Laptop do szkoły

Poszukiwania trwają z jednej strony wyprawka do szkoły jest z roku na rok coraz większa i trzeba więcej wydać. Z drugiej dzisiaj nikt już praktycznie nie widzi świata bez laptopa. Można jednak zaoszczędzić trochę kupując sprzęt poleasingowy. Poleasingowy czyli taki, który kosztuje niewiele, a za to jest znacznie lepszy od nowego. Jak to możliwe?

Po pierwsze musimy sobie uświadomić, że jeśli dzisiaj w tej chwili chcielibyśmy kupić laptopa z serii biznes to jego koszt to 7-8 tysięcy złotych. Wszystko dlatego, że tego typu sprzęt ma po pierwsze niesamowicie wspaniałe wykonanie. Nie używa się tam najniższych, a zarazem najsłabszych tworzyw, a tylko te z najwyższej półki. Przykładem może być obudowa, która nie jest wykonana z plastiku, a stopu metali, odpowiednie odpowietrzanie czy też podzespoły najwyższe z danej serii. Wszystko po to, aby użytkownik końcowy, a więc biznesmen lub osoba pracująca przy grafice otrzymała produkt niezawodny i na najwyższym poziomie. W grę wchodzą bowiem olbrzymie pieniądze a każdy przestój w pracy to starta dla firmy. Dlatego dla takich osób i firm produkuje się sprzęt klasy biznes.

W supermarkecie zaś otrzymamy sprzęt niższej kategorii. Jest on dedykowany segmentowi domowemu więc tutaj producent sam ustala, że w przypadku awarii takowe urządzenie może dłużej być naprawiane i nie musi być wykonane jak segment biznesowy. Reklamacja w tym segmencie to nawet 30 dni roboczych.

Dochodzimy tym samym do meritum, gdyż po 3 latach leasingu sprzęt firma może wykupić lub oddać go i kupić nowy z gwarancją na kolejne trzy lata. Firmy najczęściej decydują się na tą drugą drogę, a sklepy jak AMSO odkupują sprzęt. Wtedy nadchodzi seria testów i klasyfikowania. Sprzęt klasy A a więc zadbany i noszący normalne ślady użytkowania zostaje opisany i nadal ma takie parametry, że większość sprzętów w danym segmencie cenowym się nie umywa do sprzętu poleasingowego. Dlatego w niskiej cenie możemy nabyć laptop dla ucznia.

AMSO Komputery poleasingowe dodatkowo na każdy sprzęt od razu przy zakupie udziela gwarancji na 12 miesięcy. Jeśli zaś chcemy mieć dłuższą gwarancje to takowa możliwość jest wystarczy spytać sprzedawcę o dodatkową opcje to super opcja pozwalająca przede wszystkim zabezpieczyć się na dłuższy okres a dodatkowo pokazuje, że firma jest na tyle pewna swoich produktów, że nawet na tak długi okres jest wstanie dać gwarancje.

Warto również wspomnieć, że w cenie dostajemy oryginalny system Windows 10 i to nie taki, że ktoś go zaktualizował, co już od 2 lat nie jest legalne, a po prostu na obudowie pojawia się nowa naklejka z kluczem dedykowanym dla Windowsa 10. Dzięki temu w cenie otrzymujemy nowy system jeszcze nigdy przez nikogo nie użyty na własność tylko dla nas i dożywotnio przybity do sprzętu, który zakupiliśmy. Dzięki temu już oszczędzamy na tym ,że nie dość, że otrzymujemy znacznie tańszy sprzęt to dodatkowo z legalnym system tak ,że zarówno pracując w firmie czy też po prosu jadąc na wakacje nikt nam nie zarzuci posiadania nielegalnego oprogramowania i nie zabierze laptopa w imieniu prawa.

Na co warto zwrócić uwagę kupując laptopa poleasignowego. Przede wszystkim na to jaki stan jego chcemy. Klasa na stronach czy w sklepie stacjonarnym służą temu, aby wybrać model albo bardziej użyty lub mniej. Wszystko zależy od tego, co nam bardziej odpowiada. Dodatkowo bateria. Zawsze warto zobaczyć tę co da nam sprzedawca, a dopiero potem zastanowić się czy warto kupić nową. Nowe baterie nie są drogie i najczęściej kosztują do klasy biznesowej około 100-200 zł a dają moc na wiele godzin. Jednakże często zdarza się, że nawet te używane również są w na tyle dobrej kondycji, aby spełnić wymagania nawet często ponad godziny. Dlatego zawsze wpierw lepiej sprawdzić co zaoferuje nam bateria oryginalna.
To tyle z mojego poradnika dla Was na temat sprzętu poleasinowego. Myślę, że jest to bardzo dobra alternatywa, która pozwoli Wam zaoszczędzić nie tylko pieniądze ale również nerwy, gdyż w danym segmencie cenowym próżno szukać tak wydajnej i dobre maszyny w segmencie nowych sprzętów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]