Twoja praca nie daje Ci satysfakcji, a zarobki wołają o pomstę do nieba? Codziennie zastanawiasz się, dlaczego Twoje życie jest tak monotonne i przewidywalne? A może z zazdrością patrzysz na szczęśliwe pary i masz serdecznie dość statusu wiecznego singla? Jeśli i Ty masz poczucie, że zmierzasz w niewłaściwym kierunku, najprawdopodobniej potrzebny Ci dobry pomysł na życie. Jak go znaleźć?

Pomysł na życie po 30 – wizualizacja Twojego idealnego życia

pexels-photo-630839 (2)Przekroczenie trzydziestki to dobry moment na podsumowanie dotychczasowych osiągnięć. W tym wieku raczej nie będziesz zastanawiać się nad swoim wykształceniem, tylko już powinieneś robić z niego użytek. Pierwsze rozmowy kwalifikacyjne i pierwsza praca już za Tobą, Twoja kariera nabiera rozpędu lub toczy się po ustabilizowanym torze. Podobnie jest ze sferą prywatną  – to już nie czas na pierwsze miłości, ale na podjęcie decyzji, czy wolisz zostać singlem czy chcesz stworzyć podstawową komórkę społeczną.

Aby Twój pomysł na życie nabrał realnych kształtów, warto zrobić wizualizację swojej idealnej przyszłości. Zadaj sobie kilka podstawowych pytań: w jakim kraju/mieście chcę mieszkać? Wolę dom z ogródkiem czy mieszkanie w centrum? Co robię i co chciałbym robić? Czy mam przyjaciół, czy chciałbym ich mieć? Czy mój związek (lub jego brak) daje mi szczęście? Czy odpoczywam za mało/za dużo, w sam raz? Czy dbam o swoje zdrowie? Taki rachunek sumienia pozwoli Ci ocenić, w jakim jesteś punkcie i czy dotychczasowy pomysł na życie zbliża się do ideału.

Pomysł na biznes życia – własna działalność, etat, a może wolny strzelec?

Zrób życiowy bilans zysków i strat. Czy Twoja praca daje Ci możliwość rozwoju i wykonujesz ją z pasją (lub choćby zainteresowaniem), czy może wprost przeciwnie – nienawidzisz jej i codziennie zmuszasz się do wykonywania obowiązków? Aby odczuć satysfakcję z życia zawodowego, musisz zastanowić się, jak wykorzystać swoje talenty i umiejętności. Co musisz zrobić, aby dostać swoją wymarzoną pracę?

Wielu ludzi już w bardzo młodym wieku ma swój pomysł na życie, ale dorosłość często niweczy te plany. Niektórzy spełniają ambicje rodziców w wyborze studiów, inni postępują po najmniejszej linii oporu i podejmują pracę poniżej swoich kwalifikacji. Niestety, postępując wbrew sobie można bardzo łatwo stracić kontrolę nad życiem i „obudzić się” poniewczasie.

Sukces nie polega na pielęgnowaniu marzeń, ale ich realizacji. Chcesz rzucić etat i zostać freelancerem? A może masz pomysł na własną działalność, ale ogranicza Cię strach? Prowadzisz swoją firmę, ale brakuje Ci czasu na życie prywatne i ledwo stać Cię na ZUS-y? Im dłużej będziesz robić coś na siłę, tym bardziej maleją Twoje szanse na życiowe spełnienie. Jeśli cierpisz na nudę i codziennie przeżywasz dzień świstaka, warto zaryzykować i zmienić pracę. Natomiast jeśli żyjesz w ciągłym stresie, lepiej odpuścić, zwolnić tempo i odzyskać spokój. Pamiętaj też, że każdy pomysł na życie jest dobry, o ile jest Twoim własnym – nie Twoich rodziców, partnera, przyjaciół czy lokalnej społeczności.

[Głosów:0    Średnia:0/5]