Twoją firmę czeka szkolenie z bezpieczeństwa i higieny pracy, a Tobie jest słabą na samą myśl o organizowaniu czasu pracowników i przygotowywaniu sali szkoleniowej? Nic dziwnego. W firmach, które zatrudniają kilkaset osób okresowe szkolenia bhp mogą zajmować mnóstwo czasu, a tym samym utrudniać codzienną pracę. Na szczęście wiemy, co może pomóc w tej sytuacji.

Szkolenia jeszcze nigdy nie były tak proste

Wyobraź sobie taką sytuację: twój telefon milczy, bo nie musisz umawiać się z firmami przeprowadzającymi szkolenia bhp na kilka miesięcy przed planowanym kursem. Twoi pracownicy nie muszą wprowadzać dodatkowej organizacji zmian między sobą ze względu na kurs bhp. Praca w firmie odbywa się tak, jak zazwyczaj, ale jednocześnie wszyscy zostali zapoznani z obowiązującymi ich zasadami pracy na danym stanowisku. Brzmi jak marzenie każdego przedsiębiorcy, prawda? Dobra wiadomość jest taka, że to marzenie bez problemu można spełnić. Jak? Dzięki platformom do szkoleń bhp, które przeprowadza się internetowo.

Co zyskujesz dzięki szkoleniom z bhp online?

Pieniądze. Nie trwonisz dodatkowych sum np. na dojazdy pracowników do ośrodków szkoleniowych, ponieważ wszystkie szkolenia przeprowadzane są przed komputerami.

Czas. Pracownicy nie zmarnują kilku dni, a dzięki temu w firmie nie będzie zaległości. Ze szkoleń z bezpieczeństwa i higieny pracy można korzystać każdego dnia i o każdej porze. To duże udogodnienie dla pracowników, którzy takie szkolenie woleliby np. odbyć w domu, na spokojnie, na przykład przy kawie w ramach popołudniowego odpoczynku.

Wdzięczność. Tak, Twoi pracownicy będą wdzięczni! Skończyła już się era sztampowych szkoleń wygłaszanych monotonnym głosem i ewentualnie uzupełnianych równie monotonną prezentacją. Dziś szkolenia bhp są tworzone tak, by utrzymać maksymalne skupienie pracownika na prezentowanym temacie. Dzięki temu szkolenie nie tylko będzie szybsze, ale też podwładny wyniesie z niego o wiele więcej, co też w przyszłości może przynieść korzyści twojej firmie. Dodatkowo materiały zamieszczane na platformie szkoleniowej są umieszczane sukcesywnie. Pracownik nie zostanie więc od razu przysypany wszystkimi plikami multimedialnymi, ale dopiero, gdy dokładnie zapozna się z jednym materiałem szkoleniowym, będzie mógł przejść do kolejnego.

Jedno szkolenie dla wszystkich. Wiele firm działa dziś międzynarodowo i tym samym w obrębie jednego przedsiębiorstwa pracować może mnóstwo osób posługujących się różnymi językami. Dobra wiadomość jest taka, że szkolenia online i tak mogą odbywać się równolegle, nawet dla osób, które nie używają na co dzień języka polskiego. Platforma ze szkoleniami bhp umożliwia również skorzystanie z opcji rozesłania materiałów szkoleniowych w języku angielskim.

Jak widać szkolenia bhp przeprowadzane online nie mają minusów. Nic dziwnego więc, że ta metoda na kurs z bezpieczeństwa i higieny pracy staje się coraz popularniejsza. Przedsiębiorcy wiedzą, że mądre korzystanie z technologii może ułatwić życie nie tylko ich, ale także pracowników.

Autor: Pozycjoneria.pl. Artykuł powstał dzięki uprzejmości przedstawiciela firmy Team Prevent Sp. z o.o. z Pszczyny.

[Głosów:1    Średnia:5/5]