Własna firma jest jak dziecko. Podczas jej „narodzin” odczuwasz wielkie emocje, a Twoja radość przeplata się z niepokojem i obawami.  Gdy zaczyna „raczkować” cieszysz się z pierwszych sukcesów, a zarazem zdajesz sobie sprawę, że od teraz będzie wymagała jeszcze większego zaangażowania i czasu. Po kilkunastu latach prowadzenia działalności wysokość zysków będzie świadczyła o Twoim „wychowaniu”. Niemniej, zanim zdecydujesz się na ten poważny krok, musisz znaleźć dobry pomysł na biznes w Polsce. Jaką firmę warto założyć w naszym kraju?

Szkoła języków obcych

Znajomość języka obcego przydaje się niemal w każdej branży. Obecnie zdolność do komunikatywnego porozumiewania się po angielsku wymagana jest m.in. od pracowników hotelarstwa (recepcjoniści, menedżerowie, pokojówki), kelnerek, sprzedawców, policjantów, programistów, pracowników call center, bankowców i spedytorów.

Ponadto w naszym kraju nadal panuje silny trend emigracji zarobkowej, toteż wiele osób przed wyjazdem chce poznać choć podstawy językowe obowiązujące w swoim nowym miejscu pracy. Szkoła językowa to doskonały pomysł na biznes w Polsce również ze względu na obowiązkową maturę z języka obcego, a jak wiadomo – wyniki na świadectwie dojrzałości przesądzają o dostaniu się na wymarzoną uczelnię.

Firma budowlano-remontowa

construction-site-build-construction-work-159306 (1)Branża budowlana w Polsce przeżywa mały kryzys – buduje się coraz więcej, ale rąk do pracy ubywa. Murarze, tynkarze, hydraulicy, elektrycy czy pracownicy od wykończeń wnętrz wolą wyjechać do pracy do Niemiec, gdzie zarobią 3-4 razy więcej niż w ojczyźnie. Jeśli zatem jesteś w stanie zebrać porządną ekipę fachowców przez duże F, możesz choć w niewielkiej części wypełnić lukę na rynku. Zleceń z pewnością nie będzie Ci brakować, bo gdzie nie spojrzeć, tam rozpoczęte inwestycje stoją z powodu trudności ze znalezieniem odpowiedniej firmy budowlanej. Problemy mają zwłaszcza prywatni inwestorzy, którzy budują domy jednorodzinne na własny użytek. Wiele osób czeka nawet rok na rozpoczęcie prac! Jeśli zatem szukasz pomysłu na opłacalny biznes w Polsce, załóż profesjonalną ekipę budowlano-remontową!

Własny biznes na zasadach franczyzy

Z franczyzą spotykasz się na każdym kroku – gdy robisz zakupy spożywcze, tankujesz auto, idziesz do kina, zamawiasz hamburgera, kupujesz ciuchy lub kosmetyki. Czy to oznacza, że polscy przedsiębiorcy wolą korzystać z cudzego doświadczenia i renomy, zamiast budować własną markę? Cóż, prowadzenie biznesu na franczyzie zapewnia liczne udogodnienia. Wsparcie krajowej lub międzynarodowej sieci odczuwalne jest na każdym etapie prowadzenia działalności. Fraczyzodawca udostępnia przedsiębiorcy know-how, pomaga w wyborze lokalu i szkoleniu pracowników, a także negocjuje stawki z dostawcami. Przedsiębiorcy łatwiej zaczynać z gotowym i sprawdzonym produktem niż tworzyć coś od początku, bez gwarancji na powodzenie. Franczyza to zatem dobry pomysł na biznes w Polsce, o ile zaakceptujesz fakt ograniczonej władzy nad swoją firmą.

[Głosów:0    Średnia:0/5]