Najważniejsze elementy wyposażenia piekarni

Niektóre produkty tracą na popularności, ale można przewidzieć, że akurat na chleb i różne inne wyroby piekarnicze zawsze będzie popyt. Ta hipoteza zachęca przedsiębiorców to otwierania kolejnych piekarni, z których niemalże wszystkie są w stanie utrzymać się na rynku. A jak wyposażyć taki biznes? Jak powinno wyglądać prawidłowe wyposażenie piekarni?

Element nr 1 – piec

Sprzęt absolutnie najważniejszy i niezastąpiony, o którego zakupie warto pomyśleć na samym początku. Jego typ, wielkość, zakres działania i moc można bez trudu dopasować do charakteru działalności, by zapewnić jej to, czego rzeczywiście potrzebuje.

W przypadku większych piekarni najlepszym pomysłem będzie inwestycja w model o dość dużym rozmiarze, umożliwiający przygotowywanie licznych wypieków w krótkim czasie. Większe sprzęty zwykle dają też więcej możliwości. Wyróżniają się szerokim zakresem dodatkowych funkcji.

Element nr 2 – krajalnica

Przygotowany w piecu chleb bądź inny wyrób nieraz trzeba będzie pokawałkować na mniejsze cząstki, by zaproponować klientom nie tylko całe bochenki, ale też te już pokrojone. Konieczny staje się zatem również zakup krajalnicy. To sprzęt, którym dziś dysponuje każda, najmniejsza nawet piekarnia.

Najbardziej funkcjonalne w tej grupie produktów są krajalnice, które potrafią pokroić prawie pięćset bochenków w ciągu jednej godziny. Niewielkim piekarnikom spokojnie jednak wystarczą mniej wydajne sprzęty.

Element nr 3 – mikser gastronomiczny

Wyposażenie piekarni nie będzie jednak kompletne bez porządnego miksera gastronomicznego. Zanim ciasto trafi do pieca, a później zostanie pokrojone, musi zostać właściwie wyrobione.

Dawniej tę czynność przeprowadzano ręcznie, dziś siłę ludzkich rąk zastępują nowoczesne i funkcjonalne maszyny. Miksery gastronomiczne pracują bardzo szybko, umożliwiając przygotowanie olbrzymiej ilości ciasta w ciągu zaledwie kilkudziesięciu minut.

Element nr 4 – dodatkowe sprzęty

W dzisiejszych czasach większość biznesów rozlicza się z kontrahentami z pomocą faktur, dlatego nawet w piekarni potrzebne będą specjalne oprogramowania, które na to pozwolą.

Chcąc natomiast sprzedawać pieczywo klientom indywidualnym, należy dołączyć do wyposażenia piekarni przynajmniej jedną kasę fiskalną. Pozwoli to przedsiębiorcy legalnie prowadzić swój biznes.

Wyposażenie piekarni dostępne jest w ofercie Gastroprodukt.pl.

[Głosów:0    Średnia:0/5]