Wielu początkujących inwestorów zastanawia się, jaki będzie najlepszy sposób na zakup bitcoina. Przede wszystkim dylemat dotyczy tego w jaki sposób najlepiej jest zakupić kryptowalutę za złotówki. I czy lepszy będzie w tym przypadku kantor czy może giełda.

Na wstępie kilka słów o kantorach. Oczywiście istnieje możliwość zakupu bitcoinów w kantorach i można to zrobić. Pytanie jest tylko takie, czy jest to opłacalne. W dobie istnienia wielu giełd internetowych odpowiedzieć jest tylko jedna – nie. Wynika to z tego, że kupując kryptowalutę w kantorze po prostu przepłacimy. Przede wszystkim z dwóch powodów. Po pierwsze, kurs w kantorze jest zawyżony. Po drugie, kupując bitcoiny zapłacimy dodatkowo kilkuprocentową prowizję. Jest to po prostu nieopłacalne w przypadku kiedy możemy zakupić bitcoiny dużo taniej na internetowej giełdzie. I co ważne, można to zrobić za złotówki.

Jak kupić kryptowalutę bitcoin?

Jak kupić bitcoin za złotówki? Najlepiej wykorzystać do tego giełdę Bitbay. Co ważne, jest to polska giełda. Sam proces rejestracji oraz zakupu bitcoinów jest niezwykle prosty. Po założeniu konta na giełdzie należy oczywiście zasilić je złotówkami. Konto zasilamy po prostu wykonując przelew bankowy. W tym celu na swoim koncie Bitbay klikamy w przycisk „wpłata” i wybieramy „przelew bankowy”. Naszym oczom ukaże się numer konta, na który należy dokonać przelew. Ważne jest to, aby dokonując przelewu w jego tytule dokładnie wpisać tytuł jaki pokazał nam się na Bitbay. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że pieniądze prawidłowo się zaksięgują. Teraz wystarczy poczekać, aż środki pojawią się na giełdzie i można rozpocząć zakup bitcoinów.

7

Sam zakup bitcoina także jest niezwykle prosty. Można skorzystać z opcji „szybkiego zakupu”. Wybieramy odpowiednie waluty, podajemy liczbę bitcoinów i klikamy na „kup”. Gotowe. Bitcoiny można oczywiście także wypłacić.

Jak zatem widać, kupno bitcoin za złotówki jest możliwy i do tego jest bardzo prosty. Po rejestracji na giełdzie Bitbay można to zrobić w kilku prostych i szybkich krokach.

[Głosów:2    Średnia:5/5]