E-LEARNING-JAKIE DAJE MOŻLIWOŚCI

0
1882

Coraz częściej mówi się o tym, że żyjemy w erze cyfrowych nomadów. Mowa tu o osobach pracujących zdalnie – trudno jest wyobrazić sobie funkcjonowanie bez komputerów. Podobnie wygląda obecnie funkcjonowanie firm – wiele rzeczy odbywa się online. Bez problemu można przeszkolić pracownika praktycznie bez wyjścia z domu. To pokazuje siłę Internetu, którą zdecydowanie warto docenić. A jednym z elementów, o których warto pamiętać, są e-learningi.

Co to są e-learningi?

To szkolenia, które odbywają się całkowicie w Internecie. Twoi pracownicy nie muszą jechać do biura, a ty nie musisz sprowadzać szkoleniowca do firmy. Wystarczy zatrudnić zewnętrzną firmę zajmującą się organizacją szkoleń e-learningowych i… gotowe! W ten prosty sposób można przeprowadzić wszelkie niezbędne szkolenia w sposób wygodny dla każdego.

Jakie są plusy korzystania z e-learningów?

  1. Oszczędność czasu – wszyscy wiemy, że możliwość korzystania z komputerów to duża wygoda. Nie bez powodu w urzędach coraz częściej pojawiają się opcje wysyłania formularzy czy składania wniosków online. Podobnie jest ze szkoleniami. Dzięki platformie e-learningowej możesz w prosty sposób zapewnić pracownikom dostęp do kursów 24 godziny na dobę. Oznacza to, że każdy może wykonać kurs we własnym zakresie wtedy, kiedy uzna to za wygodne.
  2. Obserwacja postępów – szef również ma dostęp do platformy e-learningowej. Co więcej, może on monitorować postępy i sprawdzać, na jakim etapie są wszyscy pracownicy. Dzięki temu zyskuje pewność, że każda osoba odbyła niezbędne szkolenie, a w razie gdyby pojawiły się jakieś zaległości, to może natychmiast zareagować. To świetna opcja, ponieważ wszystkie dane są w jednym miejscu i szef oszczędza czas – nie musi rozmawiać z pracownikami osobiście, wystarczy, że zaloguje się na platformę e-learningową.
  3. Uporządkowana wiedza – każdy pracownik otrzymuje własne konto. Po zalogowaniu się będzie miał dostęp do modułów cząstkowych – musi przejść przez wszystkie moduły, by uzyskać dostęp do dalszej wiedzy. Po zakończeniu każdego modułu pracownik musi przejść przez test, który pozwoli na sprawdzenie wiedzy danej osoby. Duża zaletą platformy e-learningowej jest to, że można wielokrotnie powracać do przerobionego już materiału. To sprawia, że szkolenia online są lepsze od tych wykonywanych „na żywo”, gdzie zazwyczaj wiedzę należy przyswoić w fomie
  4. Platforma szkoleniowa to większy wybór – na jednej platformie można odbyć szkolenia m.in. dla osób kierujących pracownikami, z podstaw zarządzania jakością, dla pracowników administracyjno-biurowych, z podstawowych obowiązków przedsiębiorstw w zakresie ochrony środowiska. Dzięki temu można poszerzyć swoją wiedzę w kilka dni bez wychodzenia z domu!

Jak widać, platformy e-learningowe mają w sobie duży potencjał, którego nie powinniśmy ignorować. Dzięki oszczędności czasu wiele osób jest w stanie odbyć więcej szkoleń, ponieważ nie trzeba tracić czasu na dojazdy. To sprawia, że jesteśmy w stanie w krótszym czasie przyswoić więcej wiedzy.

Autor: Pozycjoneria.pl. Artykuł powstał dzięki uprzejmości przedstawiciela firmy Team Prevent Sp. z o.o. z Pszczyny

[Głosów:1    Średnia:5/5]