No przecież się nie rozdwoisz – a twój smartfon może!

Ile razy narzekamy na to, że nie damy rady robić dwóch rzeczy jednocześnie? Chyba jeszcze częściej staramy się właśnie to robić, szczególnie w kontekście swojego urządzenia mobilnego. Na przykład – prowadzimy rozmowę z klientem i jednocześnie jemy obiad. Albo używamy nawigacji telefonicznej, ale prowadzimy rozmowę na głośnomówiącym z przyjacielem, który właśnie zadzwonił. Robimy więc kilka rzeczy naraz i tego samego oczekujemy od swojego smartfona. Bardzo słusznie – bo producenci stają na rzęsach, byś i pod tym względem był zadowolony!

Po co ten multitasking?

Smartfon służy nam dziś do wielu celów, nie tylko do dzwonienia i pisania SMS-ów. Jest naszym mentorem w sprawach liczenia kalorii i wydreptanych kroków, pomaga odnaleźć się na mieście, znaleźć dobrą knajpę w pobliżu, ułatwia szybki dostęp do stron internetowych. A gdyby tak móc robić na nim dwie rzeczy jednocześnie? Na przykład pisać z przyjacielem i mieć otwartą mapę miasta, bez konieczności przełączania pomiędzy tymi dwiema kartami? Dotychczasowe, nieco starsze modele smartfonów bez wielozadaniowości były trochę kłopotliwe w obsłudze. Gdy dzwonił telefon, przysłaniał nam na ekranie to, co dotychczas robiliśmy. Gdy chcieliśmy skopiować jedno zdanie z jednej karty w przeglądarce i wkleić je do drugiej – wymagało to niewygodnego przełączania kart. Gdy słuchaliśmy muzyki online i jednocześnie chcieliśmy liczyć kroki podczas joggingu – jedna z kart przestawała być aktywna, gdy uaktywniała się druga. Dwie aplikacje otwarte jednocześnie, na dwóch ekranach, to gigantyczny przełom w możliwościach telefonów takich jak SM-G975FCWGXEO!

Jak to działa?

Multitasking w smartfonie SM-G975FCWGXEO lub uruchamiany w systemie iOS od Apple za pomocą specjalnej aplikacji pozwala robić dwie rzeczy jednocześnie. Ekran dzieli się w połowie i na jednej części wyświetla się jedna aplikacja, a na drugiej – druga. Bez przerywania działania żadnej z nich! Po włączeniu widoku swoich otwartych kart wystarczy wybrać opcję „open in split view”, by każda z kart dostosowała się odpowiednio do połowy ekranu.

Technologia, która dopasowuje się do ciebie

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom konsumentów, producenci sprzętu multimedialnego zaobserwowali, że użytkownicy bardzo często mają problem z robieniem kilku rzeczy jednocześnie. Ich smartfony potrafiły obsługiwać tylko jedną aplikację lub przeglądać tylko jedną kartę naraz. Dobre telefony, takie jak Huawei najnowszej generacji czy SM-G975FCWGXEO, mają o wiele więcej możliwości skonfigurowania ustawień odpowiednio do potrzeb użytkownika. Tak naprawdę wystarczy tylko pobawić się chwilę swoim telefonem, zobaczyć, jak działa ceramiczny biały Samsung Galaxy S10+ 1 TB. Czasem przydatna bywa instrukcja obsługi, ponieważ funkcji jest tak dużo, że problemem może być zapamiętanie, jak uruchomić każdą z nich.

Multitasking, którego potrzebowałeś

Wiele osób nie jest w stanie funkcjonować dziś bez swojego smartfona. Ceramiczny biały Samsung Galaxy S10+ 1 TB jest potrzebny do pracy, do rozrywki, do kontaktowania się z bliskimi. Wielozadaniowość telefonu może być przydatna, jeśli nie chcesz przerywać jednej czynności, by wykonać drugą. Wystarczy użyć do tego celu podwójnego ekranu – to naprawdę duże ułatwienie, którego brakowało w dotychczasowych smartfonach!

[Głosów:0    Średnia:0/5]