Chcesz wynająć wózek widłowy

Potrzebujesz wózka widłowego tylko na kilka tygodni czy miesięcy? Zależy Ci na tym, by otrzymać niezawodny sprzęt bez niepotrzebnych kosztów? Jeśli tak – dobrym wyborem będzie wynajem wózków widłowych od sprawdzonego dystrybutora. W ten sposób, przy minimum formalności, zapewnisz sobie sprzęt, który usprawni Twoją pracę. Pytanie więc nie „czy” wynajmować wózek, ale… jaki wybrać?

Wózek widłowy to wózek widłowy? Nie do końca. Wystarczy przyjrzeć się ofertom producentów, takich jak choćby Hyster – jednego z liderów branży, by przekonać się, że wybór jest dość szeroki. Mamy wózki 3- lub 4-kołowe z przeciwwagą o standardowej szerokości, kompaktowe, a także paletowe, Reach Truck, przystosowane do kompletowania zamówień, wózki typu VNA – można tak długo wymieniać. Oto kilka kwestii, na które koniecznie trzeba zwrócić uwagę. 

Środowisko, w którym ma pracować wózek.

Jaka jest szerokość korytarzy, po których będzie się przemieszczał? Czy wózek widłowy z przeciwwagą zmieści się w nich, czy np. dysponujesz wyjątkowo wąskim magazynem i potrzebujesz wózka kompaktowego lub typu VNA?

Czy wózek będzie jeździł wyłącznie wewnątrz magazynu czy hali produkcyjnej, czy jego trasa będzie przebiegać również na zewnątrz?

Co będzie transportować wózek widłowy?

Jaki udźwig powinien mieć, by wpisał się w Twoje potrzeby? Czy potrzebujesz wózka wysokiego udźwigu – nawet do 16 ton? Taki wózek znajdziesz we flocie wynajmu krótkoterminowego np. w Zeppelin Polska.

Czy potrzebujesz dodatkowych akcesoriów – pozycjonerów wideł, paletyzerów, chwytaków, obrotnic i innych – by wózek był dobrze dopasowany do specyfiki towaru? A może potrzebny Ci wózek typu Reach Truck, który zapewni komfort i bezpieczeństwo przy wysokim składowaniu towarów na regale?

Moc czy ekonomia?

Wózki widłowe napędzane są silnikami spalinowymi lub silnikami elektrycznymi. Spalinowe to rozwiązanie najlepsze, gdy oczekujesz od urządzeń maksimum mocy i wydajności – także przy intensywnej eksploatacji. Wózki elektryczne zaś to niższy koszt użytkowania.

Jak widać, kwestii, które wymagają rozważenia przy wyborze wózka widłowego do wynajęcia jest całkiem sporo. A do tego dochodzi kwestia czasu wynajmu – zdecydować się na krótko-, czy też długoterminowy?

Przy takiej liczbie zmiennych do rozważenia warto skorzystać z doradztwa fachowców, np. z firmy Zeppelin Polska, którzy dzięki wieloletniemu doświadczeniu są prawdziwym partnerem w biznesie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]