Jak przekuć dobre chęci, niespożytą energię i zaangażowanie w dochodowy biznes? Wystarczy mieć dobry pomysł! Własną działalność założysz nawet bez kredytu dla nowych firm czy życiowych oszczędności. Nie masz dużego domu, a nie stać Cię na wynajem lokalu w mieście? Opłacalny biznes możesz prowadzić nawet w kawalerce – wystarczy Ci wygodny fotel i biurko. Zamiast szukać kolejnych powodów przeciwko założeniu własnej firmy, znajdź dobry sposób na zrealizowanie swojego celu. Poniżej podrzucamy trzy pomysły na opłacalny interes.

Sprzedaż towarów przez Internet – sklep online

business-3152586_1280 (1)Prowadząc sklep internetowy, możesz ograniczyć koszty stałe do minimum. Nie musisz wynajmować lokalu – możesz zarządzać platformą sprzedażową we własnym salonie, sypialni, a nawet w kawiarni czy bibliotece. Dzięki możliwości wysyłki towaru bezpośrednio z hurtowni do klienta (tzw. dropshipping), odpada konieczność posiadania dużej przestrzeni czy wynajęcia magazynu. Ostatecznie koszty sprowadzą się do rocznego utrzymania domeny internetowej, kosztów marketingu sieciowego, opłat administracyjno-skarbowych oraz kosztów zakupu towaru. Własny sklep internetowy to opłacalny biznes, który nie wymaga ogromnego kapitału i zapewnia znacznie niższe koszty stałe niż handel stacjonarny.

Organizacja imprez/przyjęć weselnych

Codziennie ktoś usiłuje zamówić restaurację na chrzciny dziecka, znaleźć dobrą orkiestrę na wesele czy dopiąć na ostatni guzik imprezę firmową. Możesz im pomóc! Jeśli masz w sobie żyłkę organizatora i uważasz, że jesteś w stanie załatwić nawet świeże truskawki w zimie, możesz zająć się aranżacją imprez. Ale uwaga – jeśli chcesz organizować śluby, nie zajmuj się mniejszymi imprezami okolicznościowymi i na odwrót. Każda para oczekuje specjalnego traktowania i chce powierzyć zaplanowanie najważniejszego dnia w swoim życiu osobie skupionej na branży ślubnej. Dlaczego organizacja imprez to opłacalny biznes? Otóż to zajęcie o wysokim potencjale rozwoju, gdzie wciąż można zaskoczyć klientów kreatywnymi pomysłami i zdyskwalifikować konkurencję unikalną ofertą. Poza tym będziesz ponosić minimalne koszty – wystarczy Ci laptop, komórka, notes i własny samochód.

Firma sprzątająca

Każda firma potrzebuje kogoś, kto ogarnie biuro i zaplecze, zadba o czystość pomieszczeń przeznaczonych dla klientów czy zajmie się sprzątaniem po remoncie. Usługi sprzątające coraz częściej zamawiane są przez klientów prywatnych, którzy posiadają duże domy i nie mają czasu na polerowanie podłóg czy mycie wielkich okien. Możesz zatem mieć pewność, że nie zabraknie Ci źródła dochodu – w końcu „brudu” wystarczy dla Ciebie i Twojej konkurencji. W dodatku branża daje możliwość rozbudowania oferty o usługi dodatkowe, takie jak pranie tapicerki meblowej, czyszczenie dywanów czy mycie i sprzątanie samochodów. To kolejny opłacalny biznes, na którego rozkręcenie nie potrzebujesz ogromnego kapitału – na początek wystarczy podstawowy sprzęt do sprzątania, samochód (może być prywatny) i trochę lokalnej reklamy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]