Sklepy internetowe wykonane w technologii RWD

W ostatnich latach w e-handlu można zauważyć znaczący wzrost udziału urządzeń mobilnych jak smartphony oraz tablety. Na podstawie raportu Digital, Social & Mobile in 2015 już ponad 15 milionów Polaków korzysta z urządzeń przenośnych. Warto więc wykorzystać ten potencjał i zwiększyć grono odbiorców swoich produktów i treści. Jak to zrobić? Zachęcamy do lektury artykułu przygotowanego wspólnie z Agencją Interaktywną WiWi.

Graf1

Jak pokazuje w swoim raporcie Criteo, z roku na rok wzrasta liczba transakcji dokonywanych za pośrednictwem urządzeń mobilnych i aktualnie około 35% transakcji dokonywanych jest właśnie w ten sposób. Posiadanie sklepu internetowego dostosowanego do urządzeń mobilnych prowadzi nie tylko do większej ilości transakcji, ale także do poprawienia pozycji naszego serwisu w mobilnych wynikach wyszukiwarki Google. Dzięki wprowadzonemu 21 kwietnia 2015 roku przez firmę Google nowego algorytmu strony z funkcją mobilną dostają specjalną etykietę, a w przyszłości te, które nie są dostosowane do urządzeń przenośnych, znikną z wyników mobilnego wyszukiwania.

W przygotowanych i opublikowanych w roku 2015 wytycznych [https://support.google.com/webmasters/answer/35769?hl=pl] wyraźnie wskazane jest, że każda strona lub sklep powinien być prawidłowo wyświetlany na różnych urządzeniach, w tym mobilnych.

Jakie korzyści przynosi posiadanie sklepu RWD?

Największą korzyścią z posiadania responsywnego sklepu dostosowanego do urządzeń mobilnych jest wygoda klientów. Wszystko dzięki możliwości swobodnego poruszania się po sklepie na każdym urządzeniu i w każdej rozdzielczości.

Graf3

Niezwykle ciekawą ofertę sklepów dostosowanych do urządzeń mobilnych znaleźć można na stronie Agencji interaktywnej WiWi, która posiada w portfolio ponad 100 perfekcyjnie zrealizowanych projektów sklepów internetowych na silniku PrestaShop oraz stron i portali internetowych dostosowanych do nowoczesnych urządzeń mobilnych. Agencja oferuje kompleksowe wdrożenia sklepów przystosowanych do wszystkich urządzeń mobilnych, a szablony graficzne wykonywane są dla każdego klienta indywidualnie.

end

[Głosów:2    Średnia:5/5]