Mieszkania do remontu jako inwestycja

Jednym ze sposobów na zarobienie pieniędzy jest zainwestowanie w nieruchomości. Zwykle mieszkania do remontu są o wiele tańsze i można sobie szybciej pozwolić na ich kupno. Jednak wbrew pozorom inwestycja w mieszkanie do remontu wcale takim idealnym pomysłem. Trzeba liczyć się z koniecznością wydania całkiem sporych pieniędzy na remont.

Przykładowe wyliczenie kosztów remontu

Oczywiście wszystko zależy od stopnia prac remontowych jakie zostaną wykonane. Jednak przyjmując pewien przykład, w którym do obliczeń zostanie wykorzystany taki zakres prac jak:
– wyrównanie ścian i malowanie
– położenie glazury w kuchni i łazience
– wymiana gniazdek
– wymiana wyposażenia łazienki
– wymiana drzwi i ościeżnic
– wymiana okien i drzwi balkonowych

W przypadku mieszkania mającego 50 metrów kwadratowych może wynieść nawet 33 tyś złotych. Jest to całkiem spora kwota, która może w pewnym sensie dość znacznie pogorszyć opłacalność inwestycji w konkretne mieszkanie.

Różnice pomiędzy poszczególnymi miastami

W różnych miastach koszty inwestycji zarówno w samo mieszkanie, jak i w remont będą zupełnie inne. W dużych miastach różnice pomiędzy mieszkaniami wymagającymi remontów, a tymi niewymagającymi w większości przypadków będą troszkę większe.

Oczywiście nie jest też tak, że mieszkanie, które jest w dobrym stanie nie wymaga żadnych prac. Zwykle pomalować trzeba tak czy owak, ponieważ przy wnoszeniu i wynoszeniu mebli wszystko się kurzy czy też po prostu rysuje. Także różnica pomiędzy mieszkaniami przeznaczonymi do remontu jest o wiele mniejsza niż wskazuje na to różnica związana ze standardowymi cenami za metr.

To czy dana inwestycja się opłaca niestety zależy często od konkretnego przypadku jednak w większych miast studenckich w większości przypadków ma sens. Trzeba oczywiście znaleźć odpowiednie mieszkanie, które nie jest aż tak zniszczone i nie wymaga jakiś większego wkładu. Dzięki odpowiedniemu wyborowi mieszkania na pewno inwestycja będzie miała sens i pozwoli na niej zarobić.

[Głosów:1    Średnia:5/5]