Wybierając nowe palety plastikowe warto postawić na uniwersalne modele, a dokładniej mówiąc na palety EURO o rozmiarach 1200x800x150 mm. Pasować będą one do wszystkich wózków widłowych i co najważniejsze można je swobodnie składować jedna na drugą, dzięki czemu można zaoszczędzić sporo cennego miejsca.

Na co zwrócić uwagę wybierają palety z tworzywa

Palety z tworzywa sztucznego powinny być wykonane z wysokiej jakości polietylenu HDPE, który jest największą gwarancją odporności na temperatury od -40°C do +70°C. Warto zwrócić uwagę również na to, aby dolna część płóż posiadała zamkniętą konstrukcję, dzięki czemu palety tego typu doskonale sprawdzi się w warunkach o nietypowych wymaganiach sanitarnych. Na powierzchniach palet powinny być zastosowane również perforacje, które umożliwiają bezproblemową cyrkulację powietrza. Ma to olbrzymie znaczenie przede wszystkim w branży spożywczej, gdzie często zachodzi potrzeba chłodzenia różnorodnych produktów żywnościowych.

Co powinny posiadać palety z tworzywa

Porządne palety z tworzywa sztucznego powinny posiadać specjalną krawędź antypoślizgową, która zapewni bardzo stabilne ustawienie palety oraz swobodne i bezpieczne przenoszenie. Inwestując w nowe palety plastikowe warto upewnić się również, czy są one w 100% kompatybilne z paletami, które dotychczas wykorzystujemy. Jeżeli naszym celem jest transport bardzo ciężkich towarów, to warto zadbać również i o to, aby palety plastikowe posiadały dodatkowe wzmocnienia, dzięki którym można osiągnąć nośność nawet powyżej jednej tony.

Palety z tworzywa sztucznego na indywidualne zamówienie

Warto wspomnieć również i o tym, że na naszym rynku jest bardzo wiele rzetelnych firm, które oferują wysokiej klasy palety plastikowe na indywidualne zamówienie. Jest to doskonała propozycja przede wszystkim dla tych przedsiębiorców, którzy potrzebują bardzo nietypowych palet, których nie można znaleźć w standardowej ofercie. Niektóre firmy dają także możliwość naniesienia na palety indywidualnego logo firmy, dzięki czemu palety mogą pełnić również rolę skutecznej reklamy. Renomowani producenci palet są w stanie zaspokoić oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Niektóre firmy mogą skonstruować specjalne mieszanki surowca, które sprawdzą się idealnie przy niskiej temperaturze i w bardzo niekorzystnych warunkach.

[Głosów:1    Średnia:5/5]