Rozpoczęcie roku, to czas kolekcjonowania wyprawki szkolnej

Nie da się ukryć, że to co dobre niestety bardzo szybko się kończy. Właśnie tak jest z wakacjami i to każdego roku. Dopiero dzieci cieszyły się otrzymaniem świadectw, a już muszą zabierać się za naukę.

Dla rodziców początek roku szkolnego oznacza także masę wydatków, które zostaną przeznaczone na szkolną wyprawkę. No właśnie – już w połowie sierpnia supermarkety są zawalone po brzegi artykułami biurowymi. Co jak co, ale mamy z czego wybierać. Artykuły biurowe mamy dostępne w całej masie sklepów. Nie powinniśmy jednak w ślepo kupować, a poświęcić czas na chodzenie po sklepach i zrobienie rozeznania. W jakim celu? Chociażby po to, aby koniec końców nie okazało się, że przepłaciliśmy za wszystko i to bardzo dużo. Tego nie chce nikt z nas. Pamiętajmy także, że sklepy internetowe bardzo często oferują nam dużo niższe ceny. Może zatem warto pokusić się o zebranie wyprawki szkolnej nieco wcześniej i wszystko zamówić sobie w sieci? Całkiem dobry pomysł.

Marże niektórych sklepów są ogromne.

Nikt nie chce przekonać się na własnej skórze, że można przepłacić i to dużo. Na przykład takie zakreślacze w sklepie internetowym możemy zakupić za kilka złotych, a w sklepie stacjonarnym z dużo większą marżą jest to już wydatek kilkudziesięciu złotych. Robi różnicę, prawda? Jak najbardziej tak. Co jak co, ale jest to duża różnica, której na minus chcielibyśmy uniknąć. Zabierajmy się zatem za kolekcjonowanie wyprawki szkolnej nieco szybciej. Mamy wówczas dużo więcej czasu, aby pokusić się o sprawdzenie cen i zrobienie rozeznania. Opcja druga to pokuszenie się o przeczekanie pierwszego tygodnia września. Po co? A chociażby z tego powodu, że w drugim tygodniu września sklepy robią już wyprzedaże. Niektóre produkty stricte szkole są przecenione o pięćdziesiąt procent, a nawet i o siedemdziesiąt pięć procent. Warto zatem to rozpoczęcie roku czy też na pewno już przyszłe zaplanować z wyprzedzeniem. Pamiętajmy, że dobre rozplanowanie działań jest już połową sukcesu. Okazuje się, że nawet w takiej czynności jak kupowanie szkolnej wyprawki. Co jak co, ale będziemy w szoku ile można zaoszczędzić. Nic tylko korzystać.

[Głosów:1    Średnia:5/5]