Eventy o ściśle określonym temacie są nie tylko okazją do wzajemnego poznania się współpracowników czy zbudowania prawidłowych relacji między nimi, ale także do sprawdzenia każdego z nich w określonych warunkach. Zachowanie większości osób dostosowane jest do sytuacji. Zmiana miejsca czy narzucenie określonego scenariusza umożliwi nawiązanie luźnych, spontanicznych relacji, a także wyłoni lidera i pomoże określić funkcje pozostałych osób w grupie. Dzięki temu w przyszłości będzie można łatwiej rozdzielić zadania oraz dopasować je do charakteru i możliwości poszczególnych członków zespołu.

Eventy firmowe – sposób na wspólną zabawę

Kiedy otwieramy własną firmę, tworzymy plan działania, na którym ma się ona opierać. Znajdujemy odpowiednie miejsce na jej siedzibę, szukamy kontrahentów (dostawców czy odbiorców), zamawiamy towar czy odpowiednie narzędzia, dzięki którym będziemy mogli świadczyć nasze usługi. Jest jednak coś, bez czego firma nie może prosperować – to zespół i pracownicy, którzy go tworzą. Aby móc powierzyć im konkretne obowiązki i zadania, trzeba ich poznać. Nie zawsze wystarczy to, co przeczytamy w dokumentach aplikacyjnych, czy usłyszymy na rozmowie kwalifikacyjnej.

W takim przypadku świetnie sprawdzają się wszelkiego rodzaju imprezy integracyjne, bazujące na konkretnej fabule, dopasowane do aktualnych potrzeb naszego przedsiębiorstwa. Jeśli nie mamy pomysłu lub czasu na zorganizowanie takich atrakcji, z pomocą mogą nam przyjść specjaliści. Najwięcej firm zajmujących się tego typu przedsięwzięciach np. agencja eventowa znajdziemy w większych metropoliach, takich jak Kraków.

Zalety team buildingu opartego na scenariuszu

Imprezy zorganizowane na podstawie określonej fabuły są nie tylko źródłem dobrej zabawy ale przede wszystkim doskonałym narzędziem do obserwacji własnego zespołu. Na co dzień nie mamy możliwości sprawdzenia, jak pracownicy zachowają się w konkretnej sytuacji. Imprezy z wątkiem przewodnim i scenariuszem bogatym w zadania np. budowanie pojazdu czy robota, misja ratunkowa, wojna, ucieczka przed terrorystami, poszukiwanie skarbu itp. są więc okazją do przetestowania umiejętności podwładnych. Jeśli już zdecydujemy się na takie przedsięwzięcie, możemy liczyć na to, że wydatek się opłaci i przyniesie nam wiele korzyści, m.in.:

  • zbudowanie świetnych relacji między pracownikami w tworzącym się dopiero zespole – ma to ogromny wpływ na efektywną współpracę w przyszłości,

  • rozwiązywanie konfliktów w grupie, która pracuje ze sobą już dłuższy czas,

  • integracja osób będących na różnych stanowiskach (np. kadry kierowniczej i podwładnych),

  • podniesienie morali pracowników (oderwanie od codzienności i „doładowanie baterii”),

  • większa wydajność zespołu i motywacja do dalszego działania, spowodowana perspektywą wyjazdu/imprezy jako nagrody,

  • możliwość wyłonienia naturalnego lidera, wykonawcy, pomysłodawcy, koordynatora itd.

  • obserwacja zachowania osób pod presją czasu i w określonych sytuacjach,

  • zwiększenie zadowolenia i lojalności i szacunku wobec pracodawcy

  • poprawa wizerunku i lepsza opinia o firmie.

Agencja eventowa – wygoda i oszczędność czasu

Kraków, Wrocław, Gdańsk czy Sandomierz to – ze względu na swój urok i klimat – najlepsze miejsca na zorganizowanie imprezy tematycznej. Jeśli jednak nie mieszkamy w żadnym z powyższych miast, a droga do nich jest zbyt długa, warto powierzyć przygotowanie takiego wydarzenia specjalistom.

Profesjonalna agencja eventowa pomoże nam znaleźć odpowiednie miejsce (nieważne czy jest to Kraków, czy inne miasto w Polsce), zajmie się dekoracją, strojami i innymi istotnymi elementami imprezy, a przede wszystkim dostosuje jej scenariusz do naszych konkretnych wymagań i założeń, jakie chcemy osiągnąć. Dzięki temu oszczędzimy sporo czasu i będziemy mieć pewność, że wszystko zostanie dopięte na ostatni guzik. Pamiętajmy, że impreza firmowa to nie tylko miłe spędzenie czasu, ale przede wszystkim inwestycja w przyszłość przedsiębiorstwa i swoich pracowników.

Autor: gabrielaevents.pl

[Głosów:1    Średnia:5/5]