Najlepsze podcasty o finansach

Pieniądz rządzi współczesnym światem. I rządzi dość niepodzielnie, zazdrośnie strzegąc swoich tajemnic. Mając odpowiednie zaplecze finansowe jesteśmy w stanie nie tylko żyć na oczekiwanym poziomie, ale i realizować upragnione cele i marzenia. Aby to zdobyć i nie stąpać po omacku, dobrze jest wiedzieć nieco więcej, niż statystyczny zjadacz chleba. Pomocne mogą się okazać nieoczywiste rozwiązania, a mianowicie audiobooki. Po polsku i w oryginale, czyli czego dusza zapragnie.

„Subiektywnie o finansach” – strażnik domowego budżetu

Poza tradycyjną formą książkową, Ten, kto choć raz szukał informacji o dogodnym dla siebie koncie czy analizował umowę kredytową pod względem haczyków i zapisów drobnym drukiem, wie, kim jest Maciek Samcik. Sam zainteresowany od lat sieje postrach wśród instytucji finansowych, a wszystko to dzięki wnikliwej obserwacji i celnym spostrzeżeniom, którymi hojnie dzieli się z czytelnikami na swoim blogu. Wykształcony, czujny i szczery do bólu. Jeśli istniałoby coś takiego, jak korepetycje z zarządzania domowym budżetem, pan Samcik nie opędziłby się od uczniów.

podcast Subiektywnie o finansach

Szczęśliwie dzieli się swoją wiedzą na różne sposoby. We współpracy ze Storytel – platformą oferującą książki do słuchania – stworzył podcast ”Subiektywnie o finansach z Maćkiem Samcikiem”. Z tego pojemnego słuchowiska można wynieść praktyczną wiedzę na temat oszczędzania, mądrego gospodarowania pieniędzmi, jak i przydatnymi sztuczkami przynoszącymi dodatkowy zysk. Skupienie, uwaga i pojemny notatnik mogą okazać się kluczowe. Dla entuzjastów słuchania w drodze, Storytel umożliwia korzystanie z publikacji na różnych urządzeniach mobilnych. Wygody, jaką dają audiobooki na telefon nie trzeba chyba wyjaśniać.

W finansach nie ma miejsca na sentymenty

Tony Robbins

Na nieco dalszym, zagranicznym podwórku rynku finansowego króluje Tony Robbins. Światowej sławy behawiorysta, skuteczny przedsiębiorca oraz inwestor, podpowiada na czym skupić się w świecie, w którym nie zawsze panuje hossa. Jego poradnik Niewzruszony, również dostępny na Storytel w formie audiobooka, skutecznie przeprowadza czytelnika przez tajniki spokojnego zarządzania emocjami, czasem oraz pieniędzmi. Te trzy, pozornie niezwiązane ze sobą sprawy, w rzeczywistości są kluczowe dla utrzymania się na finansowym szczycie swoich możliwości.

Na powyższym przykładzie wyraźnie widać, że książki to nie tylko nowela lub powieść, a dużo więcej. O ile te pierwsze zapewniają sporą dawkę rozrywki, o tyle reszta dostarcza ogromnej dawki wiedzy, tak przydatnej w czasach gwałtownych zmian. Tony Robbins jest tego żywym dowodem, ponieważ wszystkie rady stosuje na samym sobie.

Platforma Storytel

Platforma Storytel to nie jest zwykła wypożyczalnia audiobooków. Dla entuzjastów słuchania w drodze, oferuje korzystanie z publikacji na różnych urządzeniach mobilnych. Wygody, jaką dają audiobooki na telefon nie trzeba chyba wyjaśniać. Już dziś usiądź więc wygodnie przed ulubionym ekranem, zapoznaj się z warunkami czternastodniowego okresu próbnego i daj się zaczarować. A jeśli to jednak nie to, anuluj subskrypcję bez żadnych konsekwencji. Tylko i aż tyle od Storytel.

[Głosów:1    Średnia:5/5]