Czy franczyza to opłacalny biznes

O franczyzie słyszał każdy z nas. Jest to coraz bardziej popularny sposób na rozpoczęcie swojej własnej działalności. To ona kusi przedsiębiorców początkujących samą możliwością uruchomienia firmy pod skrzydłami partnera biznesowego ze sporym doświadczeniem. Czy franczyza jest rozwiązaniem opłacalnym? Przekonajmy się.

Znana marka oraz sprawdzony sposób na biznes

Osoby, które w Polsce chciałyby rozpocząć współpracę na zasadzie franczyzy mają spory wybór. Bowiem marek jest już ponad 1300. Mamy zatem naprawdę spory wybór. Ich wybór jest spory. Ich liczba cały czas rośnie, a sam koncept franczyzowy jest uważany za jedno z bardziej bezpiecznych rozwiązań w biznesie. Co tak naprawdę sprawia, że w niego inwestuje tyle osób?

Na pewno powodem głównym popularności franczyzowych systemów, a zarazem jedną z ich zalet jest sam brak konieczności rozpoczynania od zera biznesu. Niemal od samego początku korzystamy z samej rozpoznawalności marki, która przez laty działania na rynku jedynie utrwaliła się w samej świadomości ludzi i do tego zdobyła spore zaufanie. Dzięki temu na pewno zdobędziemy łatwiej klientów i co za tym idzie zaczniemy znacznie szybciej zarabiać.

Gdy decydujemy się podpisać umowę z franczyzodawcą to otrzymamy: licencję, która umożliwia nam korzystanie ze znaku towarowego marki oraz także innych brandingowych elementów, know-how czy też podręcznik operacyjny, w którym to znajdziemy poszczególne opisy, które dotyczą metod prowadzenia skutecznego nowej działalności.

Dzięki temu unikniemy błędów oraz czasami także kosztownych pomyłek w skutkach, które popełniają bardzo często przedsiębiorcy początkujący. Możemy tutaj wymienić błędne dobranie złej biznesowej strategii czy też dobór nieodpowiedni lokalizacji.

Otrzymanie wsparcie i korzystanie z siły sieci

Zaletą dobrej franczyzowej oferty przede wszystkim jest stałe wsparcie. Co to tak naprawdę oznacza? Współpraca zaczyna się od samego początku. Pierwsza kwestia to wykonanie wspólne analizy biznesowej oraz wybór lokalizacji danej placówki, w której będziemy prowadzić biznes. Mało kto wie, ale franczyza to wiele innych cennych dodatków. Wiele firm nawet pomaga w założeniu działalności gospodarczej. Pragniemy dodać, że ta pomoc nie jest w żadnym wypadku odpłatna.

Co więcej franczyzobiorca otrzymuje także kontakt do opiekuna. Wiele firm nazywa go opiekunek wdrożenia. Osoba ta pomaga nam nie tylko w formalnych kwestiach, ale także w kwestiach organizacyjnych oraz merytorycznych. Franczyza tak naprawdę daje nam siłę grupy. Jeśli dana sieć w szeregach ma pięćdziesiąt, sto czy też dwieście placówek, to jej negocjacyjna pozycja z kontrahentami jest pięćdziesiąt, sto czy też dwieście razy większa. Gdy dołączamy do siebie, korzystamy także ze specjalnych cen, jak i także z atrakcyjnych rabatów. Na pewno ani jednego, ani tez drugiego nie moglibyśmy uzyskać jako przedsiębiorca samodzielny. Bycie w sieci bardzo często się wiąże z posiadaniem statusu VIP także u dostawców usług.

[Głosów:0    Średnia:0/5]