Technologie magazynowe poprawiające wydajność

Technologie magazynowe mogą bezpośrednio wpływać na jeden z najważniejszych celów strategicznych i wyróżników dla organizacji logistycznych – wydajność magazynu. Ponieważ jeśli operacje magazynowe przebiegają nieefektywnie, firma jest zmuszona do zwiększania liczby pracowników, aby utrzymać wysoki poziom usług.

Systemy wymiarowania

Wymiarowanie palet i pudełek może być bardzo czasochłonne. Zauważyliśmy, że ręczne zmierzenie wymiarów ładunku i wprowadzenie ich do systemu WMS zajmuje urzędnikowi odbierającemu średnio od 40 do 55 sekund. Wszystko to bez uwzględnienia prawdopodobieństwa błędu, gdy zostanie to zrobione ręcznie. Kluczową technologią magazynową, którą menedżerowie magazynu i decydenci muszą wziąć pod uwagę, chcąc zwiększyć wydajność magazynu, są systemy wymiarowania.Systemy wymiarowania palet i małych opakowań są niezwykle skuteczne w automatyzacji etapów pomiaru i weryfikacji związanych z procesem odbioru. Systemy wymiarujące mierzą palety lub pudła, automatycznie wprowadzając wymiary do kwitu magazynowego. Niektóre można nawet zintegrować z wagą, aby umożliwić automatyczne uchwycenie wymiarów i wagi na paragonie. Ponadto niektóre systemy WMS posuwają się tak daleko, że rejestrują cyfrowe migawki ładunku w wysokiej rozdzielczości, aby umożliwić klientom wizualne potwierdzenie stanu ich przesyłki – wszystko w mniej niż 10 sekund.

Technologia mobilna

W większości magazynów przeciętny pracownik wykonuje ponad 30 podróży dziennie tam z powrotem ze stałej stacji w celu wydrukowania list pobrań i etykiet lub wprowadzenia danych o wysyłce do komputera.Mobilny System wms zapewnia pracownikom natychmiastowy dostęp do systemów z dowolnego miejsca w magazynie.Jeszcze dzisiaj większość magazynów nadal korzysta ze stacjonarnych stacji do wprowadzania podstawowych danych lub drukowania list kompletacyjnych i etykiet. Magazyny, które to robią, są z natury nieefektywne.Niektóre technologie magazynów mobilnych, które zwiększają wydajność, obejmują komputery przenośne, drukarki przenośne i przenośne skanery kodów kreskowych. Potężna moc obliczeniowa nie ogranicza się już do komputerów stacjonarnych i serwerów. Magazyny mogą teraz znaleźć tę samą niezawodność, moc obliczeniową i standardowe aplikacje biznesowe w technologiach magazynowych, takich jak komputery mobilne i wytrzymałe tablety. Większość wytrzymałych tabletów i komputerów przenośnych została zaprojektowana tak, aby wytrzymać ekstremalne warunki magazynowe (temperatura, wilgotność, kurz czy wstrząsy).Z kolei drukarki mobilne zapewniają pracownikom wygodę generowania etykiet z dowolnego miejsca w magazynie. Od bramki odbiorczej do zatoki lub obszaru załadunku, o ile istnieje dobra bezprzewodowa sieć magazynowa, pracownicy mogą drukować etykiety na miejscu i skracać czas chodzenia.Koniecznością dla organizacji dążących do unowocześnienia swojej działalności i zwiększenia wydajności magazynu są również skanery kodów kreskowych.

System WMS odpowiednio dobrany do potrzeb gwarantuje zwiększenie produktywności i mobilności.

[Głosów:0    Średnia:0/5]