Inwestycja w wino

Istnieje wiele różnych sposobów na pomnożenie swoich finansów. Jedną z nich jest inwestycja w wino – „Wine Banking”.

Inwestycja w wina oparta jest na działalności działających w Londynie giełdy win. Giełda ta działa na rynku od 1999 roku. Działa ona na zasadzie normalnej giełdy i umożliwia inwestowanie w wyrafinowane marki win. Notowania na tej giełdzie odbywają się w systemie ciągłym. Indeksy tej giełdy mogą zmieniać się bardzo mocno, rekord oparty jest o jeden z indeksów The Liv-ex 100, który wzrósł o 150%. To powoduje, że zmiany na poszczególnych markach win mogą sięgać nawet kilkuset procent.

Przewaga Wine Bankingu

Przewagą tej formy inwestowania nad innymi jest fakt, że jest on niezależny od innych zewnętrznych czynników makroekonomicznych. Jest to jego znaczną przewagą ponieważ związany jest tylko i wyłącznie z rynkiem winiarskim, który rządzi się niezmiennymi prawami od wieków.

Oczywiście nie jest to rynek w pełni stabilny, który tylko i wyłącznie zyskuje. Inwestując w niego swoje pieniądze trzeba brać pod uwagę także możliwość straty pieniędzy., które jest związane z sytuacją na świecie jak i z rynkiem wina. Wszystko się zmienia jednak mimo wszystko wino to bardzo dobra inwestycja, która w większości przypadków w dłuższym okresie czasu raczej zyskuje.

Najważniejszą zaletą wina w przeciwieństwie do akcji i innych instrumentów finansowych jest fakt, że istnieje ono w postaci fizycznej i w najgorszej sytuacji można je po prostu wypić. Wino jest odporne na różnego rodzaju kryzysy finansowe, hiperinflację czy też wojny.

Oczywiście inwestując w nie trzeba zwrócić uwagę na to jakiej jest marki, ile sztuk wyprodukowano w konkretnej partii, skąd pochodzi i jaki jest jego producent oraz oczywiście rok produkcji. Wino, w które się inwestuje zwykle składowane jest w specjalnych piwnicach zapewniających im dogodne warunki. Gwarantuje to, że nigdy nie straci ono na wartości z powodów złego przechowywania.

Inwestycje w wina stają się coraz bardziej popularne wśród inwestorów.

[Głosów:1    Średnia:5/5]