Gdzie ulokować oszczędności

Niestety odpowiedź na to pytanie nie jest wcale takie proste. Obecnie oprocentowanie lokat jest stosunkowo niskie i dlatego też bardzo niewiele lokat jest ciekawych i sensownych. Jednak to co jest najgorsze to fakt, że oprocentowanie lokat bankowych może spadać bardzo szybko. Pewną alternatywą dla lokat bankowych są fundusze akcyjne. Wbrew pozorom nawet osoby, które mają styczność z bankowością mają niekiedy problemy z odpowiednim ulokowaniem pieniędzy. Jednak jest kilka ważnych zasad, o których należy pamiętać zwłaszcza, gdy oprocentowanie leci na łeb na szyję.

Niższe oprocentowanie nie musi oznaczać niższych zysków

Wbrew pozorom może to zabrzmieć dziwnie, jednak w przypadku gdy oprocentowanie spada to ludzie mający swoje pieniądze na giełdzie mogą stracić realne pieniądze. Ludzie mający pieniądze na lokatach powyżej inflacji realnie mogą zyskać. To jaki jest realny zysk na lokacie to różnica pomiędzy inflacją a oprocentowanie. Więc czasami może okazać się, że zyskując 2% na lokacie zarabiamy więcej niż mając 4%.

Nie powstają nowe sposoby na zarabianie

Czasami pojawiają się ogłoszenia w prasie, które donoszą teoretycznie o nowych sposobach na oszczędzanie, zarabianie pieniędzy. Jednak niestety zwykle okazuje się to pewną manipulacją banków. Zwykle tego rodzaju oferty są obwarowane różnymi dodatkowymi obowiązkami, ograniczeniami i innymi podobnymi wymaganiami. Zwykle w takich momentach trzeba przelewać pensje, mieć kartę płatniczą.

Zamiast lokaty

Istnieje wiele różnych sposobów na inwestycję zamiast lokat. Można zainteresować się polisolokatami, obligacjami rządowymi (które są jednymi z lepszych sposobów) czy też funduszami inwestycyjnymi. Jednak zawsze warto lepiej zainteresować się mniejszym zyskiem, ale za to pewnym. Na rynku jest duzo różnych firm, które obiecują bardzo duży zysk jednak niektóre z nich prawdopodobnie będą działały na podobnej zasadzie jak amber gold.

Nawet oszczędzanie na niewielki procent powinno być realizowane z głową.

[Głosów:1    Średnia:5/5]