jakie klocki dla dziecka będą odpowiednie?

Klocki dla dzieci, to podstawowa zabawka każdego malucha. Zapewniają mnóstwo rozrywki i pozwalają na kreatywnie spędzanie czasu. Zabawa nimi świetnie pobudza wyobraźnię. Kształtują zdolności manualne i sprawność dłoni, dodatkowo ćwiczą cierpliwość i precyzję dziecka.

Rodzaje klocków dla dzieci

Klocki konstrukcyjne – na rynku dostępne są drewniane klocki, które pokryte są woskiem i kolorowymi farbami (bezpiecznymi dla dziecka). Takie klocki występują w postaci geometrycznych kształtów. Zabawa takimi klockami ćwiczy myślenie malucha oraz jego wyobraźnię przestrzenną.

Klocki z tworzywa, często wyposażone w gumowe elementy – najczęściej spotykane są w większych rozmiarach, dzięki temu mogą być używane przez małe dzieci.

Klocki gumowe – dedykowane są maluchom od 6 miesiąca życia. Wyróżniają się tym, że są lekkie i miękkie. Pozbawione są ostrych krawędzi. Na klockach namalowane są kolorowe obrazki, żeby zachęcić dziecko za zabawy.

Klocki piankowe – polecane są dla najmłodszych dzieci. Wykonane są z takiego materiału, jak puzzle piankowe. Ich zaletą jest miękkość, delikatność w dotyku oraz to że są pozbawione ostrych krawędzi, tak samo jak klocki gumowe. Takie klocki są całkowicie bezpieczne dla dzieci.

Klocki magnetyczne – dzięki swoim właściwościom magnetycznym, można tworzyć z ich pomocą różne trójwymiarowe figury geometryczne. Są dość popularne.

Klocki dla dzieci

Jakie klocki dla dziecka wybrać?

W zależności od wieku dziecka, klocki podzielone są na rodzaje. Jedne klocki są odpowiednie dla dziecka od 6 miesiąca życia, inne dla 3-latka lub 5-latka.

Bardzo ważna kwesta, na którą warto zwrócić szczególną uwagę to to, że klocki dla najmłodszych dzieci nie mogą posiadać żadnych małych elementów. Takie dodatki mogą stanowić niebezpieczeństwo dla dziecka. Maluch może połknąć taki element lub się nim udławić.

Zabawki dla najmłodszych dzieci nie mają zbyt skomplikowanej budowy. Zwykle są to duże, miękkie i kolorowe klocki. Dziecko, które chcę zbudować figurę geometryczną musi włożyć jeden element w drugi, i tak po kolei. Aż zbuduje to co sobie zaplanowało.

Klocki dla starszych dzieci są bardziej skomplikowane. Dziecko dzięki nim jest w stanie stworzyć niestandardową konstrukcję. Na opakowaniu każdych klocków jest podany przedział wiekowy użytkownika. Zawsze powinniśmy się nim kierować podczas wyboru.

Przeczytaj też: http://www.studiodeco.pl/mozaiki-dla-dziecka-co-to-takiego/

[Głosów:0    Średnia:0/5]