Top 5 najlepszych dostawców Internetu w Poznaniu

Poznań to miasto, w którym mieszka sporo dynamicznych osób, spędzających mnóstwo czasu w Internecie na rozrywce, pracy czy nauce. Nic więc dziwnego, że dostawcy usług telekomunikacyjnych prześcigają się w dostarczaniu jak najlepszych ofert, by pozyskać jak najszersze grono klientów spośród ponad pół miliona mieszkańców Poznania. Oto najbardziej godni zaufania, posiadający najatrakcyjniejsze oferty poznańscy dostawcy Internetu.

Jak wybierani byli dostawcy Internetu? Poznań – jak to wygląda?

Poznań pod względem usług telekomunikacyjnych charakteryzuje się silną obecnością nie tylko największych ogólnopolskich dostawców, ale także mniejszych firm działających na terenie Wielkopolski lub samej jej stolicy. Dzięki temu oferty są bardziej konkurencyjne, a także zróżnicowane i łatwiej dobrać rozwiązanie odpowiednie do swoich potrzeb.

Przykładowo, zupełnie inne oczekiwania wobec dostawcy Internetu będzie miał poznański biznesmen prowadzący firmę z filiami w innych częściach kraju, a inne młoda rodzina mieszkająca w bloku na przedmieściach Poznania. Z tego względu trudno uszeregować dostawców w jakiekolwiek kolejności. Można natomiast wskazać, na jakich polach wyróżniają się najlepsi poznańscy dostawcy Internetu.

Najlepsi dostawcy Internetu – Poznań

  1. W kategorii cenowej, rozumianej zwłaszcza jako przełożenie prędkości oferowanego łącza do ceny usługi, bez wątpienia wygrywa lokalny operator East&West. Najszybszy pakiet o prędkości 900 Mb/s kosztuje zaledwie 36 zł miesięcznie. Dostęp do łącza o podobnej przepustowości u większości operatorów może być nawet dwukrotnie droższy.
  2. Jeżeli chodzi o rozwiązania dla biznesu, liderem wciąż pozostaje znana w całej Polsce firma Orange. Dzięki dużej skali działania i największej sieci światłowodowej w kraju Orange jest w stanie zapewnić kompleksowe rozwiązania nawet największym przedsiębiorstwom, oferując przy tym atrakcyjne i możliwe do negocjacji stawki.
  3. Jeżeli chcemy poza Internetem korzystać także z możliwości, jakie daje współczesna telewizja, w takich rozwiązaniach specjalizuje się operator NC+. Posiada on szeroką ofertę różnych pakietów telewizyjnych, które najbardziej opłaca się wybierać razem z Internetem.
  4. Kto zasługuje na miano najszybszego dostawcy Internetu? Poznań ma dostęp do rekordowo szybkich łączy firmy INEA. Standardowo jest to już 1 Gb/s łącza symetrycznego, a prędkość tę można zwiększyć do aż 10 Gb/s, co stanowi jedno z najszybszych powszechnie dostępnych połączeń nie tylko w kraju, ale i na świecie.
  5. Jeżeli zaś lubimy polować na promocje i pozyskiwać atrakcyjne bonusy, warto śledzić ofertę UPC. Ten operator posiada liczne kontakty z platformami telewizyjnymi, VOD i innymi, a także często oferuje czasowe zniżki na swoje usługi. Z tego względu warto śledzić, jakie korzyści można otrzymać od UPC w danym momencie.
[Głosów:1    Średnia:3/5]