Studenci dostrzegają w pracy psychologa pasję, która daje możliwość poznania psychiki człowieka, a przede wszystkim rozwiązywania problemów trapiących obcych ludzi. Niemniej, studia psychologiczne przygotowują nie tylko do pracy „przy kozetce”, ale również do obcowania z marketingiem, przestrzenią wirtualną czy biznesem. Jednak bez względu na wybraną specjalizację, ambitni studenci psychologii marzą o karierze i szybkim rozwoju zawodowym. Obecnie pracodawcy biorą pod uwagę również renomę uczelni kandydata, w związku z tym wielu maturzystów wybiera studiowanie psychologii w Warszawie.

Psychologia studia – Warszawa wysoko w rankingu pracodawców

dyslexia-3014152_1280Wbrew pozorom, to nie uniwersytety warszawskie cieszą się najlepszą opinią wśród pracodawców. Jeśli w rekrutacji bierze udział trzech absolwentów, np. z  SWPS Uniwersytetu Humanistycznospołecznego w Warszawie, Uniwersytetu Warszawskiego i  Uniwersytetu Jagiellońskiego, teoretycznie największe szanse na zatrudnienie ma ten ostatni. To właśnie najstarsza polska uczelnia zbiera najwyższe noty wśród pracodawców, pracowników akademickich i samych studentów.

Jednak wymienione warszawskie uczelnie (SWPS i UW) również stoją na podium w rankingach, tuż obok krakowskiego UJ. Ponadto przyszły student psychologii musi uwzględnić również miejsce praktyk zawodowych, a w stolicy ma do dyspozycji wiele ośrodków terapeutycznych, poradni psychologicznych i oddziałów psychiatrycznych. Jeśli zatem rozważasz swój wybór studiów pod kątem przychylności pracodawców i konkurencyjności na rynku pracy, studia psychologiczne w Warszawie będą doskonałym rozwiązaniem.

Gdzie na studia psychologiczne w Warszawie?

SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny w Warszawie i Uniwersytet Warszawski to uczelnie przodujące w rankingach. Absolwent jednej z nich z dużym prawdopodobieństwem może liczyć na pracę i szybką karierę, a także na możliwość publikacji swoich prac naukowych. Niemniej, studia psychologiczne w Warszawie możesz podjąć na również na takich uczelniach jak:

  • Akademia Pedagogiki Specjalnej w Warszawie
  • Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
  • Społeczna Akademia Nauk w Warszawie
  • Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania w Warszawie
  • Wyższa Szkoła Menedżerska w Warszawie

Wyżej wymienione uczelnie oferują studia I i II stopnia, w tym Uniwersytet Warszawski zapewnia możliwość studiów doktoranckich.

Natomiast na innych uczelniach warszawskich można kontynuować kształcenie na studiach podyplomowych powiązanych z psychologią. W Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie możesz studiować strategię i psychologię inwestowania na Wydziale Nauk Ekonomicznych lub zoopsychologię na Wydziale Nauk o Zwierzętach. Z kolei Politechnika Warszawska udostępnia specjalizację psychologii zarządzania projektami w budownictwie na Wydziale Inżynierii Lądowej. W Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie możesz studiować psychologię sportu. Ponadto w Warszawie istnieje możliwość studiowania psychologii medycznej w trybie niestacjonarnym w Wyższej Szkole Rehabilitacji.

[Głosów:2    Średnia:2.5/5]