Gdzie kupić kryptowaluty Ethereum i XRP

Jeśli chcesz inwestować w kryptowaluty Ethereum oraz Ripple (XRP), Twoim pierwszym zadaniem jest wybór giełdy lub brokera. Prawdopodobnie słyszałeś już o kilku z nich: Coinbase, eToro, Binance i Kucoin są godnymi uwagi przykładami. Giełdy pełnią prostą funkcję: łączą ludzi, którzy chcą sprzedać kryptowalutę z tymi, którzy chcą ją kupić. Broker jest podobny, ale kupuje i sprzedaje bezpośrednio od użytkowników, dając im większą kontrolę nad ustalaniem cen.

Jako nowy inwestor będziesz prawdopodobnie korzystał z giełdy, podczas gdy inwestorzy o dużym wolumenie lub inwestorzy krótkoterminowi zazwyczaj korzystają z usług brokerów. Jak zatem wybrać giełdę i czym się one różnią? Przy wyborze pierwszej giełdy należy wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników. Są to:

  • Łatwość użytkowania
  • Dostępność w Twoim regionie / akceptowane waluty
  • Dostępne kryptowaluty
  • Opłaty
  • Bezpieczeństwo
  • Dodatkowe funkcje
  • Obsługa klienta i dostępna pomoc

Przyjrzyjmy się pokrótce dwóm najpopularniejszym opcjom, abyś mógł zobaczyć, czym się różnią i gdzie najlepiej zainwestować w popularne ostatnimi czasy Ethereum i XRP.

eToro

eToro jest przyjazną dla początkujących platformą transakcyjną. eToro wyróżnia się na tle innych giełd funkcjonalnościami CopyTrading i Smart Portfolios. CopyTrading pozwala Ci automatycznie naśladować transakcje innych inwestorów, których możesz wybrać z listy popularnych kandydatów na podstawie ich historii handlowej i oceny ryzyka. Funkcja Smart Portfolios pozwala kupować wstępnie wybrane grupy kryptowalut – tak zwane koszyki cyfrowych walut. Jako społecznościowa platforma transakcyjna, eToro umożliwia również nawiązywanie kontaktów i omawianie strategii z innymi inwestorami. Oczywiście jak każda giełda, eToro umożliwia zwyczajny handel na kryptowalutach i oczywiście oferuje ona możliwość handlu na Ethereum oraz Ripple (XRP). Instrukcję jak kupić Ethereum na eToro znajdziesz pod adresem https://www.kryptoporadnik.pl/jak-gdzie-kupic-ethereum-eth/, a poradnik jak nabyć XRP znajdziesz pod tym linkiem.

Binance

Binance regularnie plasuje się w czołówce giełd o największym wolumenie obrotów na świecie. Binance oferuje jedne z najniższych opłat dostępnych w handlu kryptowalutami, co sprawia, że jest to atrakcyjny wybór. Giełda obsługuje zarówno handel na Ethereum, jak i Ripple (XRP).

Aplikacja Binance może być zniechęcająca dla początkujących, ale przy odrobinie wysiłku większość niedoświadczonych traderów powinna sobie z nią poradzić. Binance oferuje również jeden z najszerszych asortymentów monet, więc jeśli jesteś zainteresowany handlem altcoinami jakimi jak Ethereum czy XRP, Binance może być dla Ciebie.

[Głosów:1    Średnia:1/5]