Mówi się, że dobra kancelaria adwokacka spełnia nieco rolę szarej eminencji firmy. Otóż jest to prawda. Prawnicy dbają o to, aby właśnie – wszystko przebiegało zgodnie z prawem, aby nie było żadnych odstępstw i aby dokumenty były rzetelnie przygotowywane. Stanowi to pełne zabezpieczenie firmy przed kontrolami itd. Jak jednak wybrać odpowiednią kancelarię?

1. Obsługa prawna spółek

Przede wszystkim należy znaleźć kancelarię, której specjalnością jest właśnie obsługa prawna spółek. Trzeba bowiem zdawać sobie sprawę z tego, że obecnie mamy naprawdę wiele kancelarii i każda z nich specjalizuje się w nieco innej dziedzinie. My zaś przecież chcemy ekspertów, a nie osób, które dorywczo mają kontakt z obsługą prawną spółek.

Oczywiście czasem szukamy kancelarii, która nie tylko będzie się specjalizowała w obsłudze prawnej spółek, lecz również będzie realizowała od razu inne zadania z aspektu prawnego działalności firmy. Jeśli to jest naszym celem, to warto dokładnie wcześniej ocenić, czego naprawdę będziemy potrzebować i dopiero wówczas szukać odpowiedniej kancelarii.

2. Opinie i referencje

Następną rzeczą, na którą trzeba spojrzeć to referencje. Czy dana kancelaria była już zatrudniana przez duże firmy? Jeśli tak, to jakie? Czy z pozytywnym skutkiem? To są pytania, które bez wapienia musimy w tym momencie sobie postawić. Zwróćmy także uwagę na to, w jaki sposób dana kancelaria sama siebie prezentuje – co podaje jako swoje podstawowe zalety?

Warto jednakże spojrzeć również na opinie, jakie są wystawiane przez innych klientów czy użytkowników. Oczywiście pamiętajmy, że nie są one w stu procentach wiarygodne, jednak mogą stanowić cenną wskazówkę, szczególnie jeśli powtarzają się w nich skargi na np. brak terminowości kancelarii.

3. Internet a rzeczywistość

Pamiętajmy także o tym, żeby koniecznie podjechać do siedzimy kancelarii i porozmawiać osobiście z adwokatami czy radcami, których zadaniem jest obsługa prawna spółek. Co istotne – rozmowa z przedstawicielem kancelarii to nie to samo.

Taka bezpośrednia konwersacja, zobaczenie biura i pracowników pomoże nam wyrobić sobie zdanie na temat danej kancelarii. Czy im się dobrze powodzi? Czy są uczciwą firmą? Od jak dawna już działają? To wszystko wbrew pozorom są bardzo istotne sprawy, mogące zdecydować o sukcesie bądź porażce naszej firmy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]