Asset management – jak to robić?

Dużą gotówkę warto pomnażać. Często jednak powstaje wtedy pytanie – jak można zrobić to skutecznie i jednocześnie bez potrzeby ponoszenia sporego ryzyka? W takich sytuacjach warto skorzystać z pomocy doradców inwestycyjnych w ramach usługi asset management. Jak można to zrobić?

Zarządzanie aktywami, czyli w języku angielskim asset management, to usługa oferowana przez instytucje finansowe, przede wszystkim przez banki, a także inne instytucje, na przykład biura maklerskie, która polega na zarządzaniu majątkiem klienta w celu jego pomnażania. Doradcy danej instytucji podejmują wówczas kluczowe decyzje inwestycyjne po uzgodnieniu z klientem odpowiadającej mu najbardziej strategii inwestycyjnej oraz po przeanalizowaniu jego skłonności do podejmowania ryzyka.

Co zyskujesz dzięki asset management?

Przede wszystkim to korzystne rozwiązanie z punktu widzenia wygody inwestora. Otrzymuje on dostęp do inwestycji w różnych dziedzinach – akcje spółek, indeksy giełd zagranicznych, także mogą być to fundusze inwestycyjne. Produkt może być indywidualnie dopasowany do jego profilu ryzyka i potrzeb inwestycyjnych, a przy tym jednocześnie cały czas może on na bieżąco sprawdzać wycenę swojego portfela.

Przykładowo w TMS Brokers klient może skorzystać z czterech gotowych strategii inwestycyjnych albo otrzymać strategię indywidualnie zaprojektowaną dla siebie. Do jego dyspozycji jest też praktyczne narzędzie pozwalające na symulację strategii on-line.

Gdzie skorzystać z usługi asset management?

Aktualnie usługi tego rodzaju skierowane są przede wszystkim do wybranych inwestorów dysponujących większymi środkami. Zazwyczaj minimalna suma to około 50 000  złotych, niemniej jednak jest ona różna zależnie od danej instytucji prowadzącej usługi asset management dla klientów indywidualnych. Przy doborze odpowiedniej oferty oraz strategii warto zwrócić również uwagę na związane z nią koszty, w tym prowizję pobieraną przez instytucję.

Do skorzystania z usług zarzadzania aktywami zaprasza Dom Maklerski TMS Brokers z wieloletnim doświadczeniem w branży inwestycyjnej.

[Głosów:1    Średnia:5/5]