Jakie szkolenia i kursy warto wybrać w 2018 roku?

0
2103

Nieustanne podnoszenie swoich kompetencji i dokształcanie się to trend, który prawdopodobnie na stałe zadomowił się w naszej rzeczywistości. Wynika to nie tylko z potrzeb pracodawców, ale również ambicji i motywacji samych pracowników. Dobrym sposobem na poszerzenie horyzontów i zdobycie nowej wiedzy jest uczestnictwo w kursach i szkoleniach. Jakie warto wybrać?

Specjalistyczne szkolenia i kursy

Naturalnym wyborem wielu osób jest zapisanie się na kurs lub warsztat dotyczący branży, w której funkcjonują na co dzień. Przedmiotem szkolenia może być np. obsługa nowoczesnego oprogramowania, czy nowe szanse i zagrożenia w danej branży. To kursy, których głównym zadaniem jest przygotowanie uczestników na zmieniające się warunki, a także podniesienie ich kompetencji na jeszcze wyższy poziom.

Szkolenia i kursy dla firm

Coraz częściej firmy decydują się na finansowanie szkoleń dla swoich pracowników. W ten sposób nie tylko inwestują w nich (dobrze wyszkolony pracownik jest w stanie przynieść firmie większą korzyść), ale również motywują i nawiązują trwałe relacje. Warto pamiętać, że możliwość osobistego rozwoju jest dla wielu pracowników ważniejsza niż wyższe wynagrodzenie. Jeśli firma, w której pracują, zapewni im warunki do samorealizacji, będą w stanie dłużej w niej pozostać.

Gdzie na szkolenia?

Jakie firmy organizują szkolenia dla pracowników innych przedsiębiorstw? Odpowiedź może być nieco zaskakująca, ponieważ jedną z instytucji zajmujących się szkoleniem innych jest…Wyższa Szkoła Bankowa. Uczelnia, oprócz studiów, ma w swojej ofercie właśnie kursy i szkolenia. Co ważne, organizuje również szkolenia in company, co oznacza, że przedsiębiorca zainteresowany sfinansowaniem kursu dla swoich pracowników może wybrać miejsce, czas i tematykę kursu. To niezwykle przydatne rozwiązanie – pracodawca najlepiej wie, na czym zyska jego firma. Tematykę szkolenia może uzgodnić również z zainteresowanymi pracownikami. Poziom merytoryczny gwarantuje z kolei kadra uczelni i osoby „z zewnątrz” – wieloletni praktycy, specjaliści w swojej branży. O szkoleniach i kursach oferowanych przez Wyższą Szkołę Bankową można przeczytać więcej na stronie https://www.wsb.pl/kandydaci/szkolenia.

Artykuł sponsorowany.

[Głosów:1    Średnia:5/5]