Prowadzenie firmy we własnym domu ma wiele zalet. Nie musisz szukać lokalu na wynajem i oszczędzasz na wysokim czynszu. Zaczynasz i kończysz pracę o dowolnej porze, bo nie ograniczają Cię dojazdy ani typowe godziny pracy. W dodatku nie musisz użerać się z konkurencją zlokalizowaną w tym samym budynku albo na tej samej ulicy. Pracujesz jak Ci wygodnie, a Twoim jedynym dress code jest… wygodny dres i ciepły szlafrok. Jeśli ta perspektywa wydaje Ci się kusząca, mamy dla Ciebie ciekawe pomysły na biznes bez wychodzenia z domu.

Jednoosobowa agencja interaktywna

Piszesz i jesteś w tym dobry? Social media nie mają przed Tobą tajemnic, a blogowanie to Twój chleb powszedni? Ukończyłeś kurs marketingu internetowego i chcesz wykorzystać swoją wiedzę w praktyce? W takim razie mamy dla Ciebie idealny pomysł na własny biznes w domu – mini agencja interaktywna. Jeśli nie chcesz zatrudniać nikogo do pomocy, warto wyspecjalizować się w wąskiej dziedzinie. Co możesz robić?

  • prowadzić kampanie reklamowe lub konta firmowe na portalach społecznościowych: Facebook, Instagram, YouTube
  • tworzyć content na zlecenie większych agencji interaktywnych
  • zajmować się marketingiem szeptanym
  • zajmować się namingiem, tworzeniem sloganów i haseł reklamowych
  • obsługiwać panele administracyjne oprogramowania sklepów internetowych
  • tworzyć strony internetowe i zajmować się ich optymalizacją

Jak widzisz, masz wiele możliwości do wyboru, jednak pamiętaj – zawsze rób to, co wychodzi Ci najlepiej!

Projektowanie wnętrz

holiday-shopping-1921658_1280To propozycja dla tzw. artystycznej duszy. Wprawdzie w dzisiejszych czasach programy komputerowe w zasadzie żyją własnym życiem, jednak w dziedzinie projektowania nadal duże znaczenie ma czynnik ludzki. Ten pomysł na własny biznes w domu przypadnie do gustu zwłaszcza osobom, które uwielbiają remonty i przemeblowania, często odwiedzają blogi i strony z dziedziny aranżacji wnętrz oraz mają wrodzony zmysł estetyczny. Mówisz, że wystarczy zrobić dobry kurs i znać podstawy oprogramowania? Owszem, pierwsi klienci zapłacą Ci za projektowanie wnętrzarskich koszmarków, jednak kolejni będą omijać Cię szerokim łukiem. W tej branży liczy się nie cena, a dobre portfolio – w końcu remont czy urządzanie domu od podstaw kosztuje zbyt wiele, aby klienci mogli sobie pozwolić na wynajęcie taniego, ale marnego projektanta.

Korepetycje, poradniki i warsztaty

To doskonały pomysł na własny biznes w domu dla osób, które chcą wykorzystać wiedzę ze studiów albo biegłą znajomość języka obcego zdobytą za granicą. Jednak obecnie panuje moda na samorozwój i ciągłe dokształcanie, toteż możesz uczyć niemal wszystkiego – gotowania, szycia, makijażu, technik zdobniczych, zasad savoir-vivre, renowacji mebli czy technologii wykończeń wnętrz. Swoich uczniów możesz przyjmować we własnym domu, jednak jeśli mieszkasz na wsi albo w małym mieście – lepiej wykorzystać nieskończony zasięg Internetu. Swoją wiedzę i praktyczne umiejętności możesz sprzedawać w formie e-booków, filmów na YouTube, bloga, podcastów, czy kursów internetowych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]