Rosnąca liczba dyskontów i supermarketów do pewnego stopnia ograniczyła rozwój drobnego handlu detalicznego. Pomimo tego, na rynku wciąż pojawiają się nowe, zwykle niewielkie sklepy detaliczne, prowadzone przez indywidualnych przedsiębiorców. Otwarcie takiego sklepu nie jest szczególnie skomplikowane, zwłaszcza gdy przedsiębiorca dysponuje odpowiednim lokalem. Wyposażenie sklepów dobieramy zgodnie z rodzajem sprzedawanego asortymentu. Towar sprowadzamy od dostawców hurtowych indywidualnie/osobiście lub podpisując umowę na dostarczenie określonego typu i określonej ilości towaru do naszego sklepu przez wybranego dystrybutora hurtowego.

Meble w sklepach spożywczych

Podstawowym wyposażeniem sklepów są oczywiście meble i to niezależnie od rodzaju branży, w jakiej działamy. Prowadząc sklep spożywczy, prócz klasycznych regałów, lad i witryn sklepowych, mogą być nam również potrzebne urządzenia chłodnicze. Lady i szafy chłodnicze mogą zastąpić część mebli typu tradycyjnego. Takie rozwiązanie staje się koniecznością, gdy sklep zajmuje się sprzedażą produktów, które muszą być przechowywane w szczególnych warunkach, w obniżonej temperaturze powietrza. Przykładem takich produktów będzie mięso, wędliny i sery, a także nabiał. Wyposażenie sklepów spożywczych to bardzo często także przeszklone szafy chłodnicze, w których przechowuje się różnego rodzaju napoje oraz zamrażarki, w których przechowywane są lody oraz mrożonki.

Meble w sklepach odzieżowych, zabawkowych i innych

W przypadku sklepów zajmujących się sprzedażą produktów innych typów niż spożywcze, dostępność do urządzeń chłodniczych przestaje być koniecznością. Zamiast nich, podstawowym wyposażeniem sklepu stają się różne rodzaje regałów. Najczęściej są to regały drewniane, na których można składować różne grupy towarowe. Niekiedy mogą to być również regały metalowe lub regały wykonane z tworzyw sztucznych. Te pierwsze charakteryzują się podwyższoną wytrzymałością oraz dużym udźwigiem na półkę, przez co chętnie wybierane są przez właścicieli sklepów z częściami, narzędziami lub materiałami budowlanymi. Zaletą tych drugich jest mała waga oraz estetyczny wygląd. Można je spotkać m.in. w sklepach odzieżowych czy w sklepach z zabawkami dla dzieci.

wyposażenie-sklepów---akademiarozwojubiznesu2

Regały to podstawowy rodzaj mebli spotykanych w sklepach detalicznych każdego typu. Na rynku znajdziemy regały spożywcze, do drogerii i aptek, regały warzywnicze, piekarnicze, obuwnicze, dla kiosków z prasą i wiele innych. Wyposażenie sklepów to także lady i witryny sklepowe, które w przypadku sklepów spożywczych bardzo często zastępowane są przez urządzenia chłodnicze.

[Głosów:2    Średnia:4/5]