W Polsce dzięki pracy fizycznej możesz dorobić się głównie skrzywienia kręgosłupa zwanego potocznie garbem.  Ale wystarczy wyjechać kilka kilometrów za granicę polsko-niemiecką, by pracodawcy odpowiednio docenili Twoją sprawność, wytrzymałość organizmu i pracowitość. W zależności od rodzaju zajęcia możesz zarobić od 5 do 10 tys. złotych miesięcznie! Przyznasz, że to bardzo dochodowa praca fizyczna – Niemcy są pod tym względem bardzo hojni dla cudzoziemców, gdyż autochtoni rzadko podejmują się tego rodzaju zajęć. Grzech nie skorzystać!

Kto przegląda oferty pracy fizycznej w Niemczech?

pexels-photo-756883W dużej mierze są to osoby, które nie mają stałego zatrudnienia i imają się dorywczych prac organizowanych przez agencje pośrednictwa pracy za granicą. Praca fizyczna to często zajęcie sezonowe, wykonywane np. tylko zimą (odśnieżanie dachów i ulic) lub latem (koszenie trawników, pielęgnacja zieleni miejskiej). Jednak Polacy najczęściej wyjeżdżają do pracy przy zbiorach owoców i warzyw oraz pracy w szklarni przy kwiatach.

Branża rolnicza z reguły oferuje atrakcyjne warunki i umożliwia wyrabianie  nadgodzin, choć nie każdemu odpowiada praca na dworze, również przy złej pogodzie. Ponadto część Polaków nie chce pracować na wsi i woli przeglądać oferty pracy w Berlinie, Monachium, Hamburgu i Kolonii. Zwykle są to osoby, które chcą osiedlić się w Niemczech i w dużym mieście wypatrują swojej szansy na rozwój zawodowy.

Co ciekawe, dobrze płatna praca fizyczna w Niemczech kusi także Polaków, którzy na co dzień pracują „za biurkiem” i w ten sposób chcą sobie dorobić na urlopie wypoczynkowym. Część ofert jest też skierowana do studentów, którzy chcą zarobić na studia w czasie wakacji.

Praca fizyczna – Niemcy. Zarobki i udogodnienia dla pracownika

Jak już wspomnieliśmy, na pracy fizycznej w Niemczech możesz zarobić od 5 do 10 tysięcy złotych, w zależności od wykonywanego zajęcia, chęci do pracy i aktualnego kursu euro. Stawki przy zbiorach owoców i warzyw wahają się od 8 do 10 euro brutto za godzinę, przy czym na warzywach zarobisz więcej, zwłaszcza przy zbiorach papryki i brukselki. Jeśli nie chcesz pracować na dworze, możesz szukać zatrudnienia przy kwiatach szklarni – średnie stawki wynoszą ok. 9,80 euro za godzinę.

Szukasz lepiej opłacanego zajęcia? Praca na myjni w Niemczech zapewni Ci zarobek rzędu 12,50 euro za godzinę, stawki przy odśnieżaniu wynoszą 10,50 euro, zaś sortowanie odzieży pozwala zarobić 11,25 euro.

Co ważne, oferty dotyczą pracy bez znajomości języka niemieckiego, ponadto pracodawca z reguły nie wymaga doświadczenia – jedynie energii do pracy, dobrego stanu zdrowia i uczciwości. Choć praca fizyczna w Niemczech jest gorzej opłacana niż np. w Holandii czy państwach skandynawskich, na korzyść niemieckich pracodawców przemawiają dodatkowe udogodnienia. W porównaniu z innymi krajami w Niemczech masz większe szanse na bezpłatne zakwaterowanie w domkach lub hotelach pracowniczych, specjalną ofertę zatrudnienia dla par z zakwaterowaniem w osobnym lokum oraz pakiet świadczeń socjalnych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]