Inwestowanie w nieruchomości

Jednym ze sposobów na pomnożenie swoich pieniędzy jest inwestowanie w nieruchomości. Jednak wcale nie musi to oznaczać zakupu mieszkań, ich remontu oraz późniejszego wynajmu. Można w o wiele ciekawszy sposób zainwestować pieniądze w nieruchomości.

Wynajem biur

Wbrew pozorom nie chodzi o wynajmowanie całych pięter w wieżowcach czy też nawet całych pomieszczeń biurowych, ale wynajem pojedynczych stanowisk biurowych. Jest to pomysł pochodzący głównie ze stanów zjednoczonych. Jest to tak zwany wynajem coworkingowy. Można w ten sposób znacznie zmaksymalizować swoje zyski.

Magazyn samoobsługowy

W Polsce tego rodzaju biznes jest bardzo skomplikowany i nie jest popularny jednak poza granicami naszego kraju jest z nim związanych coraz więcej możliwości. Tam też istnieje możliwość wynajmu nawet pojedynczego stanowiska magazynowego.

Miejsca postojowe

Jest to jeden z tańszych sposobów na zainwestowanie w nieruchomości. Dobry parking nie wymaga praktycznie żadnych kosztów poza odnową nawierzchni oraz zapewnieniem ochrony dla osób zostawiających swoje pojazdy. Największy zysk oczywiście przyniesie parking znajdujący się w centrum miast oraz przy lotniskach. Największymi plusami tego rodzaju inwestycji jest bardzo duże zapotrzebowanie na tego rodzaju usługi. Jednak niestety trzeba liczyć się z tym, że w pewnym momencie będzie więcej miejsc parkingowych niż chętnych na nie. To sprawi, że zyski mogą znacznie spaść.

Pokoje w hotelu

Innym niecodziennym sposobem na inwestycję w nieruchomości jest kupno kilku pokoi w hotelu. Późniejszym krokiem jest przekazanie pokoju do zarządzania operatorowi i czerpanie z niego zysków.

Jak widać pomysłów na zainwestowanie w nieruchomości jest bardzo dużo i są o wiele ciekawsze niż klasyczny wynajem mieszkań. Oczywiście wymagają one posiadania o wiele większych środków jednak również zysk może być o wiele większy, a zarazem o wiele mniej problematyczny. To co się najbardziej opłaci zależy od ilości środków jakie są do zainwestowania.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułLokata dla dziecka
Następny artykułW co zainwestować pieniądze?
Redakcja akademiarozwojubiznesu.pl

Rozwojem osobistym interesuje się od dawna, a od 2 lat prowadzę własną działalność gospodarczą w zakresie coachingu.