawskie korporacje to:

  • PKO BP SA. – jeden z największych polskich banków, którego siedziba z oczywistych względów mieści się w Warszawie. To firma, która świadczy usługi finansowe, ale regularnie zatrudnia także specjalistów od marketingu i pracowników z branży IT.
  • LUXMED – firma medyczna, której placówki możemy znaleźć w miastach całej Polski. To spółka oferująca prywatne leczenie w różnych zakresach. Korporacja poszukuje medyków, ale także specjalistów od administracji i IT.
[Głosów:1    Średnia:5/5]