Podobno wystarczy znaleźć dobry pomysł i mieć odwagę na jego realizację, aby szybko zarobić pieniądze. Czy tak jest w rzeczywistości? Tak! Nie słuchaj malkontentów, dla których „nie ma pracy w tym kraju”. Nie pozwól, by zarazili Cię swoim negatywnym podejściem i totalnym brakiem inicjatywy. Nie wierzysz w „łatwe pieniądze”, bo mieszkasz na wsi, nie masz wysokich kwalifikacji ani specjalnych umiejętności? W takim razie sprawdź, na czym zarobić pieniądze w Internecie – bo to właśnie w globalnej sieci masz największe na dodatkowy dochód.

Jak zarobić pieniądze na starociach?

money-euro-coins-currency-332304W Stanach Zjednoczonych mieszkańcy co jakiś czas urządzają wyprzedaże garażowe, dzięki którym mogą pozbyć się starych gratów i przy okazji zasilić domowy budżet. W Polsce ta tradycja nie przyjęła się z uwagi na skłonność do chomikowania przedmiotów. Ponadto Polakom za bardzo zależy na opinii sąsiadów, by narażać się na nieprzyjemne plotki czy złośliwe uśmieszki. Ale Internet to co innego – tu możesz spieniężyć niemal wszystko. Na czym zarobić pieniądze? Najbardziej chodliwym towarem są meble, najlepiej te z czasów PRL-u. Moda na vintage dostarczy Ci wielu klientów na fotele a’la Chierowski czy babcine toaletki i przepastne kredensy. Jeśli masz na to ochotę, możesz odnawiać meble i sprzedawać je po renowacji, ale nie jest to konieczne. Większym zainteresowaniem cieszą się meble nadgryzione zębem czasu, gdyż kupujący samodzielnie chce nadać im indywidualne wykończenie.

Zarabianie przez oszczędzanie

Czy wiesz, że Internet zapewnia Ci wiele możliwości na oszczędzanie pieniędzy? Rachunek jest prosty – im mniej wydasz, tym więcej zostanie w Twojej kieszeni. Wprawdzie w ten sposób nie zarabiasz, ale w gruncie rzeczy chodzi wyłącznie o to, że „kasa musi się zgadzać”. A oto kilka pomysłów, na oszczędzanie w Internecie:

  • załóż bezwarunkowo darmowe konto internetowe;
  • płać rachunki przez Internet – unikniesz prowizji w banku czy na poczcie, a e-faktura pozwoli Ci obniżyć rachunek nawet o 10 zł;
  • znajdź sklepy internetowe, w których zapłacisz najmniej za leki, ubrania czy środki czystości – zakupy internetowe są o wiele tańsze niż w sklepach stacjonarnych, ponadto jako stały klient możesz liczyć na rabaty;
  • przystąp do programu moneyback, dzięki któremu możesz otrzymać nawet 10% zwrotu za zakupy w Internecie lub płatności kartą.

Na czym zarobić pieniądze – kilka prostych pomysłów

Jeśli masz smykałkę do robienia ciekawych zdjęć albo chociaż dobrego smartfona, możesz zarabiać na serwisach stockowych. Na czym to polega? Wystarczy robić zdjęcia dowolnych obiektów (roślin, zwierząt, mebli itd.) i wrzucić je do internetowego magazynu zdjęć. Każdy serwis ma własne wymagania co do jakości fotek, jednak nie trzeba być profesjonalnym fotografem aby je spełnić. Jeśli chcesz zarobić w Internecie możesz także przystąpić do programów partnerskich (np. bankowych) i polecać produkty różnych firm np. za pośrednictwem własnej strony lub portali społecznościowych. Możesz też zarejestrować się w serwisach z płatnymi ankietami i zarabiać na ich wypełnianiu.

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]