zdolnosc kredytowa

Każdy kto bierze kredyt na pewno zastanawia się czym jest zdolność kredytowa oraz od czego zależy. Zdolność kredytowa określa ile pieniędzy można otrzymać od banku. W dużym skrócie zależy ona od zarobków oraz ich regularności. Jednak nie zawsze jest ona taka jakby była potrzebna. Na szczęście istnieją pewne sposoby na poprawienie zdolności kredytowej.

Dłuższa spłata

Jednym z prostszych sposobów na zwiększenie zdolności kredytowej jest wydłużenie okresu spłaty. Ma to także pewne wady ponieważ zwykle trzeba zapłacić wyższe odsetki za wzięty kredyt, jednak powoduje, że miesięczna rata będzie o wiele niższa. Dodatkowo wybór równych rat może spowodować zwiększenie naszej zdolności kredytowej.

Dodatkowy współkredytobiorca

Wbrew pozorom wzięcie razem z kimś kredytu jest bardzo dobrym wyborem ponieważ znacznie zwiększa naszą zdolność kredytową, jednak niestety w obecnych czasach mało kto jest zdecydowany na wzięcie kredytu za kogoś. Niestety decydując się na bycie współkredytobiorcą trzeba także spełniać kilka dodatkowych warunków takich jak wiek. Obecnie bardo często banki wymagają aby kredyt był spłacony przed ukończeniem 70 roku życia.

Zastawienie nieruchomości

Kolejną opcją, która może pomóc w uzyskaniu większej zdolności kredytowej jest zastawienie działki bądź też innej nieruchomości. Banki bardzo często honorują tego rodzaju rozwiązanie. Dla większości osób niestety nie będzie ona idealna, ale jednak nie ma wielu innych równie dobrych sposobów na zwiększenie zdolności kredytowej.

Oczywiście najłatwiej zwiększyć swoją zdolność poprzez zwiększenie zarobków bądź też znalezienie drugiej lepszej pracy. Jednak to tylko teoria ponieważ przy obecnej sytuacji na rynku pracy znalezienie pracy, która pozwoli na zarobienie większych pieniędzy. Niestety obecnie zarówno rynek kredytów jest bardzo skomplikowany jak i rynek pracy. Starając się uzyskać lepszą zdolność kredytową trzeba dokładnie przeanalizować, która z powyższych opcji jest najbardziej opłacalna.

[Głosów:1    Średnia:5/5]