Hosting jest kluczowym elementem każdego bloga, czyli miejscem na serwerze podłączonym do internetu, stanowiącym przechowalnię wszystkich składających się na niego plików. Hosting może zostać wykupiony lub udostępniony za darmo, po spełnieniu określonych warunków.

Wybór hostingu dla bloga

Każdy serwer charakteryzuje się różnymi parametrami, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze. Dzięki temu będzie w stanie spełnić wszystkie wymagania użytkownika. Niektóre z kwestii dotyczą przede wszystkim obsługi oraz indywidualnych wymagań użytkownika, natomiast inne mogą mieć wpływ na ilość czytelników odwiedzających bloga regularnie. Dlatego wato sprawdzać rankingi hostingów, gdzie porównać można ze sobą najlepsze firmy i wybrać ofertę najbardziej atrakcyjną dla potrzeb bloga.

Parametry hostingu

Najważniejszym parametrem hostingu jest szybkość ładowania stron. Ważna jest również oferowana pojemność. Za najbardziej atrakcyjne uchodzą oferty bez limitów, jednak zdecydowana większość systematycznie prowadzonych blogów nie przekracza określonej ilości gigabajtów. Wiele firm oferuje możliwość stworzenia bloga na platformie WordPress w zaledwie kilka minut. Znaczną przewagę nad konkurencją dają także szybkie dyski SSD, które zapewniają również łatwiejszą obsługę. Ten parametr również może być bardzo ważnym czynnikiem podczas wybierania optymalnego hostingu dla bloga.

Dodatkowe usprawnienia

Decydując się na wykupienie hostingu, warto zwrócić uwagę także na różne dodatkowe usprawnienia i dodatki. Bardzo często w cenie hostingu oferowana jest możliwość tworzenia kont pocztowych. Odpowiednio się prezentujący adres e-mail dodaje każdej stronie profesjonalizmu. Duże znaczenie ma także backup danych, który może okazać się bardzo mocny w przypadku niezamierzonego usunięcie treści na blogu. W większości przypadków standardem jest tworzenie kopii zapasowej raz na dwadzieścia cztery godziny. Warto jednak dowiedzieć się w jaki sposób kopia jest przechowywana oraz w jaki sposób wykonywany jest backup.

[Głosów:1    Średnia:5/5]