jak grac na gieldzie

Każdy kto ma pieniądze przeznaczone na inwestycje na pewno nie raz zastanawiał się jak grać na giełdzie. Wbrew pozorom wcale nie jest to takie proste ponieważ wymaga nie tylko posiadania odpowiedniej wiedzy, ale także wykonania kilku podstawowych kroków. Oczywiście wszystko jest do przeskoczenia i w związku z tym warto się zainteresować tego rodzaju sposobem na inwestycję pieniędzy.

A więc co trzeba zrobić aby zacząć grać na giełdzie?

Krok 1 – Wybór konta maklerskiego

Przede wszystkim trzeba zacząć od założenia konta maklerskiego. Przy jego wyborze trzeba zwrócić uwagę na kilka ważnych czynników takich jak:
– koszty uruchomienia konta
– koszt prowadzenia konta
– prowizja za obsługę
– minimalna prowizja
– łatwość obsługi

Krok 2 – zdobycie wiedzy o giełdzie

Jest to tak na prawdę najbardziej istotna kwestia ponieważ bez wiedzy na temat zachowania giełdy, jej działalności oraz faktu jak to wszystko się odbywa nie ma szans na większy zarobek. Ważna jest umiejętność obsługi kalkulatora bądź excela. Trzeba poznać co oznaczają wszystkie wskaźniki i skróty, poznać analizę techniczną i fundamentalną oraz im więcej innych rzeczy tym lepiej. Wiedzy z całą pewnością nigdy nie jest za dużo.

Krok 3 – zakup akcji

Trzeba wybrać odpowiednie akcje – obecnie na giełdzie są 483 różne spółki wśród, których można wybierać i decydować się na ich zakup. Wbrew pozorom wybór odpowiedniej spółki jest na wagę złota. Bardzo istotną kwestią jest dywersyfikacja wyboru akcji. To właśnie to chroni nas w razie porażki.

Krok 4 – zakup akcji

Po odpowiednim wyborze akcji należy je zakupić. Zawsze dobrze jest zostawić sobie pewien margines funduszy w razie jakby powinęła się nam noga stawianie wszystkiego na jedną kartę zwykle się nie opłaci – właśnie z tym związana jest dywersyfikacja akcji.

Krok 5 – sprzedaż akcji

I to jest właśnie ten najważniejszy punkt. W tym miejscu tak na prawdę się właśnie zarabia. Bardzo istotne jest to aby nie czekać zbyt długo ze sprzedażą bo później można stracić.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPraca przez internet
Następny artykułInwestycja w wino
Redakcja akademiarozwojubiznesu.pl

Rozwojem osobistym interesuje się od dawna, a od 2 lat prowadzę własną działalność gospodarczą w zakresie coachingu.