Lokata dla dziecka

Chcąc zapewnić przyszłość swojemu dziecku można założyć lokatę już na samym starcie. Wydawać by się mogło, że to nie jest dobry pomysł, ale zakładając tylko i wyłącznie 100 zł miesięcznie to przy zachowaniu dzisiejszych standardów można już liczyć na całkiem przyzwoity samochód. Jednak samo odkładanie pieniędzy to nie jedyny sens oszczędzania na przyszłość swoich dzieci.

Jaki jest sens oszczędzania?

Powodów, które zachęcają nas do oszczędzania jest bardzo wiele, jednak jeśli chodzi o lokatę dla dziecka to daje ona jeszcze większe możliwości. Dzięki niej dziecko w momencie osiągnięcia pełnoletności może iść na dobre studia, rozpocząć swój własny biznes oraz wiele więcej. W tym momencie dziecko zaczyna swoje dorosłe życie i taki dodatkowy zastrzyk gotówki z całą pewnością mu się przyda.

Jak to wygląda w praktyce

Większość osób nie potrafi dostrzec potęgi regularnego odkładania oraz tzw procentu składanego. Zakładając, że w ciągu roku dokona się niewielkiej wpłaty wynoszącej 2000 złotych i znajdzie się inwestycję, która średnio w ciągu roku zapewni stopę zwrotu na poziomie 6% to osiągane zyski są bardzo konkretne. Przez 18 lat wpłaca się 36000 natomiast łącznie cała zgromadzona kwota będzie wynosiła około 58000 złotych.

Zalety regularnego oszczędzania

– Uczymy się oszczędzać – mamy bardzo silną motywację do oszczędzania ponieważ robimy to dla własnych dzieci
– Pokaże się dziecku, że warto oszczędzać i ma to sens
– Da się szansę dziecku na lepszą przyszłość – szansa na studia, wyjazd czy też inne spełnienie marzeń
– Pieniądze również mogą przydać się nam jako osobom oszczędzającym.

Najpopularniejszym sposobem na odkładanie pieniędzy na przyszłość są różnego lokaty, które są przede wszystkim bardzo bezpieczne. Warto poświęcić swoją przyszłość aby zagwarantować przyszłość swoim dzieciom. Lokaty dla dzieci są całkiem dobrym pomysłem. Oszczędzanie pieniędzy w ten sposób to naprawdę doskonały sposób na zapewnienie przyszłości swoim dzieciom. Lokata dla dziecka to dobra inwestycja.

[Głosów:1    Średnia:5/5]