Poznaj zalety współpracy z doradcą kredytowym

Decyzja o wzięciu kredytu to rzecz niezwykle istotna. I tak jak przed wyborem samochodu należy dokładnie przeczytać materiały o specyfice danego modelu, tak samo jest z kredytem. Pewnie nie jest najtrudniejszą sprawą to, aby go dostać, ale by go dostać mądrze. Tutaj najlepszym wyborem jest skorzystanie z usługi doradztwa kredytowego. Doświadczony doradca nie dość, że przeprowadzi cały proces znacznie go usprawniając, to jeszcze pomoże wybrać najbardziej korzystną ofertę. To się po prostu opłaca

Prościej, taniej i bez stresu

Te trzy słowa doskonale oddają to, jak może wyglądać współpraca z doradcą kredytowym. Taka osoba zazwyczaj ma bardzo dobre rozeznanie w sytuacji na rynku kredytów. Doskonale zna aktualne oferty banków, a także przepisy, które bardzo często się zmieniają. Co więcej, często posiada także kontakty osobiste z przedstawicielami banków i analitykami, dzięki którym potrafią celnie i trafnie składać wnioski. Doświadczony doradca zbierze od Ciebie wszystkie potrzebne dane i dokumenty i wykona całą papierkową robotę. A to ta część jest bardzo często jednym z najtrudniejszych elementów całego procesu. Oszczędza to czas i zabiera z głowy cały stres.

Prowizja tak, ale i tak to się opłaca

Oczywiście praca doradcy kredytowego nie jest wolontariatem. Oznacza to, że usługa jest płatna i doradca pobiera ją w postaci swojej prowizji. Zazwyczaj jest to maksymalnie kilka procent, w zależności od sumy kredytu, o jaką się ubiegamy. Jednak jeżeli doradca będzie w stanie wynegocjować z bankiem bardziej korzystne warunku umowy, to takie rozwiązanie po prostu się opłaca. Warto pamiętać, że nawet zmiana oprocentowania o 0,5% przy wysokiej kwocie daje już bardzo konkretną sumę. Doradca może być ważną pomocą także w przypadkach, gdy otrzymanie kredytu nie jest proste. Znajomość procedur i umiejętność złożenia odpowiedniego wniosku jest wtedy kluczowe – a te rzeczy potrafi zapewnić doświadczony doradca. Warto zatem zapoznać się z ofertą, jaką ma doradca kredytowy Tomasz Wostal.

Oferty wielu banków to atut doradztwa

Jednym z najważniejszych atutów współpracy z doradcą kredytowym jest wszechstronność jego oferty. Taka osoba posiada przegląd ofert wszystkich banków dostępnych na rynku, dzięki czemu będzie w stanie zaproponować nam ofertę najlepiej dostosowaną do naszych potrzeb – raz taką, która daje największą szansę otrzymania kredytu, a raz taką, która oferuje najbardziej bezpieczne warunki długoterminowo. Dzięki takiej współpracy mamy wszystkie oferty pod ręką, bez konieczności czasochłonnego i stresującego chodzenia po bankach.

Szukaj sprawdzonego fachowca

Wszystkie opisane powyżej zalety współpracy z doradcą kredytowym mogą mieć zastosowanie, jeżeli wybierze się zaufanego i sprawdzonego fachowca. Doświadczenie, referencje i ilość podpisanych umów – to są cechy, które warto sprawdzić, zanim zdecydujemy się na współpracę z doradcą. Oczywiście należy także zadbać o bardzo jasne ustalenie (najlepiej pisemne!) warunków współpracy z taką osobą. Pozwoli to uniknąć niepotrzebnego stresu i rozwiać wszystkie potencjalne wątpliwości już na początku procesu. Najlepiej szukać doradców wśród grona znajomych – patrząc na to, że dzisiaj niemal każdy Polak ma jakiś kredyt – szansa, że ktoś z rodziny pracował z zaufanym doradcą jest bardzo duża.

[Głosów:0    Średnia:0/5]